Fantasy Premier League 2023/24

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Koj sutrak sum i proslo i ova kolo iam bolja klupa nego igraci... diaz 12, doughty 6... ne mi e jasno zosto diaz sum go ostavil na klupa :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Shar I Alvarez mi se na klupa, barem da gi prodadev da ne mi beshe krivo.
Исто со Шар, дури и последен ми е од резервите. Ама со причина, типот катастрофа поени носеше и бев готов да го извадам скроз ама ме предомисли лесниот распоред на Њукасл.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Езе 14 поени на клупа, Боувен и Гордон по еден поен во тимот... :(
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Воткинс не го ставив капитен, го ставив замена капитен, прв каптиен Алварез... Таман 2 поена да направи (4 со капитенство), додека Воткинс ќе е на 36 поена (18х2) и сите што го имаат капитен ќе избегаат еден милион бода :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Воткинс не го ставив капитен, го ставив замена капитен, прв каптиен Алварез... Таман 2 поена да направи (4 со капитенство), додека Воткинс ќе е на 36 поена (18х2) и сите што го имаат капитен ќе избегаат еден милион бода :D
Sansite da go imam tvojot uspeh se strasno golemi, mene KDB mi e staven kapiten
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
И јас го имав Воткинс капитен го сменив во vice captain, а Палмер го стаив капитен. Гарант 0-0 ќе заврши Челзи-Волвс, а Палмер ќе добие жолт за протест кај судијата. Ништо не очекував од ова коло искрено, а намерно не искористив вајлдкард за да видам ова и следно коло како ќе се движат играчиве, плус си праам простор да го купам пак Халанд, а еве од 3 играчи имам 27 бода што е топ, Удоги, Медисон и Воткинс. Е сеа иам 5 играчи од Пул и Арсенал, овде ако нема голови го јадев.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Јас го тргнав Воткинс претходното коло на сметка на Халанд, кој го ставив и капитен и ми донесе целосни 2 поени.

Воткинс даде гол претходното коло, сега гол и 2 асистенции. Плус бонуси.

А имав доволно пари да го земам Халанд за Раул Хименез, ама ќе сум чувал пари за Салах. Гарант Салах ќе се врати дури во март, а Халанд утре нема да постои против Брентфорд.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Малку повикај пријател, односно @Dani :smirce: . Да планирам Халанд трипл кептен на дуплото коло бр. 25? Или да почекам следно дупло коло доколку го има? Гледам Челзи и Тотнем ќе имаат дуплирања, а Сити игра со Челзи во 25то коло.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
Малку повикај пријател, односно @Dani :smirce: . Да планирам Халанд трипл кептен на дуплото коло бр. 25? Или да почекам следно дупло коло доколку го има? Гледам Челзи и Тотнем ќе имаат дуплирања, а Сити игра со Челзи во 25то коло.
Јас би одел во 25то со трипл на Халанд, евентуално Салах ако се врати.

Друго дупло би имало 34то и 37мо коло, со повеќе вонредни натпревари (бенч буст го планирам овде)

Со помала веројатност Борнмут - Лутон во 28мо би се играла.
Соланке против Шефилд и Лутон. Ама не би играл на картава ипак.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Халанд мора да се врати со стил вечер и барем 2 гола да даде за да ме вади од ова срање.
У последно време ептен глупи потези праем.... сакав Дарвин да го сменам со Халанд, арно ама сум стиснал на Воткинс, кој видов викам ај може некој знак е ова... одличен знак, шутрак тежок сум станал.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
78 поена доста успешно коло, ама како што си пишав горе Алварез 2 поена, а го имав капитен. Отсега па натаму кога се мислите за капитен прашајте ме кој сум го ставил, така ќе знаете кој да не го ставате. Никогаш капитен не сум погодил, за паралела Халанд еднаш го ставив трипл сезонава, тој натпревар имаше 1 поен и излезе на полувреме, а овие тепаа таму 6:0.
П.с. Како се поддржува Арсенал со цел Ливерпул на клупа :D

1707180507880.png
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Kaков идиот сум, го заменив Воткинс со Халанд, а го оставив Соланке и Фоуден за Медисон, мада тука немав дилеми...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom