FIFA 17

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ако направам при ордер сега преку г2а или некој друг продавач дали ке имам 10 часа триал или мора да го платам acces ot на оригин?
 
H

HoT IcE

Гостин
На Ориџин Акцес само 10 саати можеш да ја играш :/
Иначе како ги местите сетинзите за џојстик? Никако да ги наместам ингејм, пак си останува на дифолт.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
На Ориџин Акцес само 10 саати можеш да ја играш :/
Иначе како ги местите сетинзите за џојстик? Никако да ги наместам ингејм, пак си останува на дифолт.
На демото не можат да се зачувуваат сетинзите. Секое пуштање мора пак од почеток да се местат.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Па толку и сакам,викендов да поиграм :)
Работата е што сакам при ордер да направам преку инстант гејминг 39 евра и ме интересира дали ке ги добијам тие 10 саати триал или морам да го платам и access од 3.99 евра на Origin
 
H

HoT IcE

Гостин
Па толку и сакам,викендов да поиграм :)
Работата е што сакам при ордер да направам преку инстант гејминг 39 евра и ме интересира дали ке ги добијам тие 10 саати триал или морам да го платам и access од 3.99 евра на Origin
Не бе брат, за пре-ордер си добиваш цела игра.
Ако сакаш да ја пробаш и слично зимај како мене Ориџин Акцес и тепај 10 саати, еве ја моментално тоа правам. Предобра е играта.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
изиграв пар утакмици и на двете демоа, ПЕС и ФИФА, после многу години ПЕС конечно има некоја игривост и забава, но тоа што ПЦ верзијата личи на гомно од 2005, тоа што пак играта пребрза, преаркадна и што дефанзивци може да дриблаат и претрчаат пола терен пак и дава предност на ФИФА, плус фактот што отсекогаш фифа растура во поглед на презентација и привлечност (со кариера модот, со новата Story мод, со лиценците, графиката, коментаторите).

Бидејќи е нов енџин, треба малце прилагодување, ми делува потешка од претходните, веќе не е само имај брз играч и дриблање, противничките дефанзивци се доста тешки за поминување, веќе не може на било кој играч да му се лепи топката на прва, мада знаат често гејмплејот многу да го сменат од демото до финалната верзија, односно да го упропастат.

Само без крак, и со таа претерана цена од 60 евра не знам баш, а и ПЕС-от ако не го кракнат ќе се тераат ланските игри и оваа година :confused:
 
H

HoT IcE

Гостин
Добро бе еве после 3 саат ме напиња играва со контроливе. Како може да бараат 60 евра за игра за која неможат контроли да наместат салам. Ги местам на џојстик нејќе, ај нема везе. Ги местам на тастатура како што сакам, играм две утакмици и правам пауза за ручек, се враќам пак сетинзите отишле у курац, оние на WASD си останале како што ги наместив а на стрелките пак ми се наместило автоматски team mentality.
Не бе, кај оваа игра 60 евра.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Добро бе еве после 3 саат ме напиња играва со контроливе. Како може да бараат 60 евра за игра за која неможат контроли да наместат салам. Ги местам на џојстик нејќе, ај нема везе. Ги местам на тастатура како што сакам, играм две утакмици и правам пауза за ручек, се враќам пак сетинзите отишле у курац, оние на WASD си останале како што ги наместив а на стрелките пак ми се наместило автоматски team mentality.
Не бе, кај оваа игра 60 евра.
Хахаххахаха.. nooob! :D
Едноставно немаш влезено во шема со командите и затоа ти изгледа така сложено иако е просто ко граФ, јас командите ги местам за 5 секунди :D
Пиши ми на фб ќе ти објаснам па ќе немаш во иднина проблем.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Еј има некој проблем со контроливе?Не можам никако да ги наместам на ПС3 контролер.
Потрошив еден саат од триалот безвезе :mad:
Ако знае некој нека помага.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ja dignav race od joystick da gi namestam ama ja plesam na tastatura. Prejaka e, epten mi lega, igram sezona so Chelsea site pobedi do sega. Seriozno se mislam da frljam 40evra na instant gaming :(
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
43
Поени од реакции
25
За сите што имате проблеми со контроли на ПЦ со џојстици земете x360ce посебно ако не користите xbox џојстик. Да не навлагам во детали како иде:
за нејаснотии гугл.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
^
Ми успеа некако со туторијалот горе да ги наместам контролите али сеа после секој енд гејм на првата утакмица ми ваѓа Fifa stop woking,практично само првата утакмица можам да ја играм :mad:
Најверојатно ова е само за Демото.
Уште 7 саати имам од Триалот а ја имам изиграно 1 утакмица :facepalm:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја пробав фул верзијата преку овој Origin access-от, многу е добра, динамична, одличен гејмплеј, не пребрза како ПЕС, со акции, фаули, многу, многу подобар гејмплеј од претходните години.

Го изиграв и новиот story мод, не е лош ама има простор за напредок, може во фул верзијата ќе биде посреден. Премногу е скриптриран без оглед со кој тим играш, одбрав помал тим (Бормут) демек за повеќе шанса да добива Хантер, ама изгледа наместено е било кој тим да го одбереш Хери Кејн да прави транфер таму (што нема никаква логика, ама Кејн е промотор на играта и консултант баш за овој мод). Друга глупост е што иако на почетокот можеш да бираш која позиција ја сакаш (од трите напаѓачки), во текот на кампањата менаџерот те става да играш ДМФ, бек, крило, само не напаѓач како што си одбрал.

Me чеша по џепот да и ебам, ама не се малце 59 евра.

A уште нешто, јас од кога знам за себе, а играм фифа од 98-ма играм со тастатура, и сега продолжувам ама заради новиот начин на изведување пенали морам пред шутирање на секој пенал да ги местам контролите на тастатура/глувче комбо, да изведам пенал, па пак да вратам на тастатура, што им требала таа промена не знам ич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom