FA & Capital One Cup

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Пеп е најјакиот, нема шанса вака да му местат ждрепки да се иживува на третолигаши.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пеп е најјакиот, нема шанса вака да му местат ждрепки да се иживува на третолигаши.
Нема везе, ионака Клоп го пушти купов по вода, не идеше на победа вчера.
Шамарчиња по муцето?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Нема везе, ионака Клоп го пушти купов по вода, не идеше на победа вчера.
Шамарчиња по муцето?
абе се силиш и ти откако заврши утакмицата :icon_lol: до 85та губевме, сеа искачаш најјак. А на времето кога ме ругавте за Ориги што го играл место Боби фантастико и ја реши титулата во ЛШ, па ве цитирав после нигде ве немаше. Ја барем не се кријам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
абе се силиш и ти откако заврши утакмицата :icon_lol: до 85та губевме, сеа искачаш најјак. А на времето кога ме ругавте за Ориги што го играл место Боби фантастико и ја реши титулата во ЛШ, па ве цитирав после нигде ве немаше. Ја барем не се кријам.
Абе осеќаш ли солено во муцето? :angel:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
лесно е отпосле херој да бидеш
Мислиш, генерал после војна?
Нејсе, и во 1/4, доколуку се најде датум, Клоп ќе излезе со ист состав. Затоа и ти реков, прати ги пресовите, Пеп баш за тоа збореше на последниот, пред утакмицава.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема везе, ионака Клоп го пушти купов по вода, не идеше на победа вчера.
Шамарчиња по муцето?
Ама се заеба што налета на лузерот Емери, кој се мисли дека е тренер на Еибар па мора секогаш кога води да се повлекува и да ја препушта иницијативата на противникот, и така сега ви го побрка цел распоред на утакмици :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ама се заеба што налета на лузерот Емери, кој се мисли дека е тренер на Еибар па мора секогаш кога води да се повлекува и да ја препушта иницијативата на противникот, и така сега ви го побрка цел распоред на утакмици :D
На страна тоа, ако излезе со ист состав против Вила ќе добие шамарање, зошто Вила ќе одат на ол он во натпреварувањево, што подалеку тоа подобро за нив. Муабетот беше дека овој куп ќе се користи за да им се даде шанса на оние кои не се стартери и млади играчи, за да стекнат искуство. Сега, доколку ги пројде и Вила, тогаш во 1/2 ќе мора да активира првотимци.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
На страна тоа, ако излезе со ист состав против Вила ќе добие шамарање, зошто Вила ќе одат на ол он во натпреварувањево, што подалеку тоа подобро за нив. Муабетот беше дека овој куп ќе се користи за да им се даде шанса на оние кои не се стартери и млади играчи, за да стекнат искуство. Сега, доколку ги пројде и Вила, тогаш во 1/2 ќе мора да активира првотимци.
Не се закануваа дека ќе ги казнуваат клубовите зашто ќе вадат младинци за натпреварувањево? Или тоа за ФА Купот беше, или си бладам?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не се закануваа дека ќе ги казнуваат клубовите зашто ќе вадат младинци за натпреварувањево? Или тоа за ФА Купот беше, или си бладам?
Да, имаше некое такво правило, демек, мора да излезеш со најјакиот состав кој го имаш на располагање ама мислам дека тоа важеше за ФА, не сум сигурен. Може некој да потврди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Pa verojatno e za FA toa, zaso sepak e milion pati pobiten od Karling kupot. Karling e natprevaruvanje za poslabite ekipi da mozat da dadat se od sebe i da probaat da izlezat vo Evropa.

Sepak, PL, FA kup i LS se trite primarni celi na sekoja pojaka ekipa od Anglija.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Додека ставаш играчи од тие 25 што се регистрирани на листата, нема проблеми ни за ФА ни за Карлинг. Впрочем и затоа и се регистрираат 25 на почеток на сезона, со објаснување дека се доволно за трите домашни натпреварувања.

Premier League changes rules on 'weakened' teams

The 20 Premier League clubs agreed at their AGM in early June that any combination of players named in their registered 25-man squads will be able to start a match.

The rule has not been totally withdrawn, and clubs will still be at risk of a fine if they select a number of younger players from outside their 25-man squad.

Nick Noble, spokesman at the Premier League said: "The 25-man squad rules do allow clubs to pick under-21 players beyond those named in their squad list and, with this in mind, it was agreed by the clubs that it was appropriate for the rule to remain in place in order to ensure the integrity of the competition."
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
За лигашки утакмици се бунеа некои менаџери порано, не за куповите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom