Firefox?

Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Тешко прифаќам промени. А чудово (Firefox) Многу наликува на Explorer така да на изглед ми се допаѓа и функционалноста му е одлична
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас затоа го прифатив. Нема битни разлики, поставеноста е иста, само далеку е побрз од експлорерот, се справува добро со поп апите, и што е најбитно, многу помалку спајвери има за Фајрфокс. Кога скенирам со АнтиСпај, ми дава само неколку детектирани, за разлика од Експлорерот кога со него би идел на истите сајтови ќе има 10 пати повеќе спај ботови закачено.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
И мене од верзија 0.5 ми срасна за срце! Иначе фактите говорат дека се повеќе и повеќе се шири „вирусот“ наречен Firefox меѓу популација ... 8) 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сега по некад по грешка кога ке го кликнам ИЕ, абе у нерв ми мава. Па кога ке кликнам кансел екшн, коа ке се збуни и ке почне да рзмислува шо треба да напраи...Уфффф. Никад нема да се вратам на на него, Фајрфокс рулз!
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.847
Поени од реакции
10.183
Никако, никако Фајрфокс! Заеби таа програма која не се плаќа. Единствено Опера 7.54 невероватно стабилна, нема Њу Пејџ па 100 прозорци отворени не знаеш кое каде е, Табовите се функционални, барови имаш од страни колку сакаш, Директ линк за пошта, сенд ресив и 300 чуда кој овој експлорер го прават неверојатен.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Можеби ти сакаш комплицирани работи, некој едноставно сака "прост", прегледен и функционален broswer како што е Firefox. :wink:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
decki, abe nemozam da namestam kirilica encoding pod default, mora na sekoe ponovo :(
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.288
Поени од реакции
1.786
Не од Виев/карактер енкодинк от таму не ги памти промените тоа е за по време на работа со некој поспецифичен сајт времено да смениш по која таблица да енкодира.
За постојано ако сакаш одиш Тоолс /Оптионс/ Генерал/ Јазик /Дефаулт карактер Енкодинк/ избираш кодова таблица Виндовс Кирилица 1251
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.288
Поени од реакции
1.786
Не од Виев/карактер енкодинк от таму не ги памти промените тоа е за по време на работа со некој поспецифичен сајт времено да смениш по која таблица да енкодира.
За постојано ако сакаш одиш Тоолс /Оптионс/ Генерал/ Јазик /Дефаулт карактер Енкодинк/ избираш кодова таблица Виндовс Кирилица 1251
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
baceto :wink:

ke vidam dali ke izdrzi :D

fala polno
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Mozilla е закон... Ја ја користам повеќе од 2 месеци и сум доста задоволен. Ова Explorer-ов е срање у боја... во скоро време Мозила ќе го надмине бројот на корисници на ИЕ
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Do pred dva dena koristev konstanto Opera ama sega pochnav i so Firefox.Mozhe da se kazhe deka i dvata se dobri.I dvata imaat nedostatoci i prednosti taka da vo razlichni situacii gi koristam.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Андроник напиша:
Никако, никако Фајрфокс! Заеби таа програма која не се плаќа. Единствено Опера 7.54 невероватно стабилна, нема Њу Пејџ па 100 прозорци отворени не знаеш кое каде е, Табовите се функционални, барови имаш од страни колку сакаш, Директ линк за пошта, сенд ресив и 300 чуда кој овој експлорер го прават неверојатен.
А ти мислеше дека FireFox нема табови? Секако дека има, само притисни CTRL+T или во подеси си во toolbarot да го имаш копчето NEW TAB.
Сваштарија. 8)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
aj koj znae da mi pomogne, kako da ne mi gi pamti zborovite shto sum gi upishal kako na primer koga ke baram neshto na google, i gi pamti rabotite shto ke gi napisham vo search box-ot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom