FA & Capital One Cup

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.464
Поени од реакции
10.167
Чист пенал иако немаше којзнае каков контакт. Сепак остар фаул кој од авион се гледа дека не иде на топка.
Ако ги остаеше доле нозете ќе му ги искршеше како соленки.
Немаше никаков конѕакт бе друже затоа викам. Не ми мени ништо ама можеше да продолжи да трча по топкатс. Немаше никаков контакт за да падне.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Немаше никаков конѕакт бе друже затоа викам. Не ми мени ништо ама можеше да продолжи да трча по топкатс. Немаше никаков контакт за да падне.
Одеше на пенал Руни...На ББС коментираа дека иако немало контакт старот беше остар и ако пуштеше нога можеше да направи беља. Сумлив и мене ми е, иако не менува ништо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Намерата се суди тука и затоа и не се бунеше голманот на Престон. Како што кажа Џонтра да продолжеше Руни со тркот сеа ќе чекавме да чуеме дали во 2015 или 2016 ќе се врати.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Затоа и жолт картон за голманот.
Нема што он да се залетува со клизач у негов казнен простор, да се пуштеше со раце и да немаше контакт сигурно немаше да свирне пенал.
Вака чист пенал.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Какво копито е Дауд еј, прво Руни беше у пасивен офсајд (ок грешка на помошникот), па Дејвис требаше да добие црвен, па Фелаини напраи фаул, па им свирна непостоечки пенал :cautious:

Дај нека го стаат у трета лига да му ебам свињата.
Не го пцуев некни и јас за џабе. Свиња дебела, мрсна, нит трча нит ништо, 30 метри оддалечен од местото донесува одлуки. Мислам дека ова му е последна сезона, после ќе оди во пензија. Се надевам нема да суди на некои поголеми натпревари, пошто ќе ги уништи на чисто.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Епа Фергусон коа рече за Дауд дека не е фит за да суди го казнија 5 утакмици :toe:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Намерата се суди тука и затоа и не се бунеше голманот на Престон. Како што кажа Џонтра да продолжеше Руни со тркот сеа ќе чекавме да чуеме дали во 2015 или 2016 ќе се врати.
Пеналот како пенал, се согласувам дека беше. Мора да се судат онакви стартови, иако нема контакт. Ама во глобала судењето беше очајно.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Па ги штитат како бели мечки а немаат никаква одговорност.
Можат начисто да заебат цел натпревар и никој ништо не им може.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.926
Поени од реакции
63.847
Какво копито е Дауд еј, прво Руни беше у пасивен офсајд (ок грешка на помошникот), па Дејвис требаше да добие црвен, па Фелаини напраи фаул, па им свирна непостоечки пенал :cautious:

Дај нека го стаат у трета лига да му ебам свињата.
Да, ама за да се свири тој офсајд, треба да има контакт со топка, а немаше, или да му е во видна линија на голманот со топката, а ни тоа не беше.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.464
Поени од реакции
10.167
Не бе, според мене голот на Ерера беше океј, не му пречеше, додека пеналот требаше жолт за дакв зошто ова беше дајв колку и да се правите луди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не бе, според мене голот на Ерера беше океј, не му пречеше, додека пеналот требаше жолт за дакв зошто ова беше дајв колку и да се правите луди.


број 2, 3 и 4.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Да, ама за да се свири тој офсајд, треба да има контакт со топка, а немаше, или да му е во видна линија на голманот со топката, а ни тоа не беше.
И јас така мислев на почеток, ама кога ја видов снимката, со самото тоа што Руни беше блиску до топка, и кога го направи потегот за да избегне контакт со топката, "го сецна" голманот на Престон во интервенцијата. Види ја снимката уште еднаш ќе видиш за што ти зборувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom