Fargo

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
И у прва имаше марсовци.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Денес пак си ја гледав 9та епизода, ремек дело. Сега проверував да не излегло порано финалето ама ја немам таа среќа.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Денес пак си ја гледав 9та епизода, ремек дело. Сега проверував да не излегло порано финалето ама ја немам таа среќа.
3 страни поназад кажуваш дека си изгубил интерес од 2 сезона ,а 9еп ја репризираш и одвај чекаш и пред сите нас го чекаш финалето ..типичен барса фан :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
3 страни поназад кажуваш дека си изгубил интерес од 2 сезона ,а 9еп ја репризираш и одвај чекаш и пред сите нас го чекаш финалето ..типичен барса фан :)
Реков дека прва е подобра и сеуште го мислам истото ама последните неколку епизоди се супер.

П. С сабајле пред да тргнам на работа го оставив торентот да се симнува за да не морам после да чекам :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Мех. Ова почнаа Game of Thrones први да го прават?
Претпоследната епизода лудило, последната meh.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
мислев ќе одат на еден голем БУМ, ама изгледа 9-тата епизода беше финалето...
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Солидна 10-ка за серијава, крајот некако мех. Инаку, мене прва сезона некако подобра ми беше, некако ми имаше Twin Peaks шмек со тие тривијални настани и ликови, а Малво е еден од појаките негативци што сум ги видел на филмското платно. :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Slabo krajot, toa so marsovcite ne razbrav bas so e fintata? Neli e true story koj marsovci koj ku***..

Prvata podobra od vtorata samo zaradi toa.

8/10
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Slabo krajot, toa so marsovcite ne razbrav bas so e fintata? Neli e true story koj marsovci koj ku***..

Prvata podobra od vtorata samo zaradi toa.

8/10
wat
кое тру стори бе тоа е јака финта на coen brothers хахахха
башка баш ради тоа што е “тру стори“ има вонземјани, зошто приказните се рекла казала :)
иначе имаше вонземјани уште у прва епизода на сезона 2 така да не знам што се чудите за крајот

мене крајот ми беше задоволителен, да немаше наратор ќе беше боље али шта је ту је
 
H

HoT IcE

Гостин
Тоа со true story е trademark на браќава, белег? Пример има многу режисери што вметнуваат свои трејдмаркови, пример Тарантино со долги дијалози и пцовки и многу крв, за браќава тоа е финатава со true story.
Иначе сега ја завршив, темава не ја посетував оти ја уживав серијава. 10/10 мада првава сезона ми е каде, каде подобра, Малво си е Малво. Али имаше интересни карактери еден куп и вторава сезона.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Vcera ja dogledav vtorata sezona, mene me bendisa, ja izgledav vo eden zdiv. Odlicna gluma, prikazna, razraboteni likovi, celata prikazna beshe odlicno spakuvana i produkciski, visoki ocenki za vtora sezona. Sega, sekako ja analizirame i od gledna tocka na prvata i imaat dopirni tocki, no se razlikuvaat vo mnogu, strukturalno mislam. Vtorata imashe povekje likovi, povekje nosecki likovi, poshiroka prikazna, prvata beshe po personalna. Odlicna serija, edvaj ja cekam tretata sezona, koja kako shto gledam i ke si ja pocekam...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.022
Мене пак вторава сезона ми беше врв, најдобра серија за изминатава година чиста 10ка од мене во секој поглед -атмосфера,заплет, глума на актериве,а за кадар да не правиме муабет. Знам дека и првата сезона ги имаше истите елементи ама главната актерка(како лик во серијата) ме иритираше на некој посебен начин додека Тортон и Фримен ми беа топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom