Fantasy UEFA Champions League - 2014/15

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Ти се молам, цел фан клуб за Реал им навива. Прашај било кој нивни фан наивно од страна ќе видиш дека ќе ти каже "Вива Роналдо, ќе ги згази Лузерине и после ќе се врати" :D
Среќа вие не навивавте за Реал упс Алонсо кога играше против Јунајтед.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Ти се молам, цел фан клуб за Реал им навива. Прашај било кој нивни фан наивно од страна ќе видиш дека ќе ти каже "Вива Роналдо, ќе ги згази Лузерине и после ќе се врати" :D
Тоа е пластика, преку работна недела за Реал преку викенд за Сити/Јунајтед зависи кој ќе победи :D

Ама не ми е јасно како "Роналдо ќе се врати", не дојде он пред 2 години со Стортман и Фалкао ???
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.523
Поени од реакции
42.963
Си го избра Реал како supported team?
Ако мислиш дека се замарам со Ливерпул колку ти со Јунајтед си се заебал. :icon_mrgr:

Ме боли курац за Ливерпул и за Реал искрено. Дортмунд ако веќе е толку битно. :) Иначе гледам ни ти немаш играч од одбрана во Ливерпул така да не ми е јасно зошто воошто реагираше на тоа што го пишав? o_O
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.604
Поени од реакции
52.431
Ќе ме примите да играм прв пат сезонава? Ај во 2-3 реченици само кажете ми која е разликата со ПЛ па да правам тим :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ќе ме примите да играм прв пат сезонава? Ај во 2-3 реченици само кажете ми која е разликата со ПЛ па да правам тим :D
Тука можеш да ги мењаш играчите сам, се додека не изиграле. Пример ако Роналдо играл у вторник и не ти се свиѓа колку поени напраил, а го имаш на клупа Меси кој игра у среда, можеш да ги смениш. Ги губиш поените од Роналдо и you put all hopes on Messi.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.738
Поени од реакции
6.673
Еден предлог да напрајме вистинска игра налик на фантази, ама со погодување точен резултат на сите натпревари од ЛШ. Секој да даде учество, да речеме еве по 300 ден. Пример 20 луѓе да се соберат по 300 ден то се 6000 ден. Да биде со поени, на пример ако погодиш скроз точен резултат добиваш 5 поени. Ако погодиш победник (нерешено) ама си го згрешил резултатот 2 поени. И така на крај 6000 ден може да се поделат на првите тројца најдобри, првиот 3500, вториот 1500, третиот 1000. Ама кој ќе се нафти да ги прибере парите а да не испадне арамија :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom