F1 2011

Член од
16 мај 2010
Мислења
4.953
Поени од реакции
2.930

Го пребарав форумов и не успеав да најдам тема слична на оваа па се решив да ја започнам дискусијата околу играва..

Значи би требало да излезе на 23ти Септември 2011(слично како претходната година) многу информации по YouTube и неможев да најдам.. успеав да го најдам ова видео

и неколку фотографииПа какви ви се очекувањата ?
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
673
Јас мислам дека играва нема да се покаже во најдобро светло. Ама сепак би ја симнал да видам каква е
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.437
Поени од реакции
5.407
Оваа ќе има подобрен Engine. 2010 имаше 1.5 EGO, а оваа ќе има 2.0 EGO исто како и DIRT3 што значи би била и подобра графички од минатава. Околу гејмплејот ќе видиме понатаму што и како би било.

Еве некое видео, Trailer според насловот, поставено од IGN.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.953
Поени од реакции
2.930
И после сите шпекулации изгледа дека ке има Safety Car..минатата година не ми се допаѓаше тоа што немаше SC..Ако стават оваа година тогаш ке бидне перфектна играта...без SC некако губи на "шмек" играта..
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Претходната беше претешка.Возиш по најдобрата линија со најадекватна брзина 1 пит стоп и последен си и потоа во последните кругови стигаш во првите 3 и некоја будала од позади те истушкува.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.953
Поени од реакции
2.930
Претходната беше претешка.Возиш по најдобрата линија со најадекватна брзина 1 пит стоп и последен си и потоа во последните кругови стигаш во првите 3 и некоја будала од позади те истушкува.
тоа се случува кога играш на 20%....треба да создадеш голема дистанца помеѓу тебе и последните возачи за да имаш сигурност при пит стопот дека нема да те пројдат 15 возачи па да се мачиш...пробај да ја играш на повеке кругови е тука веќе е поинтересно во пит стоп не влегуваат 12 возачи во ист круг туку има тактика ... само што одзима многу време ако ти текне да ја играш на 100% резервирај 2 часа,комфортна фотеља и добра тастатура/гејм пад или добар волан за да не ти се здосади ! :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.384
Поени од реакции
1.830
2010 сум ја играл на најјако ниво и 40 проценти трка и на крај завршив 4ти во генерален пласман со форсиндиа.
2011 нема да ја пробам поради хардверските побарувања(2010 ја инграв на најслаби графички сетинзи).Плус не ми е многу забавна играва треба да си сконцетриран едно добар пола сат ако сакаш да земеш бодови.А за подиум нетреба нити една грешка да направиш.Леле кога ми текнува Канада и Спа со врзани очи можам да ги извозам и да победам.И нема некоја реалност на некои трки можеш да земеш подиум со вирџин и ХРТ.
Овие работи ми ја прават играва одбивна, иако сум ја играл ненормално многу, следнава нема ни да ја пипнам
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Би ве замолил ако знае некој каде можам да ја набавам играва во оригинално издание за да може да се игра онлајн.Знам дека ќе ја има на торент ама јас сакам да ја купам оригинал.Пошто сум од струга а тука нема некој кој ги набавува игриве,па ако знаете некој во СК ве молам пишете.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.766
Поени од реакции
11.434
Би ве замолил ако знае некој каде можам да ја набавам играва во оригинално издание за да може да се игра онлајн.Знам дека ќе ја има на торент ама јас сакам да ја купам оригинал.Пошто сум од струга а тука нема некој кој ги набавува игриве,па ако знаете некој во СК ве молам пишете.
југотон во Градски Трговски Центар-Скопје..
али под 2000 денари не верувам дека ке биде
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
129
Поени од реакции
80
Брака, многу се надевам играва да е ептен добра.
Глеам F1 уште пред да глеав баскет...негде коа имав 6 години почнав да глеам, и тоа сериозно, мислев дека е многу cool. :D:P
Мене ми се свиѓа F12010, се надевам дека новава ќе ја надмине, и конечно и F1 да се брои како врвна спортска игра, како што се бројат: FIFA, NBA 2K/Elite, PES...и мнооооооогу друууууугииии :)
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
А дали може некој да ми даде број од југотон или веб ако има.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Би ве замолил ако знае некој каде можам да ја набавам играва во оригинално издание за да може да се игра онлајн.Знам дека ќе ја има на торент ама јас сакам да ја купам оригинал.Пошто сум од струга а тука нема некој кој ги набавува игриве,па ако знаете некој во СК ве молам пишете.
Кредитна или дебитна картичка и порачај ја од www.zavvi.com :)
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Ajde nekoj ja ima li downloadirano za da kaze impresii jas veke ja pustiv da se simja dosega codemasters nemat promaseno igra :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom