Football Manager 2010

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Ajde malce pomos: se e normalno si ja igram igrava no nenajdeno ke mi se pojavi ova:



:nekoj::nekoj:
Маунтирај го отпоново на даемон тулс.За RB пробај го Sebastian Corchia и Cesar Azpilicueta.

За мене некој DM/MC/AMC, 3та сезона со Лидс, го шитнав за 10 милиони најдобриот MC у тимот, некој подобар од Marc Crosas
 

bluu

Доктор по општесвени науки
Член од
22 февруари 2007
Мислења
213
Поени од реакции
4
help malku mi vika Insert Disk ? ? ? crack nesto da dadite

pozdrav
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Маунтирај го отпоново на даемон тулс.За RB пробај го Sebastian Corchia и Cesar Azpilicueta.

За мене некој DM/MC/AMC, 3та сезона со Лидс, го шитнав за 10 милиони најдобриот MC у тимот, некој подобар од Marc Crosas
Dobro fala mnogu srediv :smir:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Ako mozi na PP torrent ili link za Club Logos !? Fala mnogu!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Gledajte kade e Makedonija na FIFA rang listata :)



A vnimavajte bila 5 pozicii pogore,18-ta
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Што бе да не се квалификувавме за СП/ЕП?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Епа тогаш главниот човек на ФИФА станал Хари.:pos2::pos2:
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Играм со Манчестер 2010 сезона.. ги зедов moneral, srna, i igor akinfeev за нив истрошив 129 000 000... и реков ќе ги растура сеа, ама за жал изгубив од Челзи 6:0 ... Што е раб незнам, ако може некој тактика за манчестер да ми прати.

Ги имам сите стандардни играчи на манчестер + moneral, srna, i igor akinfeev.:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.936
Играм со Манчестер 2010 сезона.. ги зедов moneral, srna, i igor akinfeev за нив истрошив 129 000 000... и реков ќе ги растура сеа, ама за жал изгубив од Челзи 6:0 ... Што е раб незнам, ако може некој тактика за манчестер да ми прати.

Ги имам сите стандардни играчи на манчестер + moneral, srna, i igor akinfeev.:toe:
Не е се до играчите, купи само, и растурај, не оди тоа така. Еве јас играм со Наполи, никој не купив, освен Ди Мариа од Бенфика, па по 25 кола сум прво место, 6 бода пред вториот. Треба добра тактика да си изработиш, дали ќе играш на контри, преку крила, и слично. Не е се до трансферите, може да ги купиш и најдобрите играчи на играта (Роналдо, Агуеро, Меси) па пак да не можеш да победиш некој полесен противник. :wink:

п.с многу малку си потрошил за засилувањава, 129 000 000 за тројца играчи. :vozbud:
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми прати испробан крак за без цеде да ја играм. Ја имам еден али кога ќе го ставам и покушавам да ја вклучам играта ми јавува ерор дека некој .dll фајл фали.
 
Член од
18 август 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Не е се до играчите, купи само, и растурај, не оди тоа така. Еве јас играм со Наполи, никој не купив, освен Ди Мариа од Бенфика, па по 25 кола сум прво место, 6 бода пред вториот. Треба добра тактика да си изработиш, дали ќе играш на контри, преку крила, и слично. Не е се до трансферите, може да ги купиш и најдобрите играчи на играта (Роналдо, Агуеро, Меси) па пак да не можеш да победиш некој полесен противник. :wink:

п.с многу малку си потрошил за засилувањава, 129 000 000 за тројца играчи. :vozbud:

haha ja so inter so zarate i niang lom pravam po 4:0 sekoja utakmica :drk:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Втора сезона сум со Јуве, првата ги зедов Бекам (слободен), Аурелио, Домингез и Ван дер Варт (сите тројца позајмица). Продадов 5-6 непотребни играчи и почнав. Со формација 4-3-2-1, со Диего и Дел Пиеро/Џовинко/ВДВ како полу шпицови и со Јакинта/Амаури како напаѓачи, газев и у серија а и у ЛШ. Диего даде 40 гола во сите натпреварувања. :мрднат:

Сега почнав втората сезона. Земав неколку младичи, претежно одбрана и шитнав уште нешто што не беше потребно. Од засилувањата да го издвоам момаков:



Детево го зедов како алтернатива за Диего и Дел Пиеро, но почна да разара, така да го играм прв тим со Диего. Се јадам жив што не го зедов уште првата сезона, но касно го видов, така да морав да даам 10м фунти за него сега.

Иначе, сега тимот ми изгледа вака:



и формациски:

 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
И од кога ќе ги симнам дресовите од тој форумот, како после треба да направам, за да ги има во играта?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom