Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
да две се али можеш и да ги споиеш ако сакаш...јас видео на пример на средина огромноооо ставив:)
Страв ми е да не испадне катастрофа ова новото, па да бидам приморан да го бришам профилот. :confused:
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Страв ми е да не испадне катастрофа ова новото, па да бидам приморан да го бришам профилот. :confused:
нееееееее многу е бољи веруј ми;)
само е со мали багови или што и да се не може се напише некад статус ли неможам да го избришам истиот..али се надевам ке го средат
 
A

Auditore

Гостин
И јас го имам Timeline, ама некако не можам да речам дека ми е по таман.
Не ми се допаѓа тоа што постовите сега се одвоени во 2 колони, можеби сум навикнат на стариот начин кога сите си беа еден под друг.
Друго што можам да забележам, налетав на неколку корисници со активиран Timeline кои НЕ МИ СЕ пријатели, а сепак можам да им гледам се`.
Cover Photos дефинитивно не можеш да го сокриеш само за пријатели. Замолив една братучетка што го има активирано да ме избрише, и потоа да види дали нешто се гледа кај мене, и ми тврди дека се` се гледа. :confused:

Исто така, ако сакам да избришам некоја објава, не може. 100 пати избришав (дури и од мобилен) и пак кога го вклучив, пак ми излезе.
Белки ова се само багови кои ќе ги средат допрва.
Немај гајле за ова, багови се дека користиме бета верзија, така и рекоа од ФБ дека ќе се појават многу грешки кои ќе бидат средени со финалното излегување.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Веќе три дена имам проблем со фејсшит.Онлајн сум на чат а кај другите ме дава офлајн и не ми стасува ништо кога ќе ми пишат треба да се одлогирам и да се логирам пак.Anyone can help me??
Anybody??
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
А како треба да се направи за кога на пример се наогаш во некое кафуле и си седиш на нет на мобилниот и сакаш да објавиш на фб каде си и со кој си?? :P
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
А како треба да се направи за кога на пример се наогаш во некое кафуле и си седиш на нет на мобилниот и сакаш да објавиш на фб каде си и со кој си?? :P
Е па отвори го Facebook преку мобилен и под празното поле каде што пишуваш статус, има опција Check-In ;)
--- надополнето: Dec 10, 2011 11:58 PM ---
А како треба да се направи за кога на пример се наогаш во некое кафуле и си седиш на нет на мобилниот и сакаш да објавиш на фб каде си и со кој си?? :P
Е па отвори го Facebook преку мобилен и под празното поле каде што пишуваш статус, има опција Check-In ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
не се наплаќа, пораките ти што ќе ги пратиш од мобилен до фејсбук се наплаќаат 5 ден.
Имав уклучено да ми доаѓаат пораки од ФБ на мобилен ама пред некој ден ми дојде порака "you haven't texted us in 59 days. your facebook updates have been turned off. to turn back on, reply 'on'" . Пробав да пратам порака на 3266012 ама не сака да ја прати. :tapp: Чаре?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Имав уклучено да ми доаѓаат пораки од ФБ на мобилен ама пред некој ден ми дојде порака "you haven't texted us in 59 days. your facebook updates have been turned off. to turn back on, reply 'on'" . Пробав да пратам порака на 3266012 ама не сака да ја прати. :tapp: Чаре?
Испрати СМС со буква F на бројот 32665 или едноставно иди репли на пораката што си ја добил и пиши текст "оn"
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Фала. Операцијата успешна. :) Пратив порака со F на 32665 и сега е ОК.
Претходно праќав одговор ON на пораката ама мобилниов не сакаше да ја прати.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
има некој времеплов инсталирано? ме интересира дали се менува и страната со новостите или само профил страната. знам дека на мобилниот ми се смена нешто...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
има некој времеплов инсталирано? ме интересира дали се менува и страната со новостите или само профил страната. знам дека на мобилниот ми се смена нешто...
Профил страната
--- надополнето: 16 декември 2011 во 20:16 ---
Само кај мене е ова вака ?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Mногу лошо...дури планирам да го затворам акаунтот. Више не си ни влагам на профил него само у newsfeed гледам кој што стаил :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom