FA & Capital One Cup

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Многу работи во пракса се други.
Пракса, не пракса, пишано е црно на бело. Може требаше Руни пак метатарзата да ја скрши за да се суди пенал.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Абе пеналот е чист како солза подискутабилен е пасивниот офсајд дефинитивно му сметаше на голманот.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Плус зошто едноставно не го прескокна да застане и да побара пенал? Можеше да ме падне, он избра да падне. Беше опасно од страна на голманот, но се виде дека Руни оди на пенал.
Пемалот фала богу немаше утицај на утакмицата па ќе гледаме добра утакмица наредно коло. Руни ми е еден од поомилените играчи од Јунајтед но вакви потези е имало од негова страна, само сети се како постот на Арсенал од 49 утакмици без пораз беше прекинат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Плус зошто едноставно не го прескокна да застане и да побара пенал? Можеше да ме падне, он избра да падне. Беше опасно од страна на голманот, но се виде дека Руни оди на пенал.
Пемалот фала богу немаше утицај на утакмицата па ќе гледаме добра утакмица наредно коло. Руни ми е еден од поомилените играчи од Јунајтед но вакви потези е имало од негова страна, само сети се како постот на Арсенал од 49 утакмици без пораз беше прекинат.
Абе дај жити мене кажи кој играч прескокнал и застанал па да бара пенал а уште помалце па успешно да добие? Тоа кога ви ја прекина низата се слагам дека беше апла дајв, ама тука имаше и намера и невнимателност на голманот, да беше со раце може ќе му прогледаше низ прсти ама со нозе да одиш на старт тоа е остра игра.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.903
Поени од реакции
63.780
Прво, зашто немаше крв, па да биде пенал.
После, зашто паднал?

Никој не прашува каде у мајчина се залетал будалата од Престон без контакт со топката? Тоа што никој од Престон не се побуни за пеналот?
Тоа што на Фелаини му скршија нос у прво без свирнат фаул?

Сега ги читав правилата, и она од Руни е активиран офсaјд. Таман компезираше со исклучувањето на Дејвис.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Исти ваков пенал сакам да ни досудат против Арсенал,или не нека биде уште подискутабилен:zloo:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Плус зошто едноставно не го прескокна да застане и да побара пенал? Можеше да ме падне, он избра да падне. Беше опасно од страна на голманот, но се виде дека Руни оди на пенал.
Пемалот фала богу немаше утицај на утакмицата па ќе гледаме добра утакмица наредно коло. Руни ми е еден од поомилените играчи од Јунајтед но вакви потези е имало од негова страна, само сети се како постот на Арсенал од 49 утакмици без пораз беше прекинат.
Не ти ја сфаќам логиката дека ќе добиел пенал ако не паднел и само го прескокнал.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
овие пак од Арсенал се бунтоват како роднините да му играле во Престон, не можат да се помират дека Јунајтед му се падна во ждребот. :toe:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Абе дај жити мене кажи кој играч прескокнал и застанал па да бара пенал а уште помалце па успешно да добие? Тоа кога ви ја прекина низата се слагам дека беше апла дајв, ама тука имаше и намера и невнимателност на голманот, да беше со раце може ќе му прогледаше низ прсти ама со нозе да одиш на старт тоа е остра игра.
Дебелото 49 АНБИТЕН ни прекина со одглумен пенал :mad::uzi: тие за денеска се запнале....​
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ај ај за пеналов,реално небитен беше не знам шо се диксутира минеа секако,ама за тој пенал немате право на збор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom