Fantasy Premier League 2018/2019

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Е па бајовци...офиицјално може да се започне хајп за новата сеозна.

На еден месец до почетокот на Комјунити шилдот и 30ина дена до почетокот на лигата, време е за враќање на омилената дрога на сите фанови на фудбалска фантазија :D Секако, станува збор за Fantasy Premier League

Повелете линк: https://fantasy.premierleague.com/

Играта е стандардна како и минатата сезона.

Во кратки црти...

Имате лимитиран буџет во кој што одбирате играчи од Премиер Лигата.

Добивате поени базирано на нивниот перформанс во тоа коло. (значи играва е поврзана со вистиснки живот, не е нешто како фудбал менаџер)

Повеќе правила може да откриете со клик на "help" на сајтот то ест тука:

https://fantasy.premierleague.com/a/help

И запомнете, во оваа игра е сосема во ред да се водите од примерот на Челзи и работите да ги оставите во последен момент :D

upload_2018-7-5_16-46-50.png

ЛИГИ:

КАЈГАНА КЛАСИК:
2306-907

КАЈГАНА HEAD TO HEAD:
2306-943

Наскоро очекувајте и драфт тема/лига.

Со среќа нервирање за лошо наместени тимови! :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.792
Се е ок, само мислам требаше со нова лига да одиме.
Во оваа од 2013 има менаџери што оддамна не се членови на форумот или воопшто не се членови :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.236
Поени од реакции
9.686
Има некој проблем да се логира преку андроид апликацијата?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Се е ок, само мислам требаше со нова лига да одиме.
Во оваа од 2013 има менаџери што оддамна не се членови на форумот или воопшто не се членови :D
Ќе се јават тие што се активни у темиве, си се знаеме кој сме :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.490
Поени од реакции
4.061
100 mil i treba da sostavas tim od proseci i samo 2ca nad sto vredat nad 10
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.792
Полесно е сега за разлика од минатата сезона.
Има добри дефанзивци за 4.5, добри во среден ред по 5 милиони
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.490
Поени од реакции
4.061
^
Aj sostavi go timot od prosecni igraci i zakaci slika da vidam primer .:D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734
Се е ок, само мислам требаше со нова лига да одиме.
Во оваа од 2013 има менаџери што оддамна не се членови на форумот или воопшто не се членови :D
Напрај стварно нова лига кога можеш и да си знаеме колку ќе бидеме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.919
Поени од реакции
35.186
Темава треба во игри да се префрли :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.022
Поени од реакции
3.200
Одиме во 11 сезона по ред, ај да видиме како ќе е годинава :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Темава треба во игри да се префрли :D
Знам, ама повеќе луѓе ќе ја видат вака.

Нека поседи барем до почеток на сезона, па после тоа таму ќе оправаме криви дрини :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.949
Поени од реакции
4.058
Uste sega tim da pravis..uste nikoj ne napravil transfer
 
На врв Bottom