Fear The Walking Dead

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Interesen prodolzetok na sezonata, Morgan povtorno dobro glumi, ja odrzuva serijava vo zivot hahaha
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Ваква таква и TWD и FTWD и новата ми фалат. Без везе, шест месеци ништо не се дешава :( Требаше некоја анимирана набрзинка да скоцкаат. Како не им пишав порано :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.752
Поени од реакции
33.477
Серијава потполно ја уништија во последнава, седма сезона! Уште од бомбите почна да станува срање, ама ова во последнава сезона задаваше очобол. Ликовите со одлуки за кои не можеш НЗС да им најдеш (конкретен пример: тој Вес замина од Лусијана зашто сметаше дека е неморално што го лаже Даниел за Офелија, за веќе во следна епизода да му се придружи на Странд кој фрла живи луѓе од покрив. Кое му е моралното оправдување за тоа, не дознавме), а пак сценариото е глава да те заболи. Епизодите која од која полоша, дешавките немаат буквално никаква смисла, а пишувањето толку го сјебаа што е тотално негледливо. TWD, таму некаде кога почна да вергла во место, по 5, 6 сезона, до кај 8 сезона кога се подоправи, и кога сите се жалевме од што беше неподносливо, беше ремек дело во споредба со ова. А тешко и дека ќе се извлечат од кашата. Нека го приведат до крај ова некако, секако TWD и новите спинофи ветуваат повеќе.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.752
Поени од реакции
33.477
Конечно ја догледав последната сезона и од ова срање, само зашто не сакам да оставам недовршени работи. Ужасно ја осакатија серијата која беше далеку подобра од TWD. Ама некако од тука мислам дека ми останаа многу подраги некои ликови и би сакал да ги видам во иднина нивните приказни вкрстени во некоја од новите серии. Од TWD не ми останаа такви карактери, таму некако се што остана живо беше истрошено до максимум. Па да видиме што ќе донесе времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom