Football Manager 2011

Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Од Манчестер академија е тој, исто имаше и голман Bywater, сега можеби пензиониран е...
ne znam za koj mislis ali ima eden golman u derby bywater mislam deka pred da vlezat u premier liga pred nekoja godinata taa sezona bese izglasan za najdobar golman coca cola ligata
 

sotelashko

Гинеколог
Член од
1 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
18
Ај нека ми прати некој линк од торент фул верзија англиска и се шо треба фала однапред !!!! :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Коа го играм новиот менаџер секад играм со јака екипа . Овој пат го одбрав Реал Мадрид . Не е хумано колку се јаки напраени . Во првата сезона освоив Примера со дадени 119 голови , освоени 101 бод . Освоив Копа дел Реј . Освоив Лига на Шампиони , без ниту едно засилување .
А и дечково што го напраиле .... Даде 72 гола во првата сезона
Ме интересира дали и кај другите што играат со Реал , дава волку голови овој ??

Друже,62 гола има.Мислам дека во головите,се сметаат и оние од пенал дадени :)


:cuc:

И еве еден тренинг од мене,кој неможе да се снајде.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Акси како иде со Тотенхем? Планирам со нив да почнам... :)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Од Манчестер академија е тој, исто имаше и голман Bywater, сега можеби пензиониран е...
А у Холандија некаде имаше исто така голман со име Boy Waterman. И беше резервен голман без настап цела сезона , стварно вода му носел цело време.

--- надополнето ---

Акси како иде со Тотенхем? Планирам со нив да почнам... :)
Бејл е јак напраен, има потенцијал огромен, мислам 182 беше. Модриќ исто така е еден од подобрите играчи во играта.
Уште еднаш покажаа дека се најдобри скаути, играта е праена пред да го демолира интер 2 пати и „најдобриот“ десен бек у светот.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Акси како иде со Тотенхем? Планирам со нив да почнам... :)
Еве табела од полусезона.

И на 3 место да паднам до крајот,нема да се замарам.Главната цел ми е директен пласман во ЛШ.
Таму во група бев со Севиља,Базел и Клуж(6/6),сега во 1/8 финале се паднав со Рома.Ќе биде тешко,ама мислам дека можам да ги победам.
Во Карлинг куп испаднав од Челси прво коло,во ФА куп се паднав со ВБА.

Удари јаче,манијаче :tv:


Трансфери

Сега во Јануари на ТЛ се:Тевез,Јаја Туре,Гаго...може некој да земам.
И тој Кумало,веќе ми беше договорен трансфер,одма го ставив во резерви,ќе гледам да го пратам да игра некаде у 2 лига.

Тактика

Само нон стоп ги ротирам,ретко играм со овој состав.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На 10ката Павличенко кај мене се истураше од голови а Дефо го продадов одма :)
 
Член од
11 април 2010
Мислења
43
Поени од реакции
0
може некој да ми објасни подетално како се прават тренинзи?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
И кај да се стаи тренингов у кој фолдер? у Тоа Мај докумнт Спортс и... и у кој фолдер?
My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010\schedules

Ако немаш фолдер schedules,направи си сам.
 
M

marko 1996

Гостин
Со ова тренизниве ништо не сваќам тие што се првичните неможам да ги избришам , незнам како да додам играчи на овие тренинзи ... ништо не знам да напраам на овие тренинзиве помош?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не треба да ги бришеш тие тренинзи.

Еве и тебе ќе ти го копирам тоа што му го пишав на martin.gerrard
Треба да го ставиш во My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010\schedules
После одиш на твојот тим,па тренинг,па Schedules->manage schedules->import.И тука после ќе одиш на Aksi training,ќе одиш една по една позиција select,на крајот само ОК.После ќе одиш на Players и кај што ти пишува од десна страна Schedule,ќе одиш на тоа и од почеток сите ќе ги местиш.Прво ти оди General,па Goalkeepers...Значи ќе наместиш прво на Генерал и ќе ти се појават играчи кои се на тој тренинг.И од лева страна ќе ги местиш по позиции.
Не знам дали сфати,ама пробај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom