Fantasy UEFA Champions League - 2014/15

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.181
Поени од реакции
57.744
Не знам што сте се фатиле толку за Верати... Човекот уште е без гол за ПСЖ, а и асистенции слабо прави.

Може за 5 recovered balls да добие некој поен, но и тој ќе го изгуби пошто без жолт картон не поминува тој. :D

Па и 6милиони... многу се. Имате многу подобар избор за тие пари.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Не знам што сте се фатиле толку за Верати... Човекот уште е без гол за ПСЖ, а и асистенции слабо прави.

Може за 5 recovered balls да добие некој поен, но и тој ќе го изгуби пошто без жолт картон не поминува тој. :D

Па и 6милиони... многу се. Имате многу подобар избор за тие пари.
Незнаев кој друг да стаам. Дај кажи некој до 6 жити се :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.181
Поени од реакции
57.744
Незнаев кој друг да стаам. Дај кажи некој до 6 жити се :D
За тие пари од ПСЖ на располагање го имаш Лукас. Според мене секако подобра опција, иако местото во прв тим и не му е баш загарантирано.
Играч со офанзивна задача, може да очекуваш и асистенции и голови од него (гледам сезонава му даваат шанса како напаѓач покрај Ибра и Кавани во 4-3-3 формација)

Алехандро Домингез од Олимпијакос можеби. Малку имаат тешка група, но може да изненади со некој гол (барем против Малмо).
Не знам сега со Митроглу во состав каква би им била поставеноста, но мислам дека ќе добива минутажа Домингез.

Зенит се во така полесна група, а имаат ефтини играчи (Шатов, да речеме)

Белараби од Леверкузен, Брахими од Порто...

Незнам :D Можни се изненадувања секако... тешко е конкретно да ти посочам играч,
но јас во Верати не гледам добар играч за фантази, па би го сменил по секоја цена за некој офанзивец :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom