Fiverr

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
и пишав сабајле на фивер ама уште ми нема вратено ми треба да се договориме за една итна нарачка , затоа пишав да не има некој контакт овде од неа или да не е член на форумот
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Ај некој да ме упати во чудово . ПП :(
 
G

garthok

Гостин
Што ако на купувачот не му се свиѓа гигот што ќе го добие? Го плаќа како и да е или може да не те исплати.[DOUBLEPOST=1405041020][/DOUBLEPOST]Ако гигот е 5$ и Фиверр зема 1$ останатите 4 ако ги префрлам на Пејпал чисти го префрлам или и тука Пејпал ми зема процент?
 
Последно уредено од модератор:

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Што ако на купувачот не му се свиѓа гигот што ќе го добие? Го плаќа како и да е или може да не те исплати.[DOUBLEPOST=1405041020][/DOUBLEPOST]Ако гигот е 5$ и Фиверр зема 1$ останатите 4 ако ги префрлам на Пејпал чисти го префрлам или и тука Пејпал ми зема процент?

Нема избор, он веќе нарачал и платил. Значи го испраќаш гигот ги добиваш парите во моментот кога ќе го апрувне гигот. Во случај да не го, парите ги добиваш за 3 дена. Што значи чим веќе нарачал твој гиг, што и да му испратиш ти добиваш 4$.

Иначе да и пејпал зема некоја минимална провизија.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Ми треба некој да размениме review на Fiverr. Заитересирани?
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
имам другар на тоа ако сакаш ќе му кажам да размените. ПП па да му пренесам.
 
S

staycalm

Гостин
Дај луѓе кој се разбира од чудово фивер нека пише пп, иначе не за обичнни гигови или слично туку за враќање пари се работи, треба да ми вратат пари и имам некои проблеми
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Дај луѓе кој се разбира од чудово фивер нека пише пп, иначе не за обичнни гигови или слично туку за враќање пари се работи, треба да ми вратат пари и имам некои проблеми
Како мислиш да ти вратат ? Зашто ?
 
G

garthok

Гостин
Како да префрлам пари од фивер на мојот пејпал? Се убив од барање.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Нема веза средено е, ете така порачуваш нешто и не си ја исполнува должноста продавачот.
Ништо страшно, и да не ти го испрати гигот у рокот кој го има поставено, парите ти се враќаат назад.


Како да префрлам пари од фивер на мојот пејпал? Се убив од барање.
Го поврза? Ако да, влагаш во sales, па Revenues и ќе видиш withdrawal paypal account:)
 
G

garthok

Гостин
Ништо страшно, и да не ти го испрати гигот у рокот кој го има поставено, парите ти се враќаат назад.



Го поврза? Ако да, влагаш во sales, па Revenues и ќе видиш withdrawal paypal account:)
Да, најдов. Инстантно префрлаат или треба да се чека?
 
S

staycalm

Гостин
Луѓе дајте помош како си ги рекламирате гиговите, ни 1 ми нема купено ништо а имам 5 :D
 
S

staycalm

Гостин
Има ли шанси вратени пари на фивер да се префрлат на пејпал ?
Мислам на она продавачот да ти ги врати парите заради рандом причина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom