Football Manager 2012 - Општа дискусија

Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Зошто кога менувам некоја боја таму во Skin Color,па кога ќе ја гасам играта и кога пак ќе влезам се е по старо?
Види таму confirm мислам треба да има, тоа да не не го стегаш?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Има многу оверејтед играчи тоа е тачно ама па имате и топ играчи за могу мали пари што можат да се земат па чак и во балканските лиги да се донесат ;)
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Се е тоа во ред, но кој е овој играч Торје да вреди 33 милиони па на минатата игра Арда Туран не вредеше толку т.е на минатата Хамшик можеше да биде доведен за тие пари

 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Индиректно ти кажуваат, дека не сакаат да го продадат играчот. Ако толку сакаш да го купиш, ќе го купиш по секоја цена.
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Играчот ако не сакаа да го продадат немаше да замине во Валенсија за истата цена и не се случува со само овој играч уште еден вреди 1.8 мил нудам 7 м бараат 20 а играчот игра за Витезе што е многу многу е
 
Член од
28 април 2009
Мислења
747
Поени од реакции
506
Имам проблем кога пробувам да регистрирам играчи за лига на шампиони. Неможам да ги регистрирам тие што сакам, кога пробувам на аутоселект да заменам ме зафркава :confused: Чаре некое?
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Абе колку кеш даваат втора сезона во Милан ? Сигурно со тие од првата не можиш да ги купиш Каналес,Квандо Асамоа,Бадељ и Фазио. Инаку добар избор на трансфери :)
Можев и у првата сите да ги купам, многу ефтино ги купив на трансфер листа ги ставаа.. Фазио на трансфер листа и за 4 милиони преку 48 месеци го зедов(2-рата сезона), Асамоа за 15 милиони преку 48 месеца(1-вата сезона), Бадељ за 10 милиони преку 48 месеца(а можев и за 8.5 милиони само што касно го видов скаутот...(исто правта сезона)), Каналес за 12 милиони преку 48 месеца(2-ра сезона) и тоа е тоа... со околу 15 милиона буџет, ако праќаш понуди преку 48 месеци можеш да ги земеш сите овие :)
--- надополнето: Nov 5, 2011 12:41 PM ---
Имам проблем кога пробувам да регистрирам играчи за лига на шампиони. Неможам да ги регистрирам тие што сакам, кога пробувам на аутоселект да заменам ме зафркава :confused: Чаре некое?
Па гледај таму, треба да имаш одреден број Homegrown и Homegrown at club.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Половина сезона во ПЛ. Сандерленд 3то место, по двава клуба од Манчестер (Јунајтед се ептен први) До сега неколку порази од кои од Јунајтед, Евертон и Сити. Смешно, ги победувам Челзи дома а по 3 дена во ФА Куп со Питерзборо нерешено 2-2. -.-

Немаат баш пари па го земав Велбек на позајмица (прв стрелец во ПЛ со 19 гола! од 24 утакмица - 24 гола) Симао за 2 милиони, Брешано за 2 милиони, Диого слободен трансфер, Бриџ 1,5 милиони, Маниче без пари, Венегор оф Хеселин исто без пари.

Гордон, Бриџ, Брамбл, Вес Браун, О'Шеј, Брешано, Вон, Катермол, Симао, Велбек и Бенднер.

Се е ок, освен што Бенднер често се повредува и не е толку добар ко Велбек па имам малце слаб напад.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
747
Поени од реакции
506
Можев и у првата сите да ги купам, многу ефтино ги купив на трансфер листа ги ставаа.. Фазио на трансфер листа и за 4 милиони преку 48 месеци го зедов(2-рата сезона), Асамоа за 15 милиони преку 48 месеца(1-вата сезона), Бадељ за 10 милиони преку 48 месеца(а можев и за 8.5 милиони само што касно го видов скаутот...(исто правта сезона)), Каналес за 12 милиони преку 48 месеца(2-ра сезона) и тоа е тоа... со околу 15 милиона буџет, ако праќаш понуди преку 48 месеци можеш да ги земеш сите овие :)
--- надополнето: Nov 5, 2011 12:41 PM ---

Па гледај таму, треба да имаш одреден број Homegrown и Homegrown at club.
Гледав на тоа да биде како што треба. Ама на пример ако сакам да извадам два играчи за да ги сменам со други двајца неможе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Половина сезона во ПЛ. Сандерленд 3то место, по двава клуба од Манчестер (Јунајтед се ептен први) До сега неколку порази од кои од Јунајтед, Евертон и Сити. Смешно, ги победувам Челзи дома а по 3 дена во ФА Куп со Питерзборо нерешено 2-2. -.-
Колку е смешно тоа е и реално до некаде :), во ФА купот ко доброутро е испаѓањето на премиерлигаши од екипи од рангот на блу сквер, затоа многу се цени кај нив овој куп и маалскиве екипи кршат нозе за да го добијат.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Колку е смешно тоа е и реално до некаде :), во ФА купот ко доброутро е испаѓањето на премиерлигаши од екипи од рангот на блу сквер, затоа многу се цени кај нив овој куп и маалскиве екипи кршат нозе за да го добијат.
Знам знам. Реално е се. Затоа па во Лига Купот, никој од јакиве екипи не се замара (3-0 со Јунајтед со трет тим они) па ете у финале сум, ваљда со Виган. Ако не успеам да задржам место во лигата, си имам место во Европа преку купов.

Едвај чекам да заврши сезонава па да имам колку-толку појака репутација со клубов. Вака само мизерни играчи сакаат да ми дојдат во клубот а се борам за место во ЛШ...

Иначе според мене, не е баш толку лесна 12кава. Минатиот менаџер со Сандерленд повеќе газев во ПЛ...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Овде мене ова мие чешит ми иде ми иде и наеднаш со предпоследниот од лигата оп 1-1 нерешено а предтоа праеш парче o_O
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.759
Робен трета сезона слободен трансфер, Кагава исто, Рамос од Реал исто ... da fuck ?

Дрим тим со Интер напраив ебате, проверувајте од Јануари нагоре кои играчи се слободни од лето за free transfer, идете у player search и подесете да ви ги бара само оние кои имаат истек на договор за 6 месеци, бајаги добри играчи начекав.

п.с. Видете од старт на сезона кои играчи останатите ги купуваат, гледам бајаги анонимуси за ефтини пари се зимаат а одлични играчи се, така да памтете и добро ќе е да ги споделувате тука. Еве глеам Александар Игњовски, србин, во Милан дојде за 7м евра, одличен деструктивец е. Начекав и други вакви али не ми текнува сега за имињава.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Бараат огромни договори и затоа клубот се решава да не им продолжи.

Што се однесува до играчите, проверете во Белгија(репрезентација и тимови), ептен ефтини играчи.
Pocognoli, Ogunjimi, Vossen, Alderweireld, Odoi, El Ghanassy, De Bruyne, Benteke, Durwael, Carcela,...
Болдираните можат да бидат ептен добри, ако се развиваат како треба.

За малце ќе го заборавев Niang од Caen, се доведува за максимално 5М€, а се развива во најдобар напаѓач во играта :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom