Fantasy UEFA Champions League - 2014/15

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
зошто деструктивци во средина? Т.мота, Швајнштајгер, Матич?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.523
Поени од реакции
42.963
После повредата на Ројс тимот претрпи некоја измена.

Untitled.jpg

Го продадов и Адуриз со него, па парите од двајцата ги искористив за Робен, Ибаи Гомез и Белараби. Направив промена и на Зума со Фридрих во измените бидејќи ми требаа тие 0.5, а Зума како и да ја вртиш пак нема да игра. :D

Можам да земам уште еден од средина за 3, а шпиц за 9...ама поарно Белараби и Ибаи Гомез, не за друго ќе си имам една измена, во случај на повреда на некој играч и слично. А и од двајцата очекувам по некое поечне, имаат лесни групи. :)

Сакав Итурбе да го зеам, ама Рома е во ептен тешка група, па здравје догодина. :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.267
Поени од реакции
21.545
Лани или полани Видал го имаа ставено одбрана. Полн погодок беше :D
Лани беше, ај да речеш Видал е играч кој игра на повеќе позиции, игра и DMF, пак е поблиску до одбраната. Ама Рафиња, АМФ и напаѓач, а во одбрана ставен :D
 
Член од
21 април 2014
Мислења
72
Поени од реакции
23
6ZoXMyg.png Краен состав веќе нема да има измени :)[DOUBLEPOST=1410340818][/DOUBLEPOST]Го сменив Џеко со Робен :)
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.181
Поени од реакции
57.744
Интересен податок - Do Nascimento има селектираност од 33%, најмногу од сите играчи од средниот ред. :D
Уште еден интересен податок - играчов на 1366 натпревари има постигнато дури 1282 гола, а тука е достапен за само 3м. Игра на позиција напаѓач, а тука е ставен меѓу играчите од среден ред што е дополнителен плус :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom