FIFA 12

Член од
7 август 2011
Мислења
4.806
Поени од реакции
13.375
Ракава ми е подуена од што неможам да се научам на tactical defending ( скоро го совладав ова ) и да подавам/шутирам/давам у фор... без помош од компјутер. Искршив се по дома :)
Ако може да се игра лан за некој месец како ке играме ?? Со assisted или без. :)
Интер се камења направени ( не дека не се камења и во вистина :) ) .
Некој совет ако може за бранење и шутирање пенали
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Освен она што е во task manager да смените од normal на high ништо не ми помогна за сецакањето и тоа сеа мааалце сецка онака неприметно. А скоро дупло од тоа што треба иам за играва.
 
М

Мартин`

Гостин
Само да ве потсетам ако видите некаде некаков си пач, лаг-фикс или било што друго да го снема лагот ставајте линк во темава!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Првичниот почеток после 3 натпревари за играва ми е катастрофа. World Cup 94 на флипери подобро беше...

Викате реалност... која реалност е со Роналдо да не го погодам голот или со Чави да неможам да направам асален пас... Гејмплејот исто лош, а и графиката, можда и на ПЕС играчите имаат роботски движења ама овде некои се ко сакати...

Премногу усложнета е играва, со тоа и е одземено на игривост... ќе и дадам уште една шанса, али тешко дека ќе ми се промени мислењето...
 
A

Auditore

Гостин
Дечки не знам за вас, но јас неможам да играм на тастатура без помош на ПЦ, на пасовите, на нафрлувањата имам наместено Semi бидејќи шанса немам на Manual треба ептен прецизно да определиш насока и јачина а јас пошто играм на тастатура а џојстикот ми е без аналог тоа е Mission Impossible, но како и да е јас сум презадоволен од ФИФА12.
Инаку гледам дека се жалите за шутот, не избрзувајте со одлуката, така направив и јас се додека не ја совладав колку толку играта, у почеток е тешко додека се навикнеш потоа ќе ви биде полесно откако ќе научите, и користете копчето(finesse shot) и уште едно имаше и секако определите соодветна насока и јачина на шутот и ќе имате повеќе од солидни шутеви но 60% голманите ги бранат.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абе улај се овие судиите. Како само свират пенали, прекршоци и картони то чудо нешто.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Ракава ми е подуена од што неможам да се научам на tactical defending ( скоро го совладав ова ) и да подавам/шутирам/давам у фор... без помош од компјутер. Искршив се по дома :)
Ако може да се игра лан за некој месец како ке играме ?? Со assisted или без. :)
Интер се камења направени ( не дека не се камења и во вистина :) ) .
Некој совет ако може за бранење и шутирање пенали
Абе тоа тактикал дефендинг е сварно екстра ана нашиве гејмпади не го дозволуваат тоа (сега незнам што гејмпад имаш ти). Јас сеуште си играм легаци дефендинг иако до доста солиден степен го совладав и тактикал. Јес да на легаци дефендинг полесно може да те летнат и слично, но јас играм доста стрпливо, така да топка не ми поминува, не е финтата цело време да држиш Х :)
Иначе пеналите се шутираат нормално како на сите фифи предходно освен тоа што е ново воведено, треба стрелката што се движи цело време лево-десно да ја погодиш на средина во зеленото. Со самото погодување т.е. стискање на копчето за шут тогаш ја полниш успат и силата колку силно да шутира, после тоа даваш курсор на каде да иде топката, но НЕМОЈ нонтоп да ги држиш стрелките зошто пак ке промаршиш. Треба одредено време да се држат па после да се пуштат, така да со малку вежбање доста добро ке го совладаш, а за бранење пенали тоа се прави САМО со десниот аналог. Со крстачот се мести позицијата на голманот пр. сакаш полево да ти биде или подесно, а она главното да се фрли, тоа се прави со десен аналог :)
Пријатно играње и со душа чекам да може да се игра ПИРАТСКИ онлајн да ве РУШАМ сите!!! :D :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Првичниот почеток после 3 натпревари за играва ми е катастрофа. World Cup 94 на флипери подобро беше...

Викате реалност... која реалност е со Роналдо да не го погодам голот или со Чави да неможам да направам асален пас... Гејмплејот исто лош, а и графиката, можда и на ПЕС играчите имаат роботски движења ама овде некои се ко сакати...

Премногу усложнета е играва, со тоа и е одземено на игривост... ќе и дадам уште една шанса, али тешко дека ќе ми се промени мислењето...
Па фала богу дека е МНОГУ посложена од пес. Целата разлика е во тоа што на пес си ПРЕМНОГУ ограничен. Стриктно можеш да играш само со поддавање, набацување и шутирање, за разлика кај фифа доколку не ги користиш Л2 и Р2 на џестикот, исто така и десниот аналог, апсолутно ништо не ќе можеш да изиграш. А тоа што не можеш да дадеш гол со роналдо или чави, тоа е до тебе. Недоволно ја знаеш играта и затоа така ти се случува. А за реална, играта е реална. Исто така предходно имаше еден што не можеше силен шут да изваде (кај пес тоа е можно од секоја позиција), па после не било така. Човекот го совлада тоа и после можеше :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Првичниот почеток после 3 натпревари за играва ми е катастрофа. World Cup 94 на флипери подобро беше...

Викате реалност... која реалност е со Роналдо да не го погодам голот или со Чави да неможам да направам асален пас... Гејмплејот исто лош, а и графиката, можда и на ПЕС играчите имаат роботски движења ама овде некои се ко сакати...

Премногу усложнета е играва, со тоа и е одземено на игривост... ќе и дадам уште една шанса, али тешко дека ќе ми се промени мислењето...
а што си барал со чави да шутираш?:eek:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.806
Поени од реакции
13.375
Првичниот почеток после 3 натпревари за играва ми е катастрофа. World Cup 94 на флипери подобро беше...

Викате реалност... која реалност е со Роналдо да не го погодам голот или со Чави да неможам да направам асален пас... Гејмплејот исто лош, а и графиката, можда и на ПЕС играчите имаат роботски движења ама овде некои се ко сакати...

Премногу усложнета е играва, со тоа и е одземено на игривост... ќе и дадам уште една шанса, али тешко дека ќе ми се промени мислењето...
:tapp: па не е до тоа со Чави дали знаеш да дадеш пас или со роналдо секоја топка да иде у голд и 90 % да влагаат.

Иначе кажете некој добар гејпад шо може да се земе од Скопје негде.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
:tapp: па не е до тоа со Чави дали знаеш да дадеш пас или со роналдо секоја топка да иде у голд и 90 % да влагаат.

Иначе кажете некој добар гејпад шо може да се земе од Скопје негде.
Logitech Rumblepad 2, Logitech Chillstream Logitech F510 ти се најдобри :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
:tapp: па не е до тоа со Чави дали знаеш да дадеш пас или со роналдо секоја топка да иде у голд и 90 % да влагаат.

Иначе кажете некој добар гејпад шо може да се земе од Скопје негде.
Епа тоа е :) И ти цело време да си навикнат СЕКОЈ шут што ке го шутнеш да ти иде во гол, па после се префрлаш на друго нешто каде што мораш малце да се спотнеш за да изградиш некоја асолна акција ќе ти биде тешко и ке коментираш исто :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom