FILM CLUB (КРУГ 5) (198. Le conseguenze dell'amore / The Consequences of Love: 13.05-26.05.2024)

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.041
Поени од реакции
6.710
24 Hour Party People

Огромен фан сум на британската филмска индустрија, имам и предложено неколку тука. Епа исто толку огромен фан сум и на музичката индустрија, интересна спојка очекував да биде, и до некаде беше сосема коректна. Првен морам едно нешто да посочам, Шон Харис одлично го изглуми Иан во тие малце моменти што го имаше на камера.
Во принцип, би се повторувал со Tyler ^ за нарацијата и за хумурот. Едино што не ми се допадна е што беше малце тежок за следење. Љубител сум на ваков тип на нискобуџетни снимања, двата филма кои ги имам предложено се со скоро па на идентичен начин на снимање и камера Dead Man's Shoes и Stuart: A life Backwards.

Kоректен филм, дознав работи кои не ги знаев, се запознав со почетоците на бендови кои цел живот сум ги слушал, изгледав филм што ми е долго време на листата за гледање поради Пади Консидин (во мисија сум сите да му ги изгледам). Една 6/10 од мене.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.006
Поени од реакции
34.568
Мало навраќање на претходниот филм во клубов - рецензија на Игор Анѓелков:

 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Добар приказ на раѓањето на едно движење и создавањето на музичките легенди. Кој си е љубител на тие бендови и музика сигурно му се допаднал филмот. Мене не баш. Искрено вакви филмови не се баш лесни за следење. Начинот на кој е снимен мене едноставно ме иритира. Само заради дозата британски хумор, давам 5/10 инаку ќе одеше надолу :D.

П.С. Следно давајте некои “понормални“ филмови :D
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.098
Поени од реакции
56.010
Том Харди како глуми тука. :cuc:
изгледав филм што ми е долго време на листата за гледање поради Пади Консидин (во мисија сум сите да му ги изгледам)
Пики Блајндерс?

Копиле од фаца е овој Пади, не му верувам.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.098
Поени од реакции
56.010
Пробај со Dead Man's Shoes можда ќе ти смени мислење :D
Да да, отиде у букмаркс.
Гарант ќе ми смени ама мора да се искурчам вака.

Така и за Килијан Марфи викав, пошто го мразев од Инсепшн и Бетмените.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
24 Hour Party People

Лабаффко филмче. Имам гледано повеќе вакви британски, со тој хумор, такви ликови... не беше толку лош не знам зш Злате го хејта а и други глеам релативно слаби оцени му дале. Мене ваквите ми се секогаш 6-7, евентуално понекогаш и 8 ако ептен се смеам.

7/10
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.041
Поени од реакции
6.710
24 Hour Party People

Лабаффко филмче. Имам гледано повеќе вакви британски, со тој хумор, такви ликови... не беше толку лош не знам зш Злате го хејта а и други глеам релативно слаби оцени му дале. Мене ваквите ми се секогаш 6-7, евентуално понекогаш и 8 ако ептен се смеам.

7/10
Абе Злате си има некоја замерка за британскиве, ако не се лажам и моите ги оцени лошо. ( Не ме фаќај за збор Злате :D )
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.006
Поени од реакции
34.568
24 Hour Party People

Лабаффко филмче. Имам гледано повеќе вакви британски, со тој хумор, такви ликови... не беше толку лош не знам зш Злате го хејта а и други глеам релативно слаби оцени му дале. Мене ваквите ми се секогаш 6-7, евентуално понекогаш и 8 ако ептен се смеам.

7/10
Ти велам јас - си омекнал.
Автоматски споено мислење:

Абе Злате си има некоја замерка за британскиве, ако не се лажам и моите ги оцени лошо. ( Не ме фаќај за збор Злате :D )
Не британските, туку не ги сакам тие кои се снимени на овој начин, или како твоите. Премногу хаотично ми е, и многу досадно. Малку пре-хипстерски за мој вкус.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.098
Поени од реакции
56.010
Може и ја претерав малце со 5ката, обично 6ка им давам на вакви филмови, барем не ме замараше да умрам од досада.

Имаше смешни моменти, вика тој е тој и тој после ќе ми ја ебе жената хахахаха и му го пуши курвата у комбе го фаќаат на дело вика не е тоа што мислиш, ме натераа, оваа си иде и овој и вика на курвата ај може да ме завршиш. После ја наоѓа у вц со тој, и вика мене ми го пушеа само а ова е фул пенетрација, дај ми ги клучевите од кола. хахахахаххахахаха

Злате, мал спојлер за тебе, коа ќе го глеаш Контрол со Иан, и таму ќе го видиш Тони како игра у публика. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
И скроз на почетокот имаше едно „леле ова не го правам веќе, ќе загинам“
(мртов ладен другиов) - е добро де, осигуран си
:D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.041
Поени од реакции
6.710
Абе да не се многу 2 недели? :unsure:
Хахах и јас го мислам истото веќе неколку години. :D Се надевам дека ова не е само почетничка возбуда и затоа има толку многу народ, за некој месец ќе видиш како Злате ќе им оди по куќи со лаптопот за да гледаат луѓево. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom