FA & Capital One Cup

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
ОК, ќе се одлогирам сега пред @RATM да добие некој seizure па да напише километарски пост во кој ќе објасни зошто е Менди најдобар голман во лигата а Вернер најдобриот фудбалер кој било кога играл фудбал.
@Vladimir1984 би те замолил во иднина да не ме тагираш после бламирања на Челзи, бидејќи јас не навивам за нив.
Што не ти е јасно, не навива за Челзи, РАЗБРА?!?!?!?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Тотенхем покрај голот имаше само две вистински шанси. И двете Менди на дебито во дербито ги скина.
Прво од еден метар му одбрани топка по земја на Ламела, се спушти на земја и со нога интервенираше, подоцна во второ полувреме му одбрани чист зицер на Регулион.

На прекин беше сосема солиден и сигурен (освен во оној случај кога се удри во изгубениот Зума, оној случај кога Шедоу Вокер сфатил дека е дајвер налик Кепа, нели).

Многу добро деби на 28 годишен голман што дебитира во Англија со килава одбрана пред него.

Делувал циркузантски.... како што и мене ми делуваат нечии постови овде, отприлика.
Двата шута беа во директно во него, и не гледам како не би требало да ги одбрани. Не навлегувам каков му бил перформансот overall.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Двата шута беа во директно во него, и не гледам како не би требало да ги одбрани. Не навлегувам каков му бил перформансот overall.
Погледни уште еднаш дали шутот од Ламела беше директно во него.
Да беше директно во него, немаше да ја испружи десната нога колку што му е долга.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Lampard i vtora sezona poleka bez trofej (realisticki gledano), edino uste vo Fa kupot.

Nesto mnogu nervozen i vcera, pocna da mu gore silno pod noze. Kolku i da ne sakaat da priznat fanovite na Celzi pocna poleka da se postavuvaat prasanja za negovite odluki koi gi pravi.

Mora pod itno da gi voigra novite igraci, normalno koga kje se oporavat, inaku neveruvam deka kje go doceka krajot na ovaa sezona, a i plus e bitno da nema mnogu teska grupa vo LS za da projdat vo osmina finaleto.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
492
Мур ко невеста се држеше за помошникот, нема ваков лик :pos:
Гледав со татко ми, и баш ова го реков. Види го муки, како млада невеста се фатил за помошникот. Кој лик е, не е можен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom