F1 2011

Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Аха гледам и мене не ми се пушти прееска, требаше да го пуштам Windows Live-ID Sign in assistant сервисот.
Го пуштив, не бидува пак ист проблем. Кај некои работи кај некои не. Ќе чекам нов крак деновиве, ако најдам решение ќе пишам. Еве коментари од други форуми.

Just tried the FULL REPACK VERSION - BY ALI, again everything installed and again the same bloody message..
"F1 2011 Executable has stopped working"
Running Windows Ultimate 7 x64, AMD Athlon dual core, ATI HD4850, Ram 3bg....
I give up! I am going to blame the crack... =s sorry!!

Stupid RAZOR.Crack don't work on x64 systems.

For me crashes after the RAZOR DOS Screen.

I tried that too but again the same: after clicking F1_2011_Launcher.exe and then esc - nothing happens.

Thank you. But I`m getting Application load error 5:0000065434 when I start F1_2011.exe, and when I start with the luncher, F1 Executable has stopped working. I try Repack - Black Box and Full Razor version- same. Any ideas?
Win7 SP1 x64

Me too, I tested both versions (Razor and Black Box)and will not start the game after the crash of Razor. I have W7 x64

Few of us have exactly the same problem bro, seems like a bad crack to me.
Are we all running x64 perhaps?
I'm sure I saw someone with 32-bit having the same problem, but I'm wondering if x64 is what we all have in common?
My Steam copy unlocks midnight tomorrow night so I'll probably just play it on release at this rate


I am getting the same issue,
Windows 7 ultimate 64bit.
Installed everything in the redist folder + restarted, still nothing.

same here , application load error 5:0000065434
running windows 7 ultimate 64

Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: F1_2011.exe
Application Version: 1.0.0.0
Application Timestamp: 4e5821b5
Fault Module Name: ntdll.dll
Fault Module Version: 6.1.7601.17514

Got the APPCrash issue resolved here!
First unistall the GFWL Marketplace, GFWL Redist and Windows Live ID sign in assistant. Reset PC and then install the GFWL that is in the Redist folder inside the F1 2011 DVD
Anyone with this problem, test and come back with a report.

Really appreciate the suggestion, and I followed it to the letter, but it didn't work for me.
I felt like it was going to work as the installer on the CD for GFWL ran for a long time, re-downloaded those 3 components and installed them, so I was feeling good

But same EXE crash sadly
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Збор-два за оптимизираноста ако може...
јас имам графичка GeForce GT 430 од 1 гиг,рам 4 гига,два процесора од по 2.5 гигахерца и оди супер играта :) само еднаш стиснав АЛТ + ТАБ и сеа ми се вклучи во Window Mode голем ама сепак ме нервира рамката и таскбарот некое решение ?
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
јас имам графичка GeForce GT 430 од 1 гиг,рам 4 гига,два процесора од по 2.5 гигахерца и оди супер играта :) само еднаш стиснав АЛТ + ТАБ и сеа ми се вклучи во Window Mode голем ама сепак ме нервира рамката и таскбарот некое решение ?
На некои игри фаќа alt+Enter. Или види во опции за графичката дали има Window mode и Fullscreen.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
јас имам графичка GeForce GT 430 од 1 гиг,рам 4 гига,два процесора од по 2.5 гигахерца и оди супер играта :) само еднаш стиснав АЛТ + ТАБ и сеа ми се вклучи во Window Mode голем ама сепак ме нервира рамката и таскбарот некое решение ?
Alt+Enter врши работа кај мене!
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Ја поминав Monza патеката и играта не се стартува. Некој друг да го има истиов проблем?

Барам некаков фикс, али нема :(
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
37
Поени од реакции
7
Imam edno prasanje, brzinite mora racno da gi menjavam ili ima nekade da se napravi promena vo avtomatik?
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Го пуштив, не бидува пак ист проблем. Кај некои работи кај некои не. Ќе чекам нов крак деновиве, ако најдам решение ќе пишам.
Најдов решение случајно. Го деинсталирав Зоне Аларм и инсталирав Авира. Интересно стариот антивирус никогаш не ме предупреди дека става нешто во карантин, дури и направив се на Trusted и пак не работеше. Исто и ако го исклучам антивирусот пак не работеше така да ни на крај памет дека е нешто од него. Ако има некој проблем како мојот нека проба, ако пишува "F1 Executable has stopped working" тогаш мора да е антивирусот.
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Најдов решение случајно. Го деинсталирав Зоне Аларм и инсталирав Авира. Интересно стариот антивирус никогаш не ме предупреди дека става нешто во карантин, дури и направив се на Trusted и пак не работеше. Исто и ако го исклучам антивирусот пак не работеше така да ни на крај памет дека е нешто од него. Ако има некој проблем како мојот нека проба, ако пишува "F1 Executable has stopped working" тогаш мора да е антивирусот.
Скрос го исклучив авастот од работа и ПОВТОРНО истото. Не ми се верува. :tapp: И шо е најтрагично првите неколку дена пушташе сеа несака и несака!
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Скрос го исклучив авастот од работа и ПОВТОРНО истото. Не ми се верува. :tapp: И шо е најтрагично првите неколку дена пушташе сеа несака и несака!
Е па тогаш не знам дали сме имале ист проблем. Јас никогаш не ја стартував, ми даваше F1 Executable has stopped working, преку ланчерот. Веќе се откажав од играта ама случајно открив дека проработи. И јас пробував со исклучен антивирус како што напишав ама не помагаше. Пробај деинсталирај го антивирусот, или прво види во антивирусот во карантинот што има, да не има нешто од играта. Кај мене немаше па не ни знаев дека е од него.
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
А дали воопшто не ти се уклучуваше или кога одкога ќе стиснеше старт/ентер? Кај мене се уклучува и од кога ќе стиснам еднтер ми иде F1 Executable has stopped working. А првиот пат ми се стартуваше ок и ја играв на тастатура, а вториот пат со волан подесив све сетинзи и од тогаш не иде.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Вака сега да не мислиш дека ја имам оригинал. Кракувана е од разор има F1_2011.exe и F1_2011_Launcher.exe На првото имаше application load error , нормално треба преку ланчерот. Кликам на ланчерот, стегам ESC и го дава тоа што го напишав F1 Executable has stopped working. Откако го деинсталирав антивирусот одам исто преку ланчерот, стегам ESC и се стартува.
Јас вака не пробав ама можи требаше за да знам сигурно- Конкретно за зоне аларм ако го исклучиш останува процес во позадина да работи. За ова знаев ама не ми текна да го исклучам да пробам така. И на твојот антивирус мора да има некој процес во позадина. Со таск менаџерот исклучи го, речиси сигурен сум во тоа, а уште ако ти е од разор истата верзија 100% сум сигурен.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Имам едно прашање.
Ја купив играва оригинал за компјутер,но ниако не можам да се конектирам онлине.
Направив профил на Games for windows live но штм ќе одам преку играта не го наоѓа профилот и не се конектира.
Молам за помош кој има некаква информација.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Имам едно прашање.
Ја купив играва оригинал за компјутер,но ниако не можам да се конектирам онлине.
Направив профил на Games for windows live но штм ќе одам преку играта не го наоѓа профилот и не се конектира.
Молам за помош кој има некаква информација.
Тука мислам дека настанува проблемот ...Games for Windows Live се уште ја немаат вклучено Македонија во нивната мрежа и мислам дека нема да можеш да ја играш Online :/
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Ја инсталирав BLACKBOX верзијата и кога пробувам да ја уклучам играта ми дава ваков ерор.
"The program can't start because OpenAL32.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."
Што да направам да не знае некој? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom