FIFA 12

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Го купив Швајнштајгер... Се договорив и со играчот, и се' тоа. Ми стигна дури и порака од него дека едвај чека да се запознае со играчите, бла бла бла. Арно ама, го нема играчот никаде.

Некој да не го киднапирал или нешто? :(
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Ќе може некој да ми прати Activation Code по ПП?

Фала ;)
Не се мачи друже, се си мислам дека имаш симнато погрешен торент. Види побарај САМО крак од релоадед, онда ако не ти успее само со кракот, тогаш ке мораш да ја симинјаш цела игра, а тоа би ти го препорачал од замунда зошто торентот е испробан и работи без никаков проблем :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Не се мачи друже, се си мислам дека имаш симнато погрешен торент. Види побарај САМО крак од релоадед, онда ако не ти успее само со кракот, тогаш ке мораш да ја симинјаш цела игра, а тоа би ти го препорачал од замунда зошто торентот е испробан и работи без никаков проблем :)
Де бе пријателе ако не знаеш не се брукај, го потече со тој „проверениот торент од замунда“. Не симнал погрешен торент, чим му бара Activation Code значи стигнал да ја уклучи играта, тоа е кодот шо се внесува ако ја имаш оригиналка за онлајн играње.

Ако не ја купи играта оригинал таков код тешко дека некој ќе му прати по ПП, едноставно се оди Cancel и готово.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Де бе пријателе ако не знаеш не се брукај, го потече со тој „проверениот торент од замунда“. Не симнал погрешен торент, чим му бара Activation Code значи стигнал да ја уклучи играта, тоа е кодот шо се внесува ако ја имаш оригиналка за онлајн играње.

Ако не ја купи играта оригинал таков код тешко дека некој ќе му прати по ПП, едноставно се оди Cancel и готово.
Пријателе ТИ не се брукај зошто има повеќе верзии од играта, од кој прво што инсталирав јас е таа верзија што ја има он, за разлика од торентот од релоадед, инсталација сосема подруго тече и не бара ни кеј ген за инсталација нит пак Activation Code, туку од кога ке го копираш кракот едноставно во менито кажува како демек да немаш конекција и тераш да играш. И што тропаш глупости.. каде ке најдеш оригинален таков код? Нит тешко, нит лесно се наоѓа, освен ако си го платиш. И btw чим не симнал погрешен торент зашто не му помогнеш да го оправе тоа?
--- надополнето: Oct 5, 2011 11:10 PM ---
Иначе за тие што имаат БИЛО какви проблеми во врска со играта, како што кажа пријателов за да не го дрвам со замунда и нејзиниот торрент :D им го препорачувам торентот на piratebay - fifa 12 DIRECT PLAY, од моја страна е испробан и имам направено copy-paste на два компиутери кај 2ца другари, играта супер си чинеше, па ако имате лимит, симињајте.
Поз :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Пријателе ТИ не се брукај зошто има повеќе верзии од играта, од кој прво што инсталирав јас е таа верзија што ја има он, за разлика од торентот од релоадед, инсталација сосема подруго тече и не бара ни кеј ген за инсталација нит пак Activation Code, туку од кога ке го копираш кракот едноставно во менито кажува како демек да немаш конекција и тераш да играш. И што тропаш глупости.. каде ке најдеш оригинален таков код? Нит тешко, нит лесно се наоѓа, освен ако си го платиш. И btw чим не симнал погрешен торент зашто не му помогнеш да го оправе тоа?
Бреее...Човеку, сериозно, не се брукај бе ќе ти се смее некој. Има две верзии од играта: Оригинал и пиратска. И едната и другата се инсталираат ЕБЕНО ИСТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кога го копираш кракот на пиратската тоа е се ОК, влегуваш во играта и вика PLEASE ENTER THE ACTIVATION CODE TO ACCESS THE ONLINE FEATURES OF THIS GAME: и имаш простор за внесување код. ДЕЧКОТО ГО БАРА ТОЈ КОД, ТОЛКУ ЛИ Е ТЕШКО ДА СЕ СФАТИ!?
И ова во болдираново, го прочита ли ти моето мислење или онака, да се пише нешто?
Тој код ако не ја купиш оригинал го немаш, а играта се игра и без него. Јасно ли е или уште еднаш ќе ме цитираш без да го прочиташ мислењето?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Го купив Швајнштајгер... Се договорив и со играчот, и се' тоа. Ми стигна дури и порака од него дека едвај чека да се запознае со играчите, бла бла бла. Арно ама, го нема играчот никаде.

Некој да не го киднапирал или нешто? :(
Заглавил на Алпите на патот од Минхен од Милано. Провери најдоле во листата на играчи. Секад се таму.

Иначе си играм и јас кариера. Со Милан. Ги откачив старците од средина на тимот и ги земав Лас и Мутињо и то. Интересно си иде играва, немам замерки.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Бреее...Човеку, сериозно, не се брукај бе ќе ти се смее некој. Има две верзии од играта: Оригинал и пиратска. И едната и другата се инсталираат ЕБЕНО ИСТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Кога го копираш кракот на пиратската тоа е се ОК, влегуваш во играта и вика PLEASE ENTER THE ACTIVATION CODE TO ACCESS THE ONLINE FEATURES OF THIS GAME: и имаш простор за внесување код. ДЕЧКОТО ГО БАРА ТОЈ КОД, ТОЛКУ ЛИ Е ТЕШКО ДА СЕ СФАТИ!?
И ова во болдираново, го прочита ли ти моето мислење или онака, да се пише нешто?
Тој код ако не ја купиш оригинал го немаш, а играта се игра и без него. Јасно ли е или уште еднаш ќе ме цитираш без да го прочиташ мислењето?
Брат не мислам со тебе да се карам, мене многу добро ми е јасно, само очигледно ти не ме сваќаш што ти кажувам.
Toneh фала брат.. лебдам моментално :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Брат не мислам со тебе да се карам, мене многу добро ми е јасно, само очигледно ти не ме сваќаш што ти кажувам.
Toneh фала брат.. лебдам моментално :D
Вака сеа. Јас ја имам верзија од RELOADED, шо значи сетапот е ист со оригинал верзијата, единствено нешто шо е различно е тоа шо се копира крак на крајот од сетапот :)
Е сеа, не знам ти шо си симнал, ама вака: Оди во Install фолдерот, и во Game. Постои ли фајл rna.ini или дали во него пишува SKIP_BOOTFLOW = 1? Ако да, а сигурен сум дека да, избриши ја таа линија и види шо ќе се деси следниот пат кога ќе ја уклучиш играта. Те сфаќам јас тебе, ти мене не ме сфаќаш. Тој има RELOADED верзија без тој фајл rna.ini, го бара кодот од оригиналната верзија. Не може никој да му го даде ако не си го купи, ама едноставно мава Cancel кога треба да го внесе кодот и си продолжува со играње. Значи играта му е инсталирана и кракната, се уклучува, и пред менито му бара Activation Code.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Вака сеа. Јас ја имам верзија од RELOADED, шо значи сетапот е ист со оригинал верзијата, единствено нешто шо е различно е тоа шо се копира крак на крајот од сетапот :)
Е сеа, не знам ти шо си симнал, ама вака: Оди во Install фолдерот, и во Game. Постои ли фајл rna.ini или дали во него пишува SKIP_BOOTFLOW = 1? Ако да, а сигурен сум дека да, избриши ја таа линија и види шо ќе се деси следниот пат кога ќе ја уклучиш играта. Те сфаќам јас тебе, ти мене не ме сфаќаш. Тој има RELOADED верзија без тој фајл rna.ini, го бара кодот од оригиналната верзија. Не може никој да му го даде ако не си го купи, ама едноставно мава Cancel кога треба да го внесе кодот и си продолжува со играње. Значи играта му е инсталирана и кракната, се уклучува, и пред менито му бара Activation Code.
Абе ти со мене се караш или што ти е проблемот, што ми продаваш цело време муда за бубрези?
Како прво човекот праша за помош и јас убаво му одговорив, така да ако ме послуша неговиот проблем ќе биде решен, од друга страна што има ти мене да ме цитираш? Ако имаш боље одговор од мојот, слободно помогни му на човекот и ако он мисли дека со твојата помош побрзо ќе го реши проблемот, нека те послуша. Едноставно јас убаво му одговорив и не му кажав FAKE информација, а од друга страна ти тука ми кажуваш прикаски. И како Фторо неможеш мене да ми кажуваш за игри, инсталација на игри и нивно просто еб*но копирање на крак. И сварно бе незнам што е работава, можда оригинал игрицата ми е а, ама сварно го немам тоа рна.ини. Ало теле, тоа се правеше кога спојуваш клон-двд со демото, бидејки во него НЕМАШ опција за да креираш профил па онда со РНА.ини тоа го прескокнуваш и идеш директ во менито. Во НИЕДНА финална верзија нема рна.ини. А ако мислиш дека лажам еве доказ за тоа. Пребаран цел директориум на ФИФА 12/
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Добро, некој знае како да го скипнам тоа што ми проверува конекција со EA серверите?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Еве една мала работа од мене :)
Ова е за сите оние што ги нервита долгото чекање на Checking Connection, па за да не мора на секое да чекате, или нонстоп да го вадите кабелот од мрежната, еве го фајлот, само копирајте го во C:\Windows\System32\drivers\etc\... и пријатна игра! :)

P.S. Фајлот е пробан на 3 компиутери со Виндоус 7. Ако проблемот не се решава на ХП, пишете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom