Facebook багови

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Е не оставав ич коментари и напишав на ендо место и опа опомена ако продолжам да СМЕТАМ со коментари ќе ме блокирале о.0
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489

Еве што ми се случи откако растурив со коментирање по туѓи статуси :(
Уствари тоа беше чат, ама на статуси.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас коа барам пријатели морам уште да пишувам безбедноси кодови. -.-
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Јас коа барам пријатели морам уште да пишувам безбедноси кодови. -.-

се средува тоа.. треба да си го внесеш мобилниот (значи не во сечив phonebook туку за да добиеш activation code и со тоа да докажеш дека постоиш:toe:) потоа нема веке да внесуваш кодови:helou:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
се средува тоа.. треба да си го внесеш мобилниот (значи не во сечив phonebook туку за да добиеш activation code и со тоа да докажеш дека постоиш:toe:) потоа нема веке да внесуваш кодови:helou:
Да не ми се јават случајно? :pos:
 
П

Паган-др

Гостин
Бегај еднаш ми го замрзнаа акаунтот демек сум кршел некое правило. После им праќав меилови глупости. :трт:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
На Safari 4кава има еден, коа ќе ти пише некој на тоа чатот, ти се појавува нешо.. bleh..
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Јас користам гугл хром и фејсбук одлично оде со него немам никакви багови и такви глупости вие како шо викате...давам коментари па сеа не ми се случило да ме блокират или сл
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ај ваљда е за тука прашањево...

Четот ми е офлајн...и со кликнување таму треба да се вратиш онлајн. Е сега проблемот е што кога ке се кликне таму ке излезат онлајн френдовите и за секунда повторно ке отиде офлајн...решение?

Пробав со друг профил, се најнормално си функционира...пробав од различни броузери, од друг компјутер...пак, џабе.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Ова прв пат слушам. Освен ако користиш некој shit browser :)
Кај мене на Safari 4 иде супер :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Сите го фалат, facebook вака facebook така преку глава ми е веќе. Има добри опции не велам не но е мнооогу баговит.
Паѓа на основните работи на кои треба беспрекорно да работи, пример прелистуваш албум, однсно глеаш слики и увек почнува ајаксот да ги вчитува од првата слика па ги кешира сите една по една. Тоа е топ за мали албуми но што правиме ако имаме 50 или повеќе слики? Отвараме 28-ма слика и facebook си почнува пак да кешира 1, 2, 3, 4, 5...ти кликаш 29та он продложува 6,7,8,9 после некое време (ако не заглави во меѓу време) ќе му текне да ти ја прочита 29-та слика. Ти текнува пак да го отвориш албумот, ондак не да го извади од кеш он пак го вчитува на ново и се повторува целата процедура а сето тоа иритира.
Едно време па имаше при секое додавање на пријател да впишуваш код на слика а си веќе логиран, разбирам спам заштита и се тоа ама нерви се кинат бре :toe: добро им текна ја тргнаа таа глупост
Четот како опција е ненормално добра но како да е на кредит после 3-4 минути четовање заборава да функционира...

Повелете пишете ваши коментари од техничка гледа страна за facebook, ако сте дудлач напуштете ја темава, благодарам.

Јас коа барам пријатели морам уште да пишувам безбедноси кодови. -.-
Значи, тоа не е тргнато, тоа го правиш како безбедносен код кога си нов член на Фејсбук, отвори нов акаунт ќе видиш дека пак ќе треба да го пишуваш кодот. Кога ќе имаш повеќе пријатели тоа го снемува.. :)) Мислам дека малце глупо ова ама тоа е:toe:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
Ај ваљда е за тука прашањево...

Четот ми е офлајн...и со кликнување таму треба да се вратиш онлајн. Е сега проблемот е што кога ке се кликне таму ке излезат онлајн френдовите и за секунда повторно ке отиде офлајн...решение?

Пробав со друг профил, се најнормално си функционира...пробав од различни броузери, од друг компјутер...пак, џабе.
имаат некој проблем изгледа и кај мене е така и со други што ги имам френдови истиот проблем го имаат...
 
C

cige

Гостин
Како да ги поканам сите пријатели на некоја страна?
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ја отвараш страната/групата на која сакаш да ги поканиш,одиш предложи на пријателите и горе во адрес бар ја копираш скриптата

javascript:elms=document.getElementById('friends').getElementsByTagName('li');for(var fid in elms){if(typeof elms[fid] === 'object'){fs.click(elms[fid]);}}

:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom