Football Manager 15

Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Дај бе симнете си ја од замунд од 3ДМ верзијата и бидете си на раат. Какви Ностим какви бакрачи. Само пушташ инсталација и тераш.
2ра сезона играм веќе ниеднаш не ми крашнала.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Инсталиран најнов directx и framework, верзијата од 3DM од замунда, и пак ми крашува и тоа уште на почеток на сезона...
Се среди со пуштање на fm.exe директно од фолдерот (run as administrator). Тие што го имаат проблемот пробајте така.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Home_ My History Club History.png

Ко што гледате имав стабилен напредок, и претпоследната сезона успеав да стигнам до трето. До претпоследно коло бев 2ро место, водев 2-1 кога у судиско продолжение ми изедначија за 2-1 и Кардиф ме престигнаа у последното коло, обезбедувајќи пласман у ПЛ. Во плејофот се паднав со Норич од кои изгубив 2-1 кај нив, али ги тепав 6-0 дома. У финалето се сретнав со Лидс кои ме тепаа 3-1. И така неславно ми заврши сезоната, не успеав да се пласирам во ПЛ. Летото беше катастрофа, немав пари за трансфери и покрај тоа што продавав, па бев принуден да земам тројца напаѓачи на позајмица (Џером Синклер, Двајт Гејл и Изаја Браун). Али не беше тоа-тоа. Имав очајни резултати, бев околу 10то место, почнав да ја губам битката во соблекувалната, резултатите не се подобрија и по неколку состаноци со управата, ме отпуштија. Којзнае кај ќе завршам сеа.[DOUBLEPOST=1417896628][/DOUBLEPOST] Inbox_  Inbox-2.png


AWWWWWWWWW YEAAAAAAAAAAAAAAH !!!
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Втора сезона освоена премиер лига убедливо најдобар играч Лукаку
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Дур не излезе асален пач, очигледно треба да имаме 40 играчи во тимот за да закрпиме со повредиве.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Дај бе симнете си ја од замунд од 3ДМ верзијата и бидете си на раат. Какви Ностим какви бакрачи. Само пушташ инсталација и тераш.
2ра сезона играм веќе ниеднаш не ми крашнала.
Друже, симнуваше некој додатен крак? Ако имаш и ако не ти е проблем да ми пратиш линкче зашто ја симнав истава верзија ама не ми ја стартува.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
инсталирај најнов directx и најнов framework и рестарт на компјутерот
instalirano najnov direct x, najnov framework, ja instalirav i od zamunda verzijava dzabe, pak istoto.
I na edno drugarce istovo mu go javuvat.Zbesnav nekolku dena preku k** igrava da fatit :mad:
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Друже, симнуваше некој додатен крак? Ако имаш и ако не ти е проблем да ми пратиш линкче зашто ја симнав истава верзија ама не ми ја стартува.
instalirano najnov direct x, najnov framework, ja instalirav i od zamunda verzijava dzabe, pak istoto.
I na edno drugarce istovo mu go javuvat.Zbesnav nekolku dena preku k** igrava da fatit :mad:

Пробајте да ја стартувате од фолдерот кај што ви е инсталирана преку fm.exe, не од кратенката на десктоп. И обавезно run as administrator
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Слабо годинава излеа ко на 14та ќе се чека до Јануар за да се игра асално :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom