Fantasy Premier League 2023/24

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Кој е најпаметно да се игра капитен следно коло? Не знам зошто се ме влече Дарвин да го ставам...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Цела сезона не пропушти меч Вокер. Откако го купив од 3 меча, 2 беше на клупа.
Вчера влезе колку да ми направи беља да ми остане Салиба на клупа :(

Не знам да играм на Сити!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Две кола по ред, капитените ми излегуваат на полувреме. Вчера изутрина, Гордон пишан со 25% шанса за игра, Де Брујне ликнат дека е на клупа, и го продадов Гордон. Неколку саата покасно, Гордон на терен.

Претходното коло, клупата ми изгледаше вака. Тренг го извади во 58-ма минута. Плус и двата голмана се повредија. Секоја 50/50 одлука погрешна. Каква проклета игра е ова :pos:

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Имате предлог за капитен колово? За ниеден не сум уверен дека е добар избор. Се мислам дури и авантуристички да одам со Забарни и да се надевам дека ќе има барем еден клин шит против Лутон и Шефилд дома, што би значело минимум 16 поени. :D

1709902038724.png
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Никогаш полесен избор :D
Кај тебе ни јас не знам што би играл. Ако би идел на differential pick пре би Грос него Забарни. За Мартинели какви се прогнозите?
Не очекувам клин шит некако, иако и мене трансферот за колово веројатно ќе ми е Кеш - Забарни.

1709902831938.png
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Никогаш полесен избор :D
Кај тебе ни јас не знам што би играл. Ако би идел на differential pick пре би Грос него Забарни. За Мартинели какви се прогнозите?
Не очекувам клин шит некако, иако и мене трансферот за колово веројатно ќе ми е Кеш - Забарни.

Прегледај го приврзокот 409078
Добар е со Грос муабетот, бидејќи ако веќе си на мислње дека нема Борнмут со Шефилд и Лутон да извади клин шит на ниеден натпревар дома, тогаш Грос со една асистенција вади повеќе поени, а големи се шансите за асистенција/гол, со оглед на тоа како ја игра цела сезона, иако вака Брајтон се ептен непредвидлив тим. Али сепак ќе го послушам инстинктот и ќе одам со Забарни, па ќе се надевам на еден клин шит (поверојатно ми е против ваков потонат Шефилд), патем јас го сменив со Трипиер, прво тргнав со некој од Њукасл да го менувам, ама после сфатив дека со играч на Борнмут е подобро да се смени бар за колово :D

Околу Мартинели муабетот, најверојатно треба да е се океј според ова:
Speaking to Sky Sports, the manager said: “With Gabi, it’s just a cut. He had a tackle and a slight cut, we have to see how he is.”
Arteta updated fans on Thursday, stating that he is “positive” Martinelli will be ready for the weekend.

Update: Те ископирав на крај, сепак ги частев 4 поени за додатен трансфер и го сменив Алварез со Соланке, имав нешто ситно парички на страна. :D Фала на сугестија!
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Добар е со Грос муабетот, бидејќи ако веќе си на мислње дека нема Борнмут со Шефилд и Лутон да извади клин шит на ниеден натпревар дома, тогаш Грос со една асистенција вади повеќе поени, а големи се шансите за асистенција/гол, со оглед на тоа како ја игра цела сезона, иако вака Брајтон се ептен непредвидлив тим. Али сепак ќе го послушам инстинктот и ќе одам со Забарни, па ќе се надевам на еден клин шит (поверојатно ми е против ваков потонат Шефилд), патем јас го сменив со Трипиер, прво тргнав со некој од Њукасл да го менувам, ама после сфатив дека со играч на Борнмут е подобро да се смени бар за колово :D

Околу Мартинели муабетот, најверојатно треба да е се океј според ова:
Speaking to Sky Sports, the manager said: “With Gabi, it’s just a cut. He had a tackle and a slight cut, we have to see how he is.”
Arteta updated fans on Thursday, stating that he is “positive” Martinelli will be ready for the weekend.

Update: Те ископирав на крај, сепак ги частев 4 поени за додатен трансфер и го сменив Алварез со Соланке, имав нешто ситно парички на страна. :D Фала на сугестија!
Нема проблем. Пцовките во среда може во инбокс да ми ги пуштиш.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Никогаш полесен избор :D
Кај тебе ни јас не знам што би играл. Ако би идел на differential pick пре би Грос него Забарни. За Мартинели какви се прогнозите?
Не очекувам клин шит некако, иако и мене трансферот за колово веројатно ќе ми е Кеш - Забарни.

Прегледај го приврзокот 409078
Oва е проклета игра :pos: . Капитенот се сопна на пенал, му поништија гол потоа, примија 2 гола од најмртвата екипа во ПЛ, Гарначо со 2 асистенции 0 бонус поени, плус промаши 2 зицери, Рамсдејл ми сјеба клин шит на Салиба и Габриел со епска глупост, на Габриел му извадија шут со глава од гол линија. Играв бенч буст, и од 10 играчи што ми играа досега имам 29 бода. Утре во мини лигата ке ме убие некој со Бовен или некој рандом дефанзивец. На слепо да ги бирав играчи, повеќе поени ке имав. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Oва е проклета игра :pos: . Капитенот се сопна на пенал, му поништија гол потоа, примија 2 гола од најмртвата екипа во ПЛ, Гарначо со 2 асистенции 0 бонус поени, плус промаши 2 зицери, Рамсдејл ми сјеба клин шит на Салиба и Габриел со епска глупост, на Габриел му извадија шут со глава од гол линија. Играв бенч буст, и од 10 играчи што ми играа досега имам 29 бода. Утре во мини лигата ке ме убие некој со Бовен или некој рандом дефанзивец. На слепо да ги бирав играчи, повеќе поени ке имав. :D
Па среќа не се повреди Соланке при пеналот. Ќе останевме на минус.

ФПЛ проклетство. Најпопуларниот играч за колото класика допира дно.

И Волциве мораа во 140та минута да примат гол...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Па среќа не се повреди Соланке при пеналот. Ќе останевме на минус.

ФПЛ проклетство. Најпопуларниот играч за колото класика допира дно.

И Волциве мораа во 140та минута да примат гол...
3 играча од Лутон имам, даваат гол задни неколку минути, отварам да видам асистент и стрелец, ниту еден не ги имам :pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
3 играча од Лутон имам, даваат гол задни неколку минути, отварам да видам асистент и стрелец, ниту еден не ги имам :pos:
Среќа не се залетав по играчи од Лутон. *Морис и Доти би биле опции.
Ама нападот (Халанд, Соланке, Воткинс) не ми се чекпа. Веќе 10тина кола ми е истиот.

Лутон двете ги гостува колово па не очекував CS. Следно коло планирам free hit, а веќе после тоа имаат потежок распоред и тешко дека би ги играл.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Само да се запишам со убедливо најмалце поени некоаш освоени у овие 14 години играње фатанзи... 23 поени :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Само да се запишам со убедливо најмалце поени некоаш освоени у овие 14 години играње фатанзи... 23 поени :)
Јас 61 колово, доста океј, интересно тоа со горе муабетот за капитен со Дани што беше дилемата, испадна дека сите 3 личности спомнати (Забарни, Грос и Соланке) извадија идентичен број поени по 8 и дека никој немаше да е тотална утка да се избереше капитен.
1710455669794.png

Патем мене најлошото коло ми е исто поени ко твоето сегашно (GW11 од сезонава)

1710455648630.png
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
denes dojdov do laptop posle nedela dena i samo se iznervirav, otidov minus za da go zemam solanke proslo kolo mesto hojlund i naravno ne sum zaboravil da socuvam promeni vo timot Solanke na klupa mi ostanal
 

Kajgana Shop

На врв Bottom