Football Manager и останати Manager игри!

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Ослободи простор во C: ако е до тоа. Ако не е до тоа десен клик на My computer па одбери advanced па кај performance одбери settings па после advanced па кај што пишува virtual memory стисни change и стај поголемо од 1000. Мислам со тоа ќе се среди
хехе да тоае фала многу господ да ти даде една жена со три цицки:helou:
фала уште еднаш
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Го направив најголемиот успех на ФМ за мене.Со Македонија стигнав до бараж за СП 2010.Ќе играм против Турција.Во квалификациите играв против Англија(2 порази), Израел(победа на гости и дома нерешено), Полска(победа на гости и дома нерешено), Казахстан и Фарски Острови(4 победи тука).Го повторив само натпреварот на гости против Израел затоа што крајно неправедно изгубив.И јас се чудам како успеав да дојдам до таков резултат.Втор во групата.Сега во баражот ако треба и 1 месец ќе играм, ама ќе се квалификувам:)
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Абе за со повторување на утакмици по неколку пати се додека да се победи сите знаат да се квалификуваат...работата е чесно да се стигне до тоа ане со повторување на утакмиците...хе хе
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
So Liverpul na Championship Mamager 2007 tri godini po red site mozni tituli
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
imam mn igrano manager so real igram od pocetok koa ke izleze igrata a posle ke mi zdosadi ke svrtam 5-6 sezoni osvojuvam sve samo so reprezentacii slabo igram samo 1 igrav i osvoiv svetsko so argentina.i koa ke mi zdosadi pocnuvam nova igra so nekoj od anglija od poslabive.A sea igram so vardar bas vecerva go najdov pacot i pocnav ke se kvalifikuvam vo Uefa Cup:baeh:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Еве од мене неколку резултати
aston villa presvrt.JPG
aston villa-liverpool.JPG
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Абе за со повторување на утакмици по неколку пати се додека да се победи сите знаат да се квалификуваат...работата е чесно да се стигне до тоа ане со повторување на утакмиците...хе хе
Пред 3-4 години ја имав таа навика.Ама сега не.И во тие квалификации повторив само еден меч, кој не менуваше многу ама криво ми беше да го изгубам.И онака јас бев втор, а Израел трет со 4-5 бода помалку, а тоа не менуваше ништо и да го загубев повторениот меч.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Влегол некој во бетата на FM Live?
 
G

GoddessOfRock

Гостин
ЈАс ја игра CM ама 2007 и бев стигната до 2013 со Милан ( и имав 6 серија а , Лига на шампиони 6, италијански куп 6 ( ги имав сите освоено шо се вика)) ама ми ја избришаа играта оти по цел ден бех на ком. и само за тоа говорев, и сега пак га најдех и ја играм од по4еток и сум стигната до 2009. Во првата имав супер тим Буфон, Лам, Тери, Неста, Малдини( до 2012 играше), Агер, Пирло, Гуркуф, ГАтузо, Пандев, Нуно Гомеш, Торес, Кристиано Роналдо, Кака, Џилардињо, Мориентес( ѕвер е), Инзаги, Бонера, Десоле ( тоа е оште дете и игра у Сампдорија ( сега е 14 год)) Абиати, и други имаше. Ама сега многу многу ми недостасува тој тим. ама пак ке постигнам толку( барем се надевам) Ина4е играв со 4-4-2 ( сшкорпија- ја играше Ханс- Дитер Флик кога игра Германија против Португалија)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Ајде некој нека ми кажи со кој да продолжам во менаџер.Играв прво 2 сезони со Сити.Во првата бев на 5-то место и се пласирав во Уефа каде што изгубив од Барса во 1/2 финале.Другата бев шампион и во ЛШ стигнав до 1/4 финале.Играв онака без преигравање на некој меч ако изгубам и после пак да ја играм додека не победам.И сеа ми здосади и не знам со кој да продолжам,некој идеа??
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Со Македонија, Зиак.Закон е:vozbud::vozbud:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Со Македонија, Зиак.Закон е:vozbud::vozbud:

ама сред квалификации за СП2010 е и нема никакви шанси за пласман,ја разгледав таа варијанта.Можда ќе продолжам уште една сезона со Сити па после на новите квалификации со Македонија.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Ајде некој нека ми кажи со кој да продолжам во менаџер.Играв прво 2 сезони со Сити.Во првата бев на 5-то место и се пласирав во Уефа каде што изгубив од Барса во 1/2 финале.Другата бев шампион и во ЛШ стигнав до 1/4 финале.Играв онака без преигравање на некој меч ако изгубам и после пак да ја играм додека не победам.И сеа ми здосади и не знам со кој да продолжам,некој идеа??
Милан, А ако сакаш некој послаб Интер Ман Утд , Барселона, Реал... А оште послаби земи некој на пиример Њукасл, Тотенхем, Астон Вила, Валенсија, Атлетико Мадрид, Лацио...

А шо тактика играш??
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Подобро би ти било да почнеш нова игра од 2007 да почнеш.Ќе ги истуркаш некако 2008 ЕП квалификациите пошто си на средина.И после ќе почнеш за светското квалификациите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom