Final Destination (Судбина)

Член од
28 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Леле луѓе ова е вистина пето оделение бев, датумот беше 29 февруари роденден ми беше на престапна година сум роден.Денот си започна многу нормално татко ми ме носеше на школо со кола и наеднаш онака му викам застани да си купам кроасант за да јадам на голем одмор.И застануваме се тоа и купуам и влагам у кола идеме на раскрсница и колата со беше пред нас значи брзаше на раскрсница да фати зелено и судар напраи со шлепер двајцата возачи беа загинати во колата напред имаше и на тв.Потоа идам во школо и прв и втор час поминаа ок,доаѓа голем одмор ЗЕМЈОТРЕС!!!!!!! се тресеше целото школо и паника сите бегавме и школото беше реновирано и кога трчав по скалите надоле падна девојче едно и и помогнав да стане за тоа време на 3 метра од мене зид 10 метра се урна.Да не му помогнев на девојчето ке загинев јас .По училиште се враќам накај дома и се видов со еден другар и земав фудбал и си подававме топката отиде на улица отидов да ја зеам и случајно се загледав во еден мој другар преку улицата што беше и тргнав да одам 2 секунди го глеав онака се двоумев дали еон и тргнав по улицата и само шкрипење гадно слушнав и претрчав да не го видев другарот ке загинев ќе ме згазеше кола.ДАЛИ ОВА Е САМО КОЕНЦИДЕНЦИЈА БАШ НА МОЈ РОДЕНДЕН ШТО ЕДНАШ ВО 5 ГОДИНИ ГО СЛАВАМ НА 29 ФЕВРУАРИ ИЛИ САМО НИЗА ОД НАСТАНИ КОЈ СЕ ПИШАНИ.:toe::tv::tv::tv::tv::tv::tv:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Леле луѓе ова е вистина пето оделение бев, датумот беше 29 февруари роденден ми беше на престапна година сум роден.Денот си започна многу нормално татко ми ме носеше на школо со кола и наеднаш онака му викам застани да си купам кроасант за да јадам на голем одмор.И застануваме се тоа и купуам и влагам у кола идеме на раскрсница и колата со беше пред нас значи брзаше на раскрсница да фати зелено и судар напраи со шлепер двајцата возачи беа загинати во колата напред имаше и на тв.Потоа идам во школо и прв и втор час поминаа ок,доаѓа голем одмор ЗЕМЈОТРЕС!!!!!!! се тресеше целото школо и паника сите бегавме и школото беше реновирано и кога трчав по скалите надоле падна девојче едно и и помогнав да стане за тоа време на 3 метра од мене зид 10 метра се урна.Да не му помогнев на девојчето ке загинев јас .По училиште се враќам накај дома и се видов со еден другар и земав фудбал и си подававме топката отиде на улица отидов да ја зеам и случајно се загледав во еден мој другар преку улицата што беше и тргнав да одам 2 секунди го глеав онака се двоумев дали еон и тргнав по улицата и само шкрипење гадно слушнав и претрчав да не го видев другарот ке загинев ќе ме згазеше кола.ДАЛИ ОВА Е САМО КОЕНЦИДЕНЦИЈА БАШ НА МОЈ РОДЕНДЕН ШТО ЕДНАШ ВО 5 ГОДИНИ ГО СЛАВАМ НА 29 ФЕВРУАРИ ИЛИ САМО НИЗА ОД НАСТАНИ КОЈ СЕ ПИШАНИ.:toe::tv::tv::tv::tv::tv::tv:
Земјотрес во Скопје на 29 февруар?
 
Член од
28 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
да брате пред едно 5-6 години озбилно е ова
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
Судбината сами си ја правиме. Во животот имаме шанса да избереме разни опции под разни околности. Судбината не е виновна за несреќата шо не следи, судбината не е виновна за нашата финансиска или емоционална состојба. Виновни сме ние, или тие пред нас што не избрале правилно.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
sportskoradiomk, кое тоа школо се урнало, а патем и било реновирано во последниве 5-6 години?
 
Член од
28 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Џинот во горно Нерези немаше жртви фала богу
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Леле луѓе ова е вистина пето оделение бев, датумот беше 29 февруари роденден ми беше на престапна година сум роден.Денот си започна многу нормално татко ми ме носеше на школо со кола и наеднаш онака му викам застани да си купам кроасант за да јадам на голем одмор.И застануваме се тоа и купуам и влагам у кола идеме на раскрсница и колата со беше пред нас значи брзаше на раскрсница да фати зелено и судар напраи со шлепер двајцата возачи беа загинати во колата напред имаше и на тв.Потоа идам во школо и прв и втор час поминаа ок,доаѓа голем одмор ЗЕМЈОТРЕС!!!!!!! се тресеше целото школо и паника сите бегавме и школото беше реновирано и кога трчав по скалите надоле падна девојче едно и и помогнав да стане за тоа време на 3 метра од мене зид 10 метра се урна.Да не му помогнев на девојчето ке загинев јас .По училиште се враќам накај дома и се видов со еден другар и земав фудбал и си подававме топката отиде на улица отидов да ја зеам и случајно се загледав во еден мој другар преку улицата што беше и тргнав да одам 2 секунди го глеав онака се двоумев дали еон и тргнав по улицата и само шкрипење гадно слушнав и претрчав да не го видев другарот ке загинев ќе ме згазеше кола.ДАЛИ ОВА Е САМО КОЕНЦИДЕНЦИЈА БАШ НА МОЈ РОДЕНДЕН ШТО ЕДНАШ ВО 5 ГОДИНИ ГО СЛАВАМ НА 29 ФЕВРУАРИ ИЛИ САМО НИЗА ОД НАСТАНИ КОЈ СЕ ПИШАНИ.:toe::tv::tv::tv::tv::tv::tv:


Ова баш ко фајнал дестинешн да го гледам:pos2:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Избегнување на несреќи во последен миг

Сообраќајните несреќи однесуваат илјадници животи. Но при секој трагичен случај постојат неколку луѓе кои што, за чудо, ја избегнуваат „смртта со косата“ бидејќи некој или нешто ги спречило да се качат на авион, автобус, воз...

Еве неколку примери: Некој човек имал труење со храна и го одложил летот со авионот што се урнал. Друг човек возел кола и му пукнала гума само неколку метри пред страшната сообраќајка, или некој си ги скршил ребрата и го испуштил опасниот автобус.

Koj се тие мистериозни спасители???
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
никој, така се погодило... во некоја несреќа ако треба да загинат 100 души сосем е нормално 2-3 да не бидат таму поради некое одложување... не гледам што е тука мистериозно
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
За оние што не знаат многу за научните теории религијата е таа што го објаснува феноменот на чудните избегнувања на несреќите. Оние што веруваат во Господ, исто така веруваат во таканаречените ангели чувари. Наводно, секој од нас има еден или дури неколку ангели чувари
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Абе судбина има , ама како у матрикс 2 муабетот на Нео со Оракле-то .
Вика ти веке си одбрал да ти се деси тоа и тоа , тоа е тоа што го знаеш.
Тоа што не го знаеш е зошто си одбрал таква судбина.
Впрочем затоа си тука.
Инаку судбината може да се заобиколи а тоа ти се вика магија.
Имаш црни магии кога некој ке направи дисторзија во патот што треба да го одиш и има бели магии(бајачки) кои ги неутрализираат црните.
Како што има судбина на индивидуално ниво има и на колективно.
Па тука се Ностердамус , маите , хопи индијанците , текстовите од ведите( југите ) , откровенија разни , кинески цртички и којзнае колку текстови .
И они викаат 2012 ке се задеси нешто , а што ке видиме.
Белким ке дојде крај на кали југа и ке настапи голден ејџ . :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Неколку коментари добро ме насмеаа. Еднаш јас се качив во такси ама искочив дека ми излезе нешто и баш кога таксистот тргна му се дупна гумата, после 3-4 дена се качувам во друго такси и погодете што???? МУ СЕ ДУПНА ГУМАТА НА ТАКСИСТОТ! Каква трагедија човече, ептен ми е страв што се случи ова, сепак ме следела несреќата Oo -.- Многу гледате филмови.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
jas mislam deka nema sudbina,ako ti sam ne si ja storish, primer ti zemash droga i umiorash od drogata , toa ne e sudbina tuku ti samiot si go pravish..
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
972
Поени од реакции
298
jas mislam deka nema sudbina,ako ti sam ne si ja storish, primer ti zemash droga i umiorash od drogata , toa ne e sudbina tuku ti samiot si go pravish..
односно ти било пишано да умреш од дрога , како што велат старите од пишаното не се бега
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
се е коинциденција и се е рандом и ништо не се дешава со причина, (во аспект од судбина ) :) сами ја кроиме судбината, и ако ти падни пијано на глава, то ти е само чиста несреќа :) Исто и ако те убие некој со пиштол заради новчаникот, несреќа, си бил во погрешно место на погрешно време, :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom