FA & Capital One Cup

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Доста е што е најдобар голман во ПЛ, не мора во сите сегменти да е прв:kruna:
Лани беше дел од она сивило, така да ми е малку паднат. Али искрено и од Де Геа беше подобар минатите сезони. Него ме чуди како ПСЖ никогаш не крена да го купи?
Автоматски споено мислење:

Статистика имаш можеш да провериш, барем за пенали можеш да се наслониш на статистика.
Не го гледав мечот и не знам какви биле сега пеналите.
Ок, можеби сум грешка, ама Лорис не ми е гарант за добар голман при шутирање пенали.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Статистика имаш можеш да провериш, барем за пенали можеш да се наслониш на статистика.
Не го гледав мечот и не знам какви биле сега пеналите.
Не ни мора да гледаш! Со новите правила голманите се ептен ограничени, апла некој Маунт да се погоди и да утне ;)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Не ни мора да гледаш! Со новите правила голманите се ептен ограничени, апла некој Маунт да се погоди и да утне ;)
Тоа е најголема глупост во историја на фудбалот. Треба да се дистанцира доживотно дебилот што го измислил тоа глупо правило.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тотенхем покрај голот имаше само две вистински шанси. И двете Менди на дебито во дербито ги скина.
Прво од еден метар му одбрани топка по земја на Ламела, се спушти на земја и со нога интервенираше, подоцна во второ полувреме му одбрани чист зицер на Регулион.

На прекин беше сосема солиден и сигурен (освен во оној случај кога се удри во изгубениот Зума, оној случај кога Шедоу Вокер сфатил дека е дајвер налик Кепа, нели).

Многу добро деби на 28 годишен голман што дебитира во Англија со килава одбрана пред него.

Делувал циркузантски.... како што и мене ми делуваат нечии постови овде, отприлика.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Има чекано дома по кратки гаќици и дукс, кикс на Челзи, за да направи пародија на мојата пародија на неговата пародична појава.
Па ова го нема никаде. :pos:

Никогаш нема повторно да го напуштам форумот.
Автоматски споено мислење:

Не.

:lolzz::lolzz:

Сериозно не приметив, мислев дека кутриот @RATM скроз замина. Не делува најстабилно во последно време.
Кажи како ти делува голманот на Челзи, молим те. И од кога има опција на резултати.ком со оценки и коментари за играчите на тимовите?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Има чекано дома по кратки гаќици и дукс, кикс на Челзи, за да направи пародија на мојата пародија на неговата пародична појава.
Па ова го нема никаде. :pos:

Никогаш нема повторно да го напуштам форумот.
Бевме во детската со Џонтра и Пеџа, те оговаравме. Само Џонтра те бранеше малку де.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom