Football Manager 2011

F

fantomX

Гостин
Ја имам руската верзија, ја снимив се ко шо треба, го наместив и јазикот да биди англиски. Го симнав 10.3 пачот, и тој го снимив ко шо треба. Арно ама, сега фајлот за англиски јазик не го препознава појќе, тој и натаму е кај во фолдерот languages ама ко ќе сакам да подесам во играва, има само руски. Чаре?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ја имам руската верзија, ја снимив се ко шо треба, го наместив и јазикот да биди англиски. Го симнав 10.3 пачот, и тој го снимив ко шо треба. Арно ама, сега фајлот за англиски јазик не го препознава појќе, тој и натаму е кај во фолдерот languages ама ко ќе сакам да подесам во играва, има само руски. Чаре?
Не верувам дека не си го симнал посебниот пач за руската верзија чим досега минатите ти работеле претпоставувам ама никој нема решение на проблемов ко што видов, ни на fm base :) , така да мој предлог ти е да ја симнеш финалната верзија на ФМ ако не си тенок со лимит, ќе можеш да си го продолжиш сејфот од руската.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Сеа почнав во трета македонска лига север и интересно со Драчево Скопје ( на рандом си ги одбрав ) е се борам за 1 место со Алумина и влез во 2 лига па еден ден се надевам и Во Вардар ќе ме земат :)

--- надополнето ---

пс. кој сака пач од 3-тите лиги нека писе пп.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Сеа почнав во трета македонска лига север и интересно со Драчево Скопје ( на рандом си ги одбрав ) е се борам за 1 место со Алумина и влез во 2 лига па еден ден се надевам и Во Вардар ќе ме земат :)

--- надополнето ---

пс. кој сака пач од 3-тите лиги нека писе пп.
Ја играм со ВАРДАР(играв де.Ми се избирша save-от несакајки) пета сезона стигнав до ЛШ а таму се испокакав :)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Абе за играчи си ги зимате Пасторе и Кутињо и немате гајле, двајцата АМЦ газат :)
 
Член од
11 април 2010
Мислења
43
Поени од реакции
0
Сеа почнав во трета македонска лига север и интересно со Драчево Скопје ( на рандом си ги одбрав ) е се борам за 1 место со Алумина и влез во 2 лига па еден ден се надевам и Во Вардар ќе ме земат :)

--- надополнето ---

пс. кој сака пач од 3-тите лиги нека писе пп.
ај дај ако сакаш пачот за македонските лиги
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Ова ако е реален менаџер ... ја ќе се обесам , преку 10 години играм менаџер и прв пат пуштам со Барса и еве



Инаку новиов пач е катастрофа кај мене , незнам за вас , многу ми се повредуваат играчиве
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еден мал допринос од мене кон темава за млади играчи кои вредат и се имаат истакнато во сејвот што го играм. Освен тие популарните што ги имате скоро сите, Саного и компанија :)

Голмани - Мatej Delac, Alisson, Jack Butland, Alex Smithies. Овој последниот најголем ѕвер, да си го земете.

Одбрана - Marc Muniesa, Darnel Situ, Phil Jones (за овој истепајте се како знаете и умеете), Tamar Kadas, Vrsaljko, Kyle Walker, Dodo.

Средина - Flip Pivkovski, Krisetig, Jonjo Shelvey, David Alaba, Adem Ljajic, Henri Saivet, Marc Albrighton, Vladimir Weiss, Xherdan Shaqiri, Haris Vuckic, Ravel Morrison

Напад - Lucas Piazon, Danny Welbeck, Khouma Babacar, Iker Muniain, Luc Castaignos, Neymar, Daniel Pacheco, Paloschi (успеав на фри да го земам :eek:jea: ), Guido Marilungo, Jozy Altidore, Daniel Sturridge, Sercan Yildirim.

Од овие што ги бутнав во напад не се баш сите во напад, некои се AM ама се разбираме :)

И немојте да сте го зеле Хатем Бен Арфа, го земав на фри и ништо не покажа, колку да се рече дека имаш 11 фудбалери на терен, не 10. Катастрофа беше кај мене, што е најтрагично, никој не сака да ми го купи :(
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Еден мал допринос од мене кон темава за млади играчи кои вредат и се имаат истакнато во сејвот што го играм. Освен тие популарните што ги имате скоро сите, Саного и компанија :)

Голмани - Мatej Delac, Alisson, Jack Butland, Alex Smithies. Овој последниот најголем ѕвер, да си го земете.

Одбрана - Marc Muniesa, Darnel Situ, Phil Jones (за овој истепајте се како знаете и умеете), Tamar Kadas, Vrsaljko, Kyle Walker, Dodo.

Средина - Flip Pivkovski, Krisetig, Jonjo Shelvey, David Alaba, Adem Ljajic, Henri Saivet, Marc Albrighton, Vladimir Weiss, Xherdan Shaqiri, Haris Vuckic, Ravel Morrison

Напад - Lucas Piazon, Danny Welbeck, Khouma Babacar, Iker Muniain, Luc Castaignos, Neymar, Daniel Pacheco, Paloschi (успеав на фри да го земам :eek:jea: ), Guido Marilungo, Jozy Altidore, Daniel Sturridge, Sercan Yildirim.

Од овие што ги бутнав во напад не се баш сите во напад, некои се AM ама се разбираме :)

И немојте да сте го зеле Хатем Бен Арфа, го земав на фри и ништо не покажа, колку да се рече дека имаш 11 фудбалери на терен, не 10. Катастрофа беше кај мене, што е најтрагично, никој не сака да ми го купи :(
Да те надополнам Ondrej Mazush(DC), Adam Hlousek(AMRL,ST), Sergiy Krivtsov(DC), Leroy Fer (DMC)...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Јас почнав со сандерленд,прва сезона 7мо место ,влегов во Еуропа Лига :),само сега сум слаб на бековските позиции,го имам Masilela,Rat лево и Vrsaljko,Denis Appiah.Десно сум добар(просечен,се надевам вршалко ќе стане ѕвер што побрзо,а и овој Апија не е лош.Е сеа за лев бек очигледно сум тапа.Се мислам кој да го купам имам околу 6 милиони,кој би ми го препорачале?Мислам за 3 голман да го земам Смитис ама скаутот ми вика тапа бил(а не му верувам),па затоа најверојатно ќе го земам прд крај на трансфер период во обид да се исценкам за помала цена :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Ова ако е реален менаџер ... ја ќе се обесам , преку 10 години играм менаџер и прв пат пуштам со Барса и еве



Инаку новиов пач е катастрофа кај мене , незнам за вас , многу ми се повредуваат играчиве
пачов е од лошо полошо..... имав можда 5-6 напаѓачи шо можеа да играат прва постава (со се млади и резерви) од нив уште 2 имам. инаку играм со саутемптон и супер се... засега се ми е победа само 1 нерешен а овој до прадо растура. имам тактика каде што се што ти треба се 2 брзи крила и 2 напаѓачи :) сега ќе почнам со некој појак и со повеќе пари за да земам млади таленти....нема леб во 3-та лига хахах
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ова ако е реален менаџер ... ја ќе се обесам , преку 10 години играм менаџер и прв пат пуштам со Барса и еве



Инаку новиов пач е катастрофа кај мене , незнам за вас , многу ми се повредуваат играчиве
Не гледам нешто нереално...
Се шалам, не може да очекуваш од играта да биде реална... :)
 
Член од
11 април 2010
Мислења
43
Поени од реакции
0
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Еве ми го тимот со Ајакс.




Тим за почит. Еден од најдобрите тимови на Ајакс во историјата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom