FA & Capital One Cup

Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Sekako e nebiten kupov posto Junajted osvoi PL i ke igra finale LS, pa taka zadnjive dva meseca se posvetia na toa, a ne nebitniov FA cup.:pos:

Lani skokaa za osvoenta LE do plafon protiv Rostov, Celta Vigo B i Ajax Under 19, sea kako im bilo mnogu vazno sto nema da igraat protiv Astana, a klubot im tone ko Titanik od koga se penzionira Aleks Viski Ferguson.:pos:
Мене стварно ми е криво што Ајакс ти го срони буџетот, џабе холандски аватари и потписи носеше 2 месеци.

Него, не го сфаќам хејтот од страна на челзињава спрема најуспешниот им тренер во кратката историја...

Се има избацено со некоја изјава?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Мене стварно ми е криво што Ајакс ти го срони буџетот, џабе холандски аватари и потписи носеше 2 месеци.

Него, не го сфаќам хејтот од страна на челзињава спрема најуспешниот им тренер во кратката историја...

Се има избацено со некоја изјава?
Od ova:

Do sledniot Alex Ferguson.

Pa do sledniot Moyes sezonava.

Aj naredna sezona kje bide the real special one, kje zemete trojna kruna (vistinska) i kje bide se vo red. I ti kje mi traskash zeleni tuka za fanovite na Chelsea?

Ne nauchivte li deka vo tim na Mur ne moze da ima igraci ko Felaini, Rashford, Lukaku svinjata i Pogba "Better than Drogba'' ciganot. U timovi imal zveroi ko Lucio, Karvaljo, Modric, Snajder, Teri, Lampard, Drogba.

Ne mozhe so dechinja od 20 godini, nesozreani crnchishta so kupishta pari da gradish tim ko inter 2010 ili chelsea 2005-2007 pa makar site pari na svetov potroshi gi. Nikade nemashe mekushi vo tim. Vo Manchester United ima.

Ma da toa ne e opraduvanje deka chovekot e KAMEN KAMENOSAN zadnjive 2 godini.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Сета среќа вие сте супер со алиби од пред две недели за евентуален пораз. Бетер од него сте на моменти.
ако е така ти од полусезона имаш алиби пошто Мурињо брат, мртвило екипа. Утакмица немаш изгледано
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ќе го памтат Тери уште 100 години, никогаш нема да им помине тоа, па уште 5 пати нека не тепаат во финале на ФА Куп ако треба. :D
Ова е озбилно мислење? :icon_mrgr:
Може ќе имаше некаква тежина доколку не успееа да освојат ЛШ понатаму, ама вака тоа е скоро заборавено. Јас повеќе мислам на голот на Гарсија, на полуфиналето со Барса. Не гледам како може Јунајтед да ми е крив за тоа што Тери се лизнал при изведување пенал :D

Хејтот спрема Јунајтед кај сите нас (не само за Челзи, туку и другиве) е дојден примарно поради фан базата, нема до толку удел што и да се случувало на терен. Кај другите може да е и успехот, ама кај нас потешко. Јас од кога следам фудбал, се имам радувано на повеќе трофеи од било кој друг клуб во Англија :toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@dragonsky сега гледаш зошто пред недела дена ти кажав дека глуп ти е алиби постот дека Челзи ќе изгубел? Финале е, мотивацијата е поинаква, ќе се најде кретен како Џонс и работата е 70% завршена.

И да, језда е смешно ако некој наш пишал дека купов не е битен ама ништо помалку смешен од фановите на Челзи што го збореа истото кога освоивме преклани со Ван Гал. Му рекло магарето на зајакот, големи ти се ушите :)

П. С. Хахехахеех, во фан клуб преку сезона се само Донев, Џими, Лав драгон од време на време, победија и гледам воскреснале еден куп, машала :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ова е озбилно мислење? :icon_mrgr:
Може ќе имаше некаква тежина доколку не успееа да освојат ЛШ понатаму, ама вака тоа е скоро заборавено. Јас повеќе мислам на голот на Гарсија, на полуфиналето со Барса. Не гледам како може Јунајтед да ми е крив за тоа што Тери се лизнал при изведување пенал :D

Хејтот спрема Јунајтед кај сите нас (не само за Челзи, туку и другиве) е дојден примарно поради фан базата, нема до толку удел што и да се случувало на терен. Кај другите може да е и успехот, ама кај нас потешко. Јас од кога следам фудбал, се имам радувано на повеќе трофеи од било кој друг клуб во Англија :toe:
Кој од фановите на Јунајтед (освен Ставро) ве чепнал цела сезона? Никој од нас не се замара со Челзи последниве 4-5 сезони, оти или вие сте 15 поени пред нас, или обратно. Некако малку ми е избледено ривалството кое го имаа овие 2 тима пред 10тина години негде кога неколку сезони по ред се јадеа за титула во Англија и играа финале ЛШ. Сепак заборавив дека моментално не хејтате и ради Мурињо, најголемиот Челзијаш, човекот со сина крв, кој како ништо ги заборави сите години поминати кај вас и потпиша за (како што вели тој) најголемиот тим во Англија. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Кој од фановите на Јунајтед (освен Ставро) ве чепнал цела сезона? Никој од нас не се замара со Челзи последниве 4-5 сезони, оти или вие сте 15 поени пред нас, или обратно. Некако малку ми е избледено ривалството кое го имаа овие 2 тима пред 10тина години негде кога неколку сезони по ред се јадеа за титула во Англија и играа финале ЛШ. Сепак заборавив дека моментално не хејтате и ради Мурињо, најголемиот Челзијаш, човекот со сина крв, кој како ништо ги заборави сите години поминати кај вас и потпиша за (како што вели тој) најголемиот тим во Англија. :D
Останато е од претходно, и општо зборев, не само на форумов. Општо сите го хејтаат Јунајтед поради фановите, покрај успехот. А и нема врска само Јунајтед во случајов, победа во финале против било кој ривал е слатка, и тоа што ќе ја прославиш убаво не значи дека е поради тоа што те повредувал другиот тим претходно. Убаво е кога ќе излезеш како победник од таков двобој.

А за Мурињо не знам што се фаќате. Нормално дека си има значење, ама ваљда и вас ви е јасно ко ден кој кого заборави полесно. Ама може и не ви сметало тоа што лани повеќе збореше за Челзи него за својот тим.
И никогаш не сфатив кои ви се форите со ова овој како што рече, оној како што рече. Демек тоа негово мислење е, не и твое? Не е факт тоа, без разлика дали некој ќе го каже или не? Треба мене или на некој друг да ни смета фактот дека Јунајтед Е најголемиот клуб во Англија? Освен ако не сметате дека ако Мурињо или било кој друг каже, само тогаш е точно.
Ко Фергусон да рече Сити беше најдобриот тим во Англија сезонава, или Ливерпул е најуспешниот англиски клуб во Европа, и тебе да ти смета тоа што кажал некој факт. Безвезе :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Останато е од претходно, и општо зборев, не само на форумов. Општо сите го хејтаат Јунајтед поради фановите, покрај успехот. А и нема врска само Јунајтед во случајов, победа во финале против било кој ривал е слатка, и тоа што ќе ја прославиш убаво не значи дека е поради тоа што те повредувал другиот тим претходно. Убаво е кога ќе излезеш како победник од таков двобој.

А за Мурињо не знам што се фаќате. Нормално дека си има значење, ама ваљда и вас ви е јасно ко ден кој кого заборави полесно. Ама може и не ви сметало тоа што лани повеќе збореше за Челзи него за својот тим.
И никогаш не сфатив кои ви се форите со ова овој како што рече, оној како што рече. Демек тоа негово мислење е, не и твое? Не е факт тоа, без разлика дали некој ќе го каже или не? Треба мене или на некој друг да ни смета фактот дека Јунајтед Е најголемиот клуб во Англија? Освен ако не сметате дека ако Мурињо или било кој друг каже, само тогаш е точно.
Ко Фергусон да рече Сити беше најдобриот тим во Англија сезонава, или Ливерпул е најуспешниот англиски клуб во Европа, и тебе да ти смета тоа што кажал некој факт. Безвезе :D
Фергусон никогаш нема да каже дека Сити биле најдобриот тим во Англија. :P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Општо сите го хејтаат Јунајтед поради фановите, покрај успехот.
Ама затоа па сите рефреш стискаа на Уефа сајтот кога дојде саатот да ги отворат апликациите за суперкупот. Навистина чудна работа :icon_mrgr: Како да ти кажам, не може да ме убеди некој дека е хејт ако побрзо од навивач на Јунајтед доби карта за Суперкупот.

Инаку се согласувам со тебе за изјавата на Мурињо ако мислиме на истата, во ред е, реална си беше и на место ама во право е.

Смешно е ова „ради фановите“ не знам што, а како што рече Чемпионс само Ставро ве пецка. Кога ве победивме пролетоска знам не бев дома, се враќам после три дена, само 5 поста имаше од нас во ПЛ темата, сега гледам ти воскреснале другарите а кога ќе биде пак Челзи лош во иднина некое време сам ќе те остават тука :D Да се користи завесата наречена глобални фанови само за да се истера поента на форум заедница, каде што е поинаква сликата е како да речеме ти кога ќе решиш баг во некој код да ги потечеш во канцеларија зошто на Редит има Индијци што ти дробеле дека се Денис Ричи во карамела верзија :D

Заслужено си победивте, нема што, таман работа, само се фатив баш за ова зошто глупо е да ни префрлате на нас некои работи како што видов погоре кога никој за Челзи ништо нема кажано кај нас во фан клуб, дури ни добро, ни лошо.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ништо чудно и да кажал сезонава. Поентата е, зошто би ти сметала таква изјава, кога е факт :D
Tи знаеш дека Мурињо провоцираше со таа изјава, ама ајде нека е. xD
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Tи знаеш дека Мурињо провоцираше со таа изјава, ама ајде нека е. xD
Не може да е провокација факт кој сите го знаат. Јунајтед е поголем клуб од Челзи, мене не треба Мурињо да ми го каже тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom