Fantasy Premier League 2014/15

Член од
21 април 2014
Мислења
72
Поени од реакции
23
Ливерпул лани прими 50 гола, а ти имаш 2ца од нив во дефанзива. Немора да значи дека пак ќе примат толку, ама дури 2ца од екипа која пред 5 месеци имала очај одбрана е многу. Смени го едниот, сеа одлучи си ти кој, оти и Ловрен и Шкртел знаат да дадат гол...(ама вториот знае и да си го стегне :D)
Ќе го сменам Шкртел а кој да купам на негово место?[DOUBLEPOST=1408088287][/DOUBLEPOST] da.png Да правам некој измени или добар е?
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.220
Поени од реакции
19.481
Земи офанзивец место Бешиќ.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.677
Поени од реакции
20.137
Ај те послушав...Лонг и Жиру место Адебајор и Ламберт, а Фабрегас влета место Ремзи.
Си го имал Рамзи па си го сменил со Фабрегас, па си го купил и Жиру. Рамзи и Жиру не одат еден без друг во фантази, види го баш почетокот(дури не се повреди Рамзи) и крајот на ланската сезона.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.531
Поени од реакции
10.977


Ете го конечниот тим, а тие шо даваат „сугестии“ ако сте ме заебале ќе ве најдам кај живеете :icon_lol:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.220
Поени од реакции
19.481
Оваа сезона идам со што повеќе омилени играчи во тим :icon_mrgr:
 

Дејмон

It Girl. Rag Doll.
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
2.737


Pak smeniv. I pak Bony me plasi. Ali aj vaka ke e ne menjam povekje.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
2.405
Игра некој од вас Yahoo Fantasy PL? Во соработка со Eurosport.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Прашање 1- Херера што позиција ке игра во Јунајтер?
Прашање 2- како да си го ископирам тимот бе, ни share ни бутур не можам да најдам.

ДДг
Debuchy, Caulker,Stones,
Fabregas,Sanchez, Herrera,Walters
Diego Costa, Shrek(cpt), Giroud (Jovetic)

Сеуште се мислам за Стоунс од Евертон, херера од Јунајтед и kој да е трет напаѓач.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.127
Поени од реакции
164.742
Прашање 1- Херера што позиција ке игра во Јунајтер?
Прашање 2- како да си го ископирам тимот бе, ни share ни бутур не можам да најдам.

ДДг
Debuchy, Caulker,Stones,
Fabregas,Sanchez, Herrera,Walters
Diego Costa, Shrek(cpt), Giroud (Jovetic)

Сеуште се мислам за Стоунс од Евертон, херера од Јунајтед и kој да е трет напаѓач.
CM ќе игра. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.547
Поени од реакции
20.968


Најочајната клупа некогаш склопена.
 
На врв Bottom