FIFA 17

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Го пуштија демото, па може да отвориме и нова тема за најновото продолжение на ФИФА.


Најголема новост во новата фифа е новиот мод The Journey. Овде сме во улога на Алекс Хантер, млад перспективен играч, и целта е да ни го пренесат патот кој го поминуваат младите играчи, изборувајќи се за место во ПЛ тимовите, на теренот, а и надвор од него. Според тоа како ќе се покаже на терен, а и неговите одлуки на интервјуа и слично, секој играч ќе добие уникатно искуство. Може да се игра со било кој тим од ПЛ. Новост е и тоа што сите 20 менаџери од ПЛ се во играта оваа година, па тоа го подобрува и овој мод, со тоа што овозможува интеракција со менаџерите.


Кракови за РС верзијата веќе знаете дека тешко дека ќе има. Овде може да го симнете демото.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Вчера барав демо на PS Store ама немаше, само PES симнав.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.677
Поени од реакции
1.781
За 2 класи е подобра Пес 16-ка.
Ќе видиме што ќе понуди Пес оваа година ама со 16 пукнав нерви со одземања на топка и голмани и тру пас.
Одиграв неколку партии Фифа 17 и гледам дека такви недостатоци нема. Задоволен сум, ама прескапа е.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Сега барем Фифа има мод со приказна, а порано немаше логика да купуваш игра секоја година со малку повеќе шминка и физика.
 
H

HoT IcE

Гостин
Како функционира Origin Acess? Пошто неверувам дека ќе ја кракнат ме интересира да земам ова, некој искуство?
Викаат дека ПЕС 2017 имала многу подобар гејмплеј од ФИФА ама оваа пак имале сто пати повеќе опции и подобра графика.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Како функционира Origin Acess? Пошто неверувам дека ќе ја кракнат ме интересира да земам ова, некој искуство?
Викаат дека ПЕС 2017 имала многу подобар гејмплеј од ФИФА ама оваа пак имале сто пати повеќе опции и подобра графика.
Како преплата си имаш која си ја плаќаш секој месец, добиваш аксес до повеќе игри и која сакаш можеш да ја симнеш и играш. Секој месец решаваш дали ќе платиш или не, секако ако не платиш нема да имаш веќе аксес.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.260
Поени од реакции
4.144
Како функционира Origin Acess? Пошто неверувам дека ќе ја кракнат ме интересира да земам ова, некој искуство?
Викаат дека ПЕС 2017 имала многу подобар гејмплеј од ФИФА ама оваа пак имале сто пати повеќе опции и подобра графика.
Пес подобар гејмплеј? Кој тоа? Батињана од село што незнаат дека постои ПС4? (не го мислам ова навредливо, морам некоја компарација да напрам) :D
Проблемот кај ПЕС е што сеуште функционира како скрипта, комјутерот одлучува за тебе дали ќе дадеш гол, дали ке издриблаш или дали ќе ти помине пассот, така што индивидуалниот скил ти пропаѓа во вода. Или доколу ја научиш шемата или цаката на скриптата, претежно си дриблаш од горе, го вртиш играчот на косо и 99% е гол :D
Пес останаја да ја играат закоравените хард кор фанови и секако ПЦ гејмерите поради прилина што фифа не може да се кракне.

За 2 класи е подобра Пес 16-ка.
Ќе видиме што ќе понуди Пес оваа година ама со 16 пукнав нерви со одземања на топка и голмани и тру пас.
Одиграв неколку партии Фифа 17 и гледам дека такви недостатоци нема. Задоволен сум, ама прескапа е.
Не те сфатив, сега ПЕС е 2 класи над ФИФА или обратно? :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Пес подобар гејмплеј? Кој тоа? Батињана од село што незнаат дека постои ПС4? (не го мислам ова навредливо, морам некоја компарација да напрам) :D
Проблемот кај ПЕС е што сеуште функционира како скрипта, комјутерот одлучува за тебе дали ќе дадеш гол, дали ке издриблаш или дали ќе ти помине пассот, така што индивидуалниот скил ти пропаѓа во вода. Или доколу ја научиш шемата или цаката на скриптата, претежно си дриблаш од горе, го вртиш играчот на косо и 99% е гол :D
Пес останаја да ја играат закоравените хард кор фанови и секако ПЦ гејмерите поради прилина што фифа не може да се кракне.


Не те сфатив, сега ПЕС е 2 класи над ФИФА или обратно? :D
нема пари за подобар PC да играм фифа , па морам пес :LOL:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.677
Поени од реакции
1.781
Не те сфатив, сега ПЕС е 2 класи над ФИФА или обратно? :D
Сум го заборавил ОД :D

Фифата ептен ми се бендиса, ама ако си Пес плеер долги години (немам пипнато фифа од 2009) имаш проблем со контолите...
До сега што не ми се бендиса се клизаќи стартови, нема шанса да ги погодам секогаш фаул свири.
Инаку гејм плеј е многу подобар од Пес.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.260
Поени од реакции
4.144
Сум го заборавил ОД :D

Фифата ептен ми се бендиса, ама ако си Пес плеер долги години (немам пипнато фифа од 2009) имаш проблем со контолите...
До сега што не ми се бендиса се клизаќи стартови, нема шанса да ги погодам секогаш фаул свири.
Инаку гејм плеј е многу подобар од Пес.
Значи и во реалноста 90% од клизачите се фаул, затоа имаш такл, само со ова потешко се зема, затоа на старт боље да си направиш legacy deffending, место tactical и дефендингот ќе ти се понаша исто ко на ПЕС. btw таа е единствената одбивност кај пес играчите, што е доста потешка и замите навики, самиот стил на играта е различен од пес. Кога нешто ќе направиш очекуваш друго (исто ко на пес) и на почеток е нервозно.
И мене 17кава ми е доста различна во смисла на дриблинзи, шутирање од далеку, слободни и слично, али ќе ја навикнам. Најбитно од се е што не ми одлучува скриптата дали ќе влези топката во гол или не, туку одлучувам јас со аналогот дали ќе го мрднам милиметар наваму или натаму :D[DOUBLEPOST=1474583103][/DOUBLEPOST]
нема пари за подобар PC да играм фифа , па морам пес :LOL:
Тогаш боље од пес 2009 не мрдај.. најигрива е :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Значи и во реалноста 90% од клизачите се фаул, затоа имаш такл, само со ова потешко се зема, затоа на старт боље да си направиш legacy deffending, место tactical и дефендингот ќе ти се понаша исто ко на ПЕС. btw таа е единствената одбивност кај пес играчите, што е доста потешка и замите навики, самиот стил на играта е различен од пес. Кога нешто ќе направиш очекуваш друго (исто ко на пес) и на почеток е нервозно.
И мене 17кава ми е доста различна во смисла на дриблинзи, шутирање од далеку, слободни и слично, али ќе ја навикнам. Најбитно од се е што не ми одлучува скриптата дали ќе влези топката во гол или не, туку одлучувам јас со аналогот дали ќе го мрднам милиметар наваму или натаму :D[DOUBLEPOST=1474583103][/DOUBLEPOST]
Тогаш боље од пес 2009 не мрдај.. најигрива е :D
мора да се следни трендот :P кога можам 17, ќе ја играм 17ката , па и не е до толку лоша :P
не е можно ни фифа 14, ни фифа 15 да не ми ја фаќа на i 3 4005U 1.7ghz i HD Graphics 4400 ..
толку е со к'сметот :D:mad:[DOUBLEPOST=1474584546][/DOUBLEPOST]
Значи и во реалноста 90% од клизачите се фаул, затоа имаш такл, само со ова потешко се зема, затоа на старт боље да си направиш legacy deffending, место tactical и дефендингот ќе ти се понаша исто ко на ПЕС. btw таа е единствената одбивност кај пес играчите, што е доста потешка и замите навики, самиот стил на играта е различен од пес. Кога нешто ќе направиш очекуваш друго (исто ко на пес) и на почеток е нервозно.
И мене 17кава ми е доста различна во смисла на дриблинзи, шутирање од далеку, слободни и слично, али ќе ја навикнам. Најбитно од се е што не ми одлучува скриптата дали ќе влези топката во гол или не, туку одлучувам јас со аналогот дали ќе го мрднам милиметар наваму или натаму :D[DOUBLEPOST=1474583103][/DOUBLEPOST]
Тогаш боље од пес 2009 не мрдај.. најигрива е :D
мора да се следни трендот :P кога можам 17, ќе ја играм 17ката , па и не е до толку лоша :P
не е можно ни фифа 14, ни фифа 15 да не ми ја фаќа на i 3 4005U 1.7ghz i HD Graphics 4400 ..
толку е со к'сметот :D:mad:
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Ќе го земам ова акцесов и ќе ја пробам ФИФАва. Не ми е скапо 240 денари месечно, 3-4 кафиња.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
5.463
Ќе го земам ова акцесов и ќе ја пробам ФИФАва. Не ми е скапо 240 денари месечно, 3-4 кафиња.
Origin Access не ти дава целосен пристап до играта, барем не засега. Тоа што можеш да го добиеш сега со Origin Access е 10 саати trial на целосната игра, додека не излезе. Целиот прогрес што би го направил ќе биде зачуван и ќе можеш да го продолжиш доколку ја купиш играта.

Се очекува Origin Access да вклучува целосен пристап до играта од април 2017.

Повеќе можеш да прочиташ тука.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.260
Поени од реакции
4.144
А кога излага 17кава кај нас за PS4?
EU регион на 29ти, US регион на 27ми.
Исто постојат финти на Нов Зеландски регион да ја играш и ден порано т.е. на 26ти.
Јас сум на US регион, така да вторник ќе ја плешам.
 
На врв Bottom