FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
28 пакетичиња имам и отворив 5. Башка секој ден по 3 ќе стигаат. Би требало до крајов на месецов да го соберам.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Може некој на кратко да ме упати што е фората со ова и дали е поврзано со кодовоите од сликичките што треба да се чуваат?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Може некој на кратко да ме упати што е фората со ова и дали е поврзано со кодовоите од сликичките што треба да се чуваат?
Да. Треба прво да си направиш акаунт, после да го отвориш албумот, кодовите да ги пишеш, 5 пакетчиња максимум дневно можеш да отвориш, а можеш да си ги пишеш сите кодови што ги имаш и ќе ти седат на страна (се добива едно пачетчеза секој код), се „лепат“ во албумот. Ако имаш дупликати, менувањето е лесно, си има која сликичка ја нудиш и која сакаш да ја добиеш (пример ја го имав РВП дупликат, го нудев за Дрогба + добив тоа што е фан сликица за Брегот на СЛоновата коска).
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
И како го добивате тие сликици тоа што ви фали ???


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Да. Треба прво да си направиш акаунт, после да го отвориш албумот, кодовите да ги пишеш, 5 пакетчиња максимум дневно можеш да отвориш, а можеш да си ги пишеш сите кодови што ги имаш и ќе ти седат на страна (се добива едно пачетчеза секој код), се „лепат“ во албумот. Ако имаш дупликати, менувањето е лесно, си има која сликичка ја нудиш и која сакаш да ја добиеш (пример ја го имав РВП дупликат, го нудев за Дрогба + добив тоа што е фан сликица за Брегот на СЛоновата коска).
Како оди ова со менувањето ?
Имам еден Јапанец, никако да го сменам :D Направив swap request...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Како оди ова со менувањето ?
Имам еден Јапанец, никако да го сменам :D Направив swap request...
Ги ставаш тие што сакаш да ги смениш во swap stack и после таму кај што вика swap duplicates стисни на add request. Ќе се снајдеш лесно таму.

Сега убаво ти го прочитав прашањето...па очигледно никој не го бара тој. :pos: Стисни некој играч што го бараш, можда така полесно ќе се совпаднат понудата и побарувачката.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Да. Треба прво да си направиш акаунт, после да го отвориш албумот, кодовите да ги пишеш, 5 пакетчиња максимум дневно можеш да отвориш, а можеш да си ги пишеш сите кодови што ги имаш и ќе ти седат на страна (се добива едно пачетчеза секој код), се „лепат“ во албумот. Ако имаш дупликати, менувањето е лесно, си има која сликичка ја нудиш и која сакаш да ја добиеш (пример ја го имав РВП дупликат, го нудев за Дрогба + добив тоа што е фан сликица за Брегот на СЛоновата коска).
Фала многу!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Ги ставаш тие што сакаш да ги смениш во swap stack и после таму кај што вика swap duplicates стисни на add request. Ќе се снајдеш лесно таму.

Сега убаво ти го прочитав прашањето...па очигледно никој не го бара тој. :pos: Стисни некој играч што го бараш, можда така полесно ќе се совпаднат понудата и побарувачката.
Сфатив што било работата...
Мислев никој не го сака него, но еве ми го понудија Есиен... интересно било ова бе :D
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
@Донев од кај се влегува во таа групата за сменување?
Од старт Касилјас ми се падна дупли :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
@Донев од кај се влегува во таа групата за сменување?
Од старт Касилјас ми се падна дупли :)
Дани се пожали дека била полна. Направете друга па влагајте и таму. А и не знам точно за што служи таквата група, треба да видиме.

Join Collectors GroupsIn order to help complete your Panini 2014 FIFA World Cup Brazil™ Online Sticker Album, up to eleven (11) collectors can team up together to form a Collectors Group. The team administrator becomes the “captain” of the team and the Captain can invite others to join the Collectors Group. You will have access to a private bulletin board which is only visible to your Collectors Group so that you can talk tips, swaps and stats!al

For the avoidance of doubt, whilst you may join a Collectors Group to help you complete the Panini 2014 FIFA World Cup Brazil™ Online Sticker Album, no Collectors Groups will be eligible to win a prize, only individuals.
 
Последно уредено:

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
За виртуелниот албум група

Team ID: 1360
Password: paninimkd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom