Fantasy Premier League 2018/2019

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Формација 4-2-3-1 или 4-3-3.Белерин прв состав,а за Колашинац не се знае.Би рекол тешко со оглед на тоа кое дрво е последниов период.
Ја би одел со КДБ и Ериксен.Санчез,Јунајтед и Мурињо,премногу прашалници.Подобро е да се одбегне,па у тек на сезона кога ќе се знаат повеќе работи да се стави Санчрз место послабиот од двајцата.
Мене па Санчез ми е број 1 опција, со оглед на тоа што ни е најспремен играч моментално. Плус КДБ не знам ни дали почнал со припреми, така да Санчез и Ериксен во средина, а од Арсенал ќе одам со Белерин штом така. :)
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.868
Емери у напад ке игра само со Обамејанг или со двајца заедно со Лаказет ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Мислам дека пак ќе си ја пробувам среќата со Кејн во август
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Емери у напад ке игра само со Обамејанг или со двајца заедно со Лаказет ?
Зависи против кого ќе игра, против Сити и Тотенхем не верувам со другите можно е.[DOUBLEPOST=1533372951][/DOUBLEPOST]Со избегнување на Салах сезонава, 100м се доволни за екстра тим. Имат топ играчи од одбрана за 5м и 4.5м, цените на средњаците се паднати и има солидни дечки за на клупа од 5м. Во напад ОЛ ИН и тоа е тоа
За голман никогаш ни сум фрлил повеќе од 5м ни па ќе фрлам.
Фабиански, Поуп(Хитон), Пикфорд, Чех(Лено), Шмајхел....
Де Геа е премногу не се исплати
Состав не ваѓам многу копирачи има :)
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
@Донев Челзи 4-3-3 со Фабрегас како стартер ќе игра?И Кој ќе се прв тим штопери?
Твое мислење,доколку нема 100% донекаде утврден состав.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Првиов тим со Салах се состави некако ама не сум задоволен, до петок уште милион претумбации ќе му направам и најверојатно ќе ризикувам без Салах...не може две години по ред да има такви сезони типот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Јас воопшто не размислувам за Салах.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
И јас секоја сезона мислам дека можам да искомбинирам подобар тим без најскапите играчи и после тоа ми се одбива од глава, сега затоа Салах, Де Брујне и Ериксен во средина, Фирмино во напад па да видиме. Можно е да се направи ротација Салах за Мане и Кејн за Фирмино понатаму. Челзи и и Арсенал ми се сеуште енигма со новите тренери, ќе почекам неколку кола за да видам кој играч од таму може да се земе.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
@Донев Челзи 4-3-3 со Фабрегас како стартер ќе игра?И Кој ќе се прв тим штопери?
Твое мислење,доколку нема 100% донекаде утврден состав.
Можда утре ќе има појасна слика, со составот од КШ. Ич не е сигурно и не знам како ќе размислува натаму. На триве пријателски стартуваше со средина Баркли, Жоржињо и Фабрегас, ама Канте сигурно ќе игра пред Фабрегас или Баркли, а мислам дека поголеми се шансите да е Фабрегас.
И за дефанзивците изгледа ќе почне со Луиз и Рудигер, ама ништо чудно и Кристенсен да се вмеша.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Можда утре ќе има појасна слика, со составот од КШ. Ич не е сигурно и не знам како ќе размислува натаму. На триве пријателски стартуваше со средина Баркли, Жоржињо и Фабрегас, ама Канте сигурно ќе игра пред Фабрегас или Баркли, а мислам дека поголеми се шансите да е Фабрегас.
И за дефанзивците изгледа ќе почне со Луиз и Рудигер, ама ништо чудно и Кристенсен да се вмеша.
Жоржињо ќе тера прва постава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom