Football Manager 2011

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Едно прашање до поискусните играчи. Коа почнувате сезона ги селектирате сите лиги или само таа во која што ќе играте? Коа ќе ги селектирам сите едвај се движи играна, многу споро а пак ако селектирам само таа држава кај што ќе играм многу играчи од другиве лиги ми фалат, иако датабејсот ми е на ларџ.
 
С

сашенко

Гостин
Едно прашање до поискусните играчи. Коа почнувате сезона ги селектирате сите лиги или само таа во која што ќе играте? Коа ќе ги селектирам сите едвај се движи играна, многу споро а пак ако селектирам само таа држава кај што ќе играм многу играчи од другиве лиги ми фалат, иако датабејсот ми е на ларџ.
Кај што планираш да играш само најдобро ти е.Ти покажува доле колку играчи ти дава со секоја лига што селектираш и колкава ке биде брзината на играње со тоа...играј 3-4 лиги и тоа само првите лиги ако мислиш прва лига да играш и не се замарај.Иначе ке ти сецка многу играта.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Едно прашање до поискусните играчи. Коа почнувате сезона ги селектирате сите лиги или само таа во која што ќе играте? Коа ќе ги селектирам сите едвај се движи играна, многу споро а пак ако селектирам само таа држава кај што ќе играм многу играчи од другиве лиги ми фалат, иако датабејсот ми е на ларџ.
Стави 3/5 лиги(зависи колку добар компјутер имаш), а за другите намести Load All Players From...
Јас ги ставам најјаките 5 лиги и Load All pPayers-South America и не се жалам :)
Секако large database.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Едно прашање до поискусните играчи. Коа почнувате сезона ги селектирате сите лиги или само таа во која што ќе играте? Коа ќе ги селектирам сите едвај се движи играна, многу споро а пак ако селектирам само таа држава кај што ќе играм многу играчи од другиве лиги ми фалат, иако датабејсот ми е на ларџ.
Местиш 3-4 лиги за кои мислиш дека би ти биле најкорисни (зависи што сакаш трансфери/да менуваш клубови/буџет/предизвик) и пичиш.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
ЈА МЕСТАМ 9 ЛИГИ , ОД АНГЛИСКА, ИТАЉАНСКА , ГЕРМАНСКА ,ШПАНСКА ВТОРИТЕ ЛИГИ
 
С

сашенко

Гостин
ЈА МЕСТАМ 9 ЛИГИ , ОД АНГЛИСКА, ИТАЉАНСКА , ГЕРМАНСКА ,ШПАНСКА ВТОРИТЕ ЛИГИ
Со добар пц и јас би играл толку хехе.Вака ги играм само Калчо, Премиер, Примера и Бундес..понекогаш и француската ама ретко.И тоа само првите лиги ги играм секогаш.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
сега знам што ми била грешката со ливерпл...:) одбрамбената тактика. сега играм со рома сменив и едно 60% подобро играм во одбрана. единствен проблем со рома (исто како и во реалноста :)) ми е што доста голови примам од 70-90+ . вучинич засега најдобар стрелец ми е а од младите 7 имаат најдобар пасинг во у20 :)
 
С

сашенко

Гостин
сега знам што ми била грешката со ливерпл...:) одбрамбената тактика. сега играм со рома сменив и едно 60% подобро играм во одбрана. единствен проблем со рома (исто како и во реалноста :)) ми е што доста голови примам од 70-90+ . вучинич засега најдобар стрелец ми е а од младите 7 имаат најдобар пасинг во у20 :)
Како ги спремаш на match preparation? Јас идам на defending set pieces и одлично ми е...
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
The installation of Football Manager 2011 Russian is finished, but some errors occurred during the install. Please see the installation log for details.

може ли некој да ми помогне неможам да ја истелирам најдов нешто по форуми али пак неможам да ја средам ако има некој со имал ваков проблем и го решил нека ми пише

Install Issues

Some users have been getting a message after installing:

"The installation of Football Manager 2011 is finished, but some warnings occurred during the install. Please see the installation log for details."
or
"The installation of Football Manager 2011 is finished, but some errors occurred during the install. Please see the installation log for details."

This is due to a conflict with the Games Explorer in Windows Vista and Windows 7, you will be able to run the game from the location it has been installed to (for example: C:/program files/Sports Interactive/Football Manager 2011/) without any issues.

еве што најдов на форум али пак неможам да го решам проблемот
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
The installation of Football Manager 2011 Russian is finished, but some errors occurred during the install. Please see the installation log for details.

може ли некој да ми помогне неможам да ја истелирам најдов нешто по форуми али пак неможам да ја средам ако има некој со имал ваков проблем и го решил нека ми пише

Install Issues

Some users have been getting a message after installing:

"The installation of Football Manager 2011 is finished, but some warnings occurred during the install. Please see the installation log for details."
or
"The installation of Football Manager 2011 is finished, but some errors occurred during the install. Please see the installation log for details."

This is due to a conflict with the Games Explorer in Windows Vista and Windows 7, you will be able to run the game from the location it has been installed to (for example: C:/program files/Sports Interactive/Football Manager 2011/) without any issues.

еве што најдов на форум али пак неможам да го решам проблемот
ima li nekoj so moze da mi pomogne ???????????????????????????
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
^ Симни си ја англиската верзија и инсталирај ја, батали ја рускава!
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
prv nea ja slevnav istot mi go kaza vikam do igrava e pa ja izbrisav taa ja slevnav ovaa i pak isto a inace predhodno ja igrav go formatirav kompjuterot i sega nesaka
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Сакав да почнам со Волфсбург (го имам 11.3 патчот) и од почеток Фарфан ми е во тим што е работата зашто е така ?
 

Lovec

http://trophymanager.com/
Член од
14 февруари 2010
Мислења
65
Поени од реакции
1
ае да се пофалам и јас ја управив некако и во мак лигата растурам шо се вика со плачковица влегов во 2ра лига и еве првата утакмица ги дотепав карпош 93 куманово па се надевам дека вака ке продолжам ( 4 - 0 ) резз а и тие само што влегоа во 2ра стадион почнав да градам и така супер иде иначе многу тешок почеток имав бидејќи беше аматерски тимот па кој сакаше ми ги земаше играчиве сега е семи-професионал барем им правам договори ви предложувам сите да почнете од 3та лига многу е интересно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom