FA & Capital One Cup

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Донев, јас кога се вработив, сакав за 2 години да стигнам до плата од 2000 евра. После 2 години, ја немам таа плата ама пак сум задоволен од онаа која што ја имам, сфаќаш? :)

Едно е нереално сонување, друго е реални цели и можности.
Абе се согласувам јас за реални цели и можности, ама пак мислам дека во клубот примарна цел им е да пробаат да одат на титула секоја сезона. Дали ќе успеат добро да се спремат за тоа и дали имаат реални шанси, тешко, но сметам дека сите големи клубови мора со таков менталитет да работат, иначе тешко до успех.
Се согласувам јас со твоето, уште кога дојде Клоп реков дека успех е и Лига Куп да освои колку да почне од негде затоа што само така се гради шампионски тим. Ама интерно во клубот верувам дека имаат многу поголеми амбиции.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе се согласувам јас за реални цели и можности, ама пак мислам дека во клубот примарна цел им е да пробаат да одат на титула секоја сезона. Дали ќе успеат добро да се спремат за тоа и дали имаат реални шанси, тешко, но сметам дека сите големи клубови мора со таков менталитет да работат, иначе тешко до успех.
Се согласувам јас со твоето, уште кога дојде Клоп реков дека успех е и Лига Куп да освои колку да почне од негде затоа што само така се гради шампионски тим. Ама интерно во клубот верувам дека имаат многу поголеми амбиции.
Како може да ти биде примарна цел ПЛ, пази лига да освоиш а не си ја освоил 30 години и заостануваш едно 4-5 години у континуирано инвестирање од оние што освојуваат? Мислам дека Ливерпул не оди секоја сезона со цел да ја освои.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.126
Поени од реакции
16.610
Епа тогаш кога другите тимови се тиња не гледам кој е овој критериум заслужувал некој или не. Не е ова аудиција па да ти ги оценуваат талентите, бодовен систем од 38 партии е. Кој ќе собере за првите четири позиции, ќе игра.
епа зато ќе ги гледаме како се брукат во 1/8 финале


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
епа зато ќе ги гледаме како се брукат во 1/8 финале


Sent from my iPhone using Tapatalk
Гледај ги другар, тоа е сосема трет муабет. Нека собере некој друг повисоко бодовно салдо па нека изигра подобро.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.126
Поени од реакции
16.610
така е за то си во право


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај нас се dumb & dumber во одбрана, нема потреба од останатиот состав :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има ли некој инфо дали Алексис има настап на Вембли а да нема дадено гол, поготово ги прашувам овие за Арсенал што се? Коментаторов на ББЦ дури вика и кога играл последно со Чиле против Англија на Вембли дал гол.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.263
Има ли некој инфо дали Алексис има настап на Вембли а да нема дадено гол, поготово ги прашувам овие за Арсенал што се? Коментаторов на ББЦ дури вика и кога играл последно со Чиле против Англија на Вембли дал гол.
На последната Тотенхем - Манчестер?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Има ли некој инфо дали Алексис има настап на Вембли а да нема дадено гол, поготово ги прашувам овие за Арсенал што се? Коментаторов на ББЦ дури вика и кога играл последно со Чиле против Англија на Вембли дал гол.
кој е тој Алексис Санчез, не познаваме таков.:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На последната Тотенхем - Манчестер?
да да памтам но тоа е веќе лига, зборев за вака полуфинале/финале, каде што Вембли е неутрален терен.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.455
Многу ме интересира зашто Лорис не брани денес?
Овој Ворм е теле невидено
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу ме интересира зашто Лорис не брани денес?
Овој Ворм е теле невидено
Од што видов од фанови на Тотенхем на Твитер, последните десетина утакмици бил во лоша форма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom