Fiverr

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Бидејќи не пости тема за оваа страна, повеќето постови се на друга тема а многу луѓе сакаат да научат каква е оваа страна и како можат да заработат.

Епа народе повелете, споделете мислења, идеи, совети, начини на влечење на парите се со една цел да си помогнеме меѓу себе. Постојат луѓе кои заработуваат од 100 $ па се до 20.000 - 30.000 $ на оваа страна. Се нудат најразлични сервиси од најразлични области и доколку се нуди нешто квалитетно има можност за голема паричка..

fiverr.com

Пред 2 недели започнав малку повеќе да работам на оваа страна, сум работел и порано ама никогаш не ми фатила око дека може да се заработи лесно.

Клучни работи за зголемување на добивката :
- Квалитетна услуга
- Добрo опишан Gig
- Број на reviews
- Рејтингот
- Број на Gigs
- Видеа на Gigs

Не прашувајте,молете,спамирајте за тоа што продаваат другите и како прават пари. Никој нема да ви го открие тоа бидејќи самите вие треба да се снајдете и да најдете начин. Ако другите можат да направат нешто можете и вие само треба да се вложи труд.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Фивер замре, сега друга страница е топ. Не се трудете многу околу фивер.

А ти Strenght нели ќе си одеше од мк па не те засега веќе заработувачка онланј? Колкушто знам ги продаде компјутерите....
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
За две недели 300$. Штета што не можев да продолжам иначе ќе правев над 1.000$ месечно. Ако ве бива во нешто слободно пробајте си ја среќата.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Фивер замре, сега друга страница е топ. Не се трудете многу околу фивер.

А ти Strenght нели ќе си одеше од мк па не те засега веќе заработувачка онланј? Колкушто знам ги продаде компјутерите....
А која е хит сега? Таскрабит ?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Фивер замре, сега друга страница е топ. Не се трудете многу околу фивер.

А ти Strenght нели ќе си одеше од мк па не те засега веќе заработувачка онланј? Колкушто знам ги продаде компјутерите....

Месецов заминувам друже.. Онлајн работењето ќе го препуштам на некој близок колку толку да може да скрпи нешто ...

Не е замрен.. Не зборам за големи пари ти одамна си во ова такада за тебе ова е веќе поминато и искусено :D

Верувај многу значат за луѓето првите 100$ - 200$ што ќе ги повлечат и видат дека може да се направи пара.

Што ти е твојот предлог... Google adsense ?
--- надополнето: 9 ноември 2013 во 19:47 ---
За две недели 300$. Штета што не можев да продолжам иначе ќе правев над 1.000$ месечно. Ако ве бива во нешто слободно пробајте си ја среќата.

Kaко си ги влечеше парите? Paypal или payoneer картицата што ја нудат?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Порачав картица од Payoneer па сеа чекам да стаса и да ги повлечам.

Израчунај ги трошоците пошо како што ги читав има доста..: Дел за активација, дел за подигање, за одржување... Види ако ти се исплати има тука дечки што ќе ти сменат пари од paypal за вистински кеш ама ќе ти бараат одреден процент...
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Израчунај ги трошоците пошо како што ги читав има доста..: Дел за активација, дел за подигање, за одржување... Види ако ти се исплати има тука дечки што ќе ти сменат пари од paypal за вистински кеш ама ќе ти бараат одреден процент...
Колку што знам целиот трошок е 5$ за да ти ја дадат картицата, и после на секое повлекување ти зимаат по 1$.
Иначе неможам на ПејПалот да вадам пошто не ми е верифициран а лимитот е максимум 500$, а тие ми се поминати така да ќе треба нов да праам а ме мрзи и не ми е сигурно.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
За две недели 300$. Штета што не можев да продолжам иначе ќе правев над 1.000$ месечно. Ако ве бива во нешто слободно пробајте си ја среќата.
зошто веке неможеш? па добар профит си земал

иначе може некој да ми каже како сезаработуваат, треба други само да го отвараат линкот така? и по колку се зима
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
зошто веке неможеш? па добар профит си земал

иначе може некој да ми каже како сезаработуваат, треба други само да го отвараат линкот така? и по колку се зима
:facepalm:
Добро бе да му ибам стопаницата, кога ќе научите дека нема лежечки пари? Тоа со отварање линкови и реклами е срање у боја, со 0.0000000000000001 долар по клик 9 животи ќе ви бидат малку да соберете само за струјата што сте ја потрошиле додека сте безделничеле.

Инаку да ти одговорам на прашањето, на Фајвер се заработува, како што се заработува и во останатиот нормален свет, со работа. Знаеш фотошоп - ќе направиш лого, знаеш јазици - ќе преведеш неколку страни, знаеш да пееш - ќе испееш нешто на крајот на краиштата.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
:facepalm:
Добро бе да му ибам стопаницата, кога ќе научите дека нема лежечки пари? Тоа со отварање линкови и реклами е срање у боја, со 0.0000000000000001 долар по клик 9 животи ќе ви бидат малку да соберете само за струјата што сте ја потрошиле додека сте безделничеле.

Инаку да ти одговорам на прашањето, на Фајвер се заработува, како што се заработува и во останатиот нормален свет, со работа. Знаеш фотошоп - ќе направиш лого, знаеш јазици - ќе преведеш неколку страни, знаеш да пееш - ќе испееш нешто на крајот на краиштата.
ок ок само прашав де, не ми беше јасно ок фала
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Колку што знам целиот трошок е 5$ за да ти ја дадат картицата, и после на секое повлекување ти зимаат по 1$.
Иначе неможам на ПејПалот да вадам пошто не ми е верифициран а лимитот е максимум 500$, а тие ми се поминати така да ќе треба нов да праам а ме мрзи и не ми е сигурно.
25$ ти е активација на картичката при првото повлекување во Македонија.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Штом веќе сте отвориле тема за Fiverr сакам да прашам нешто од тие што заработуваат добри пари таму. Ако има некој Payoneer картичка од Fiverr и ако имате повеќе пари на неа ми требаат едно 20тина долари да ми прати некој на мојата Fiverr картичка за да можам да ја активирам и сам после да си ставам пари на неа преку друга картичка на која имам доста пари. Парите ќе ви ги вратам за 5-10 минути преку PayPal или повторно на вашата Payoneer картичка. Ако има некој што сака да завршиме работа нека ме контактира по ПП.

Се извинувам за оф топикот!
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Штом веќе сте отвориле тема за Fiverr сакам да прашам нешто од тие што заработуваат добри пари таму. Ако има некој Payoneer картичка од Fiverr и ако имате повеќе пари на неа ми требаат едно 20тина долари да ми прати некој на мојата Fiverr картичка за да можам да ја активирам и сам после да си ставам пари на неа преку друга картичка на која имам доста пари. Парите ќе ви ги вратам за 5-10 минути преку PayPal или повторно на вашата Payoneer картичка. Ако има некој што сака да завршиме работа нека ме контактира по ПП.

Се извинувам за оф топикот!
Нема поента ова. Првиот пат кога ќе правиш load на картичката ќе си ги земат тие 25 долара за активација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom