FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Sticker Album

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
[DOUBLEPOST=1396966343][/DOUBLEPOST]Купувам 3 денари сликичка кој има многу дупликати и сака пари нека ми пише ми фалат уште 600 хаха :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.136
Поени од реакции
57.573
^ Кој не би сакал сликички по 3 денари (и плус тоа да си ги селектира)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.585
Поени од реакции
3.598
Некој погоре спомна Иран не се паѓале. Денеска у 3 пакетчиња 4ца ми се паднаа. Кај од Иран 4ца па и од Камерун и Мексико по 2-3ца ми се паднаа, а врв на се беше гркот Самарис. Притисоков 200 ми се качи :facepalm:
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Јас иам од сите по 5-6..И Колумбија,и Иран...БОсна ми е скоро цела...Најмногу мака мачам со КОрејците.Ак ми фалет,ќе ги избојам Јапанциве црвени,и крај B|
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Начекав 2 дечиња на улица кај што се менуваат и им пријдов за да се разменам со нив. Кога го видоа Роналдо меѓу моите дупликати им светнаа очињата и дури ме прашаја дали го давам и колку сликички барам за него :pos:. Видов дека едното имаше амблем и му викам дај амблемот и твој е Роналдо. Со неверување ми го даде, си мислеше пола дупликати ќе му ги побарам. Не можам да ви ја опишам радоста во очите на детенцето што толку "евтино" го зеде Роналдо :P. Си се присетив дека и јас бев таков кога бев мал, памтам дека во 2006та од другарче Роналдињо го купив за 30 денари :tapp:. Ќе пораснат дечињата, ќе сфатат дека сликичка си е сликичка и дека сите ти требаат за да го потполниш албумот а не само јаките :D.
 
Член од
6 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
12
Начекав 2 дечиња на улица кај што се менуваат и им пријдов за да се разменам со нив. Кога го видоа Роналдо меѓу моите дупликати им светнаа очињата и дури ме прашаја дали го давам и колку сликички барам за него :pos:. Видов дека едното имаше амблем и му викам дај амблемот и твој е Роналдо. Со неверување ми го даде, си мислеше пола дупликати ќе му ги побарам. Не можам да ви ја опишам радоста во очите на детенцето што толку "евтино" го зеде Роналдо :P. Си се присетив дека и јас бев таков кога бев мал, памтам дека во 2006та од другарче Роналдињо го купив за 30 денари :tapp:. Ќе пораснат дечињата, ќе сфатат дека сликичка си е сликичка и дека сите ти требаат за да го потполниш албумот а не само јаките :D.
a ti si lapna kodce za on line[DOUBLEPOST=1397033473][/DOUBLEPOST]
Начекав 2 дечиња на улица кај што се менуваат и им пријдов за да се разменам со нив. Кога го видоа Роналдо меѓу моите дупликати им светнаа очињата и дури ме прашаја дали го давам и колку сликички барам за него :pos:. Видов дека едното имаше амблем и му викам дај амблемот и твој е Роналдо. Со неверување ми го даде, си мислеше пола дупликати ќе му ги побарам. Не можам да ви ја опишам радоста во очите на детенцето што толку "евтино" го зеде Роналдо :P. Си се присетив дека и јас бев таков кога бев мал, памтам дека во 2006та од другарче Роналдињо го купив за 30 денари :tapp:. Ќе пораснат дечињата, ќе сфатат дека сликичка си е сликичка и дека сите ти требаат за да го потполниш албумот а не само јаките :D.
a ti si lapna kodce za on line
 
Член од
29 март 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
imam okolu 70 duplikati neka se javi nekoj od prilep da se smenime (y)(y) (y)
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дали на некој ко го купил албумо нели има 6 слики унатре му се паднал Роналдо. :)

Sent from my ST21i using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имам преку 200 дупликати. Кажувајте ако има некој за менување. Или нека пише по ПП кои му фалат.
И дајте некоја ФБ група за менување со сликички. Јас не можев да најдам таму.[DOUBLEPOST=1397082780][/DOUBLEPOST]Имам преку 200 дупликати. Кажувајте ако има некој за менување. Или нека пише по ПП кои му фалат.
И дајте некоја ФБ група за менување со сликички. Јас не можев да најдам таму.[DOUBLEPOST=1397083063][/DOUBLEPOST]
Некој погоре спомна Иран не се паѓале. Денеска у 3 пакетчиња 4ца ми се паднаа. Кај од Иран 4ца па и од Камерун и Мексико по 2-3ца ми се паднаа, а врв на се беше гркот Самарис. Притисоков 200 ми се качи :facepalm:
И мене тешко ми се паѓаат од Иран. А за Холандија да не збориме. :pos:[DOUBLEPOST=1397083121][/DOUBLEPOST]
ОК. Може сите кои живеете во близина на млечен да дојдете во 6 пред ли?
Јас сум блиску до Млечен. Али тек сабота ако ти одговара.
 
Последно уредено:
Член од
6 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
12
KUpues 6 paketcinja u prevod 30 slikici i ti se pagaat 13 duplikati. Ke kazes abe aj od manje od 50 posto duplikati ama problemot e sto imam samo 200 slikici. Mi falat uste 400 i kusur. pa ne mozese site da mi bidat duplikati :/
 

LBJ

Член од
28 март 2012
Мислења
259
Поени од реакции
166
Јас сум блиску до Млечен. Али тек сабота ако ти одговара.
Се сменивме ние во понеделникот или кога беше. Дојдоа 5-6 души. Дојди на 13ти има собир кај фонтаната.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се сменивме ние во понеделникот или кога беше. Дојдоа 5-6 души. Дојди на 13ти има собир кај фонтаната.
Кај која фонтана? Во парк?
И во колку саат ќе се мењате и како да ве пронајдам?

Ќе дојдам и јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom