Firefox?

Член од
23 јануари 2005
Мислења
113
Поени од реакции
0
Добра алтернатива за Explorer

За период од само 4 недели, 10 милиони луѓе од целиот свет преку интернет ја симнаа програмата Firefox 1.0 за да добијат побрз интернет пристап и помали шанси за закачување на досадните спајвери и тулбари кои што се направени да се "збрцаат" пред се за најмасовно употребуваниот Internet Еxplorer и од кои неможете никако да се спасите. Создавачите на оваа програма за следната година ја најавуваат верзијата 2.0.


SUX :D vistina sux ne otvara nekoj webstrani , _+ ne otvara nekoj images jpg ili bilo sto drugo
sto mislite vie microsoft ce ostaj firefox da vodi , nema sanci :)
 
Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
sto ke ti e stara verzija
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
slasa напиша:
sto ke ti e stara verzija
Стара верија на што, Firefox?

Јас го користам, мислам дека е солиден...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
Неверојатно корисен за интернет клубови.. минимални се шансите да закачите некој спајвер, проблем претставува само како да ги навикнете муштериите да користат Мозила.
Кога ке размислам подобро... само ставете икона на Explorer, нема ни да приметат дека е друго нешто... 8)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
169
Поени од реакции
1
edna sporedba . se dodeka bil gates e ziv nema nikogas da ostajt linux da osvoi pojke korisnici = se dodeka microsoft postoi firefox nema sansi da osvoi pojke korisnici . cekajte novata verzija na Internet Explorer Sigurno e veke vo prerabotka i siguren sum deka ke bideme iznenadeni
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Аргумент повеќе за Фајрфокс е фактот што толгу брзо ги освои корисниците ...

Причината е јасна - за неколку мегабајти имате неверојатно стабилен прелистувач.

Иначе Фајрфокс не отвара страни само ако иссите не се онлине во моментот - ова можам да ви го потврдам бидејќи користам Фајрфокс како основен веб прелистувач веќе 8 месеци ... и секако проблеми досега не сум видел ...

За крај имам само следново да го кажам - се додека ИЕ е тесно поврзан со виндоус ќе биде склон на багови и секако надвор од исте светски стандарди ... а дека Фајрфокс има потенцијал покажува фактот што му одзема 20% од пазарот за неколку месеци ...

Иначе колку за информација Новиот ИЕ ќе го има за виндоус „икс-пе“ или подобар ... :( :(
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
i jas go koristam veke 5-6 meseci
odlicno e sve, no mislam deka treba na eden soliden explorer da mu se stavi i download manager
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
Мене па ме нервира тоа, на пример кај Опера...
Што по просто, толку подобро.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
ah, jas sonuvam da si imam pauza/resume :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
VeGaS напиша:
ah, jas sonuvam da si imam pauza/resume :wink:
Се гледа колку користиш Firefox...
Секако да има pause/resume, само ти не си го забележал... пробај да симнеш нешто и убаво разгледај го прозорчето за download. :shock:
:P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Фајрфоксов рулз! Озбилно, мене ми е "коњак", ми "легна":)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
acid напиша:
VeGaS напиша:
ah, jas sonuvam da si imam pauza/resume :wink:
Се гледа колку користиш Firefox...
Секако да има pause/resume, само ти не си го забележал... пробај да симнеш нешто и убаво разгледај го прозорчето за download. :shock:
:P
acid batka,
koristam firefox veke 5-6 meseci, i znam deka ima pause/resume, no fintata e ako napraish pause i mavnesh eden reboot na pc-to nema da bidesh vo sostojba da produzish od tamu do kaj sto si zastanal :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Е сега и ти...ај мавни го од земја компјутерот и продолжи:)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
abe toa mu e majkata zaso non stop se instalira nesto, updates se pravat i non stop e potrebno restartiranjeto ... inache drugive sto se down managers imaat toa, i epten mi se sviga :)

a ideata ne ti e losa za mavanjeto na pc-to od zemja, ali ti probaj ja sea prvo na noviot pc, pa ako raboti kazi mi :lol: :lol: :lol:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ајде назад на темата да не почнам да тепам 8)

Ако толку сакате да правите натпревар за тоа кој поубаво ќе го тресне компјуктерот од земја кажете ќе ви организирам лајв на ТВ пренос . :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom