F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
Kога уредно ми го одговори прашањето, во ист манир и јас ќе ти одговорам.
Барем јас, не можам да зборувам општо за сите Скаузери, го мразам Манчестер поради неколку причини: Фергусон, оти е плачко, Роналдо, оти е исфорсиран лигуш, и трето, поради ривалитетот, а ривалството меѓу Манчестер и Ливерпул не е заради титулите, ривалството постоеше и кога Ливерпул имаше 18, а Ман Јун имаше 6.
Што се работи за Роанлдо и компанија, дури и да ги снема од Олд Трафорд, сепак мислам дека омразата ќе продолжи, можеби на исто ниво.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Kога уредно ми го одговори прашањето, во ист манир и јас ќе ти одговорам.
Барем јас, не можам да зборувам општо за сите Скаузери, го мразам Манчестер поради неколку причини: Фергусон, оти е плачко, Роналдо, оти е исфорсиран лигуш, и трето, поради ривалитетот, а ривалството меѓу Манчестер и Ливерпул не е заради титулите, ривалството постоеше и кога Ливерпул имаше 18, а Ман Јун имаше 6.
Што се работи за Роанлдо и компанија, дури и да ги снема од Олд Трафорд, сепак мислам дека омразата ќе продолжи, можеби на исто ниво.

Сакаш да кажеш кога Ливерпул ИМАЛ 18...оти дали си бил роден тогаш...ЈБГ си немал среќа да го видиш твојот тим да биде шампион во ПЛ...ама теши се и со фактот дека ни Жерард немал среќа да види титула....:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Сакаш да кажеш кога Ливерпул ИМАЛ 18...оти дали си бил роден тогаш...ЈБГ си немал среќа да го видиш твојот тим да биде шампион во ПЛ...ама теши се и со фактот дека ни Жерард нема видено титула....:helou:
Миле дај немој не им отворај стари рани те молам:cuc:
 
T

the Carpenter

Гостин
Добро бе, друже, што има врска тоа што јас не сум бил роден или не? Јас јасно напишав дека ривалитетот меѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед постоел и кога разликата во титули била околу 13. Што има врска тоа со мене? Ако можеш да ми објасниш, арно, ако не, одговорот ќе го барам во ѕвездените маглини.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Добро бе, друже, што има врска тоа што јас не сум бил роден или не? Јас јасно напишав дека ривалитетот меѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед постоел и кога разликата во титули била околу 13. Што има врска тоа со мене? Ако можеш да ми објасниш, арно, ако не, одговорот ќе го барам во ѕвездените маглини.

Нема шо да ти објаснувам..за другото не ти реплицирав,ти реплицирав за болдираното...зборуваш како тогаш да си гледал фудбал,кога Ливерпул имал 18 титули...биди искрен и кажи си дека тогаш дали си бил роден...и дека никој од овде на форумот нема доживеано титула во ПЛ на Ливерпул...или можеби си со Албанско потекло па ги мешаш времињата? :pipi:
 
T

the Carpenter

Гостин
Сум бил роден кога Ливерпул освојувал титули, друга работа е дали ги паметам. За жал, не ги паметам, ама ако ти, и компанија мислите дека ние сме навивачи само кога тимот победува, не знам што да ви препорачам. Јас сум со Ливерпул секогаш (можеби го бојкотирам Бенитез, но тоа е друга работа), без разлика дали Ливерпул има 18 или ако имаше 37, или да имаше 2, јас пак, во мојата младост, ќе си го одберев Ливерпул. Јас најмногу сум фан на играта ФУДБАЛ, а не на бројките, кои лично ти, можам да кажам, ги сонуваш секоја ноќ. Којзнае што ќе беше ако Манчестер ги имаше титулите на Ренџерс, или пак, надвор од тема, само за тебе, Партизан титулите на Ѕвезда.

Научете да гледате фудбал. Или побитен е само завршетокот на сезоната, табелата и пехарите?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Или побитен е само завршетокот на сезоната, табелата и пехарите?
Ова е само еден дел од тоа да бидеш фан нормално, верувам дека си станал фан на Ливерпул ради фудбалот кој го играле, fair enough.
Сега кај новопечениве навивачи на Јунајтед нормално дека ќе гледаат титули, играчи и ѕвезди. Не се сите човечки суштества исти и немаат исти принципи. Така да секоја генерализација за фановите на Јунајтед дека навиваат само за Роналдо и дека само во последниве 2 години гледаат фудбал е безмислена.
Јас бев фан на Јунајтед и кога замина иконата Кантона, бев фан и кога ја изгубивме титулата на Олд Трафорд од Вилторд, бев фан и кога Челзи не тресна 5-0, бев фан и кога Мурињо не тепаше на Трафорд 1-3, бев фан и кога во тимот го имавме глупото Бартез и ја продаваше скоро секоја утакмица, бев фан и на неславното испаѓање од групите и тн......
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Сум бил роден кога Ливерпул освојувал титули, друга работа е дали ги паметам. За жал, не ги паметам, ама ако ти, и компанија мислите дека ние сме навивачи само кога тимот победува, не знам што да ви препорачам. Јас сум со Ливерпул секогаш (можеби го бојкотирам Бенитез, но тоа е друга работа), без разлика дали Ливерпул има 18 или ако имаше 37, или да имаше 2, јас пак, во мојата младост, ќе си го одберев Ливерпул. Јас најмногу сум фан на играта ФУДБАЛ, а не на бројките, кои лично ти, можам да кажам, ги сонуваш секоја ноќ. Којзнае што ќе беше ако Манчестер ги имаше титулите на Ренџерс, или пак, надвор од тема, само за тебе, Партизан титулите на Ѕвезда.

Научете да гледате фудбал. Или побитен е само завршетокот на сезоната, табелата и пехарите?

Па во фудбалот најбитни се трофеите за еден тим..а трофеј се освојува со добра и константна игра во цела сезона...а ако Манчестер нема или немал игра,незнам кој има/л...знам дека сега на последните 2-3 натпревари Манчестер е во криза...ама не се залетувајте толку ако Ливерпул победил на 3 натпревари со голема разлика и дека се' е завршено...треба цела сезона да се игра константно-и со големи и со мали клубови,а на крај сами по себе си идат и трофеите...:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Сум бил роден кога Ливерпул освојувал титули, друга работа е дали ги паметам. За жал, не ги паметам, ама ако ти, и компанија мислите дека ние сме навивачи само кога тимот победува, не знам што да ви препорачам. Јас сум со Ливерпул секогаш (можеби го бојкотирам Бенитез, но тоа е друга работа), без разлика дали Ливерпул има 18 или ако имаше 37, или да имаше 2, јас пак, во мојата младост, ќе си го одберев Ливерпул. Јас најмногу сум фан на играта ФУДБАЛ, а не на бројките, кои лично ти, можам да кажам, ги сонуваш секоја ноќ. Којзнае што ќе беше ако Манчестер ги имаше титулите на Ренџерс, или пак, надвор од тема, само за тебе, Партизан титулите на Ѕвезда.

Научете да гледате фудбал. Или побитен е само завршетокот на сезоната, табелата и пехарите?
од кога си роден ти, Ливерпул освен годинава претходните играше катастрофален фудбал. изгледа ти си љѕбител на слаб фудбал, или пак потајно почна да навиваш бидејќи си видел има најмногу титули во Англија. Трето нема!
 
T

the Carpenter

Гостин
Ето, како сега да не генерализирам? Ливерпул имаше очаен фудбал? Кога Овен и Фаулер беа во напад? Кога Сандер Вестервелт примаше по три, а нападот на Ливерпул даваше по 4 гола на утакмица? Кога Мекманаман и Реднап беа во средината? Кога играше очаен фудбал? Не знам што е проблемот со тебе? неопишливо е нештото што го изтресе во коментаров твој? Очаен фудбал играат екипите кои не се први? Добар фудбал играат екипие кои се водечки? Читај се човече. ти гледај кај ти е грешката, другите нека се смеат! Очаен фудбал играше Ливерпул кога Фаулер беше напаѓач?? аууууууууууууууууууууууууууууу
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ето, како сега да не генерализирам? Ливерпул имаше очаен фудбал? Кога Овен и Фаулер беа во напад? Кога Сандер Вестервелт примаше по три, а нападот на Ливерпул даваше по 4 гола на утакмица? Кога Мекманаман и Реднап беа во средината? Кога играше очаен фудбал? Не знам што е проблемот со тебе? неопишливо е нештото што го изтресе во коментаров твој? Очаен фудбал играат екипите кои не се први? Добар фудбал играат екипие кои се водечки? Читај се човече. ти гледај кај ти е грешката, другите нека се смеат! Очаен фудбал играше Ливерпул кога Фаулер беше напаѓач?? аууууууууууууууууууууууууууууу

Абе можеби не бил очаен Ливерпул во тоа време,ама Овен,Фаулер и Жерард се очајни без титула,а во фудбалот најбитни се титулите...:back: А Жерард пак нека бакнува камери кога дава гол на Јунајтед,ама Гигс во мај бакнува пехари и тоа е големата разлика во Манчестер Јунајтед и Ливерпул и самите играчи...:helou:
 
F

fantomX

Гостин
ФА очигледно почна многу поочигледно да настапува против Манчестер Јунајтед!
Знам дека сите се против најдобрите но до олку да се проѕирни во работите кои ги коваат против јунајтед не очекував.

Сите играчи што добивале црвени пред натпреварите со Јунајтед секогаш се помилувани, за разлика од нашите кој дури може да заработат и дополнителни казни.

Последно, ФА не сакаат да го одложат натпреварот на Јунајтед за сабота иако се претставници на Англија. Сите други екипи кои настапуваат во ЛШ играат во сабота(некои играат во среда во ЛШ), а Јунајтед кој настапува во вторник не е поштеден.

Затоа челниците од ФА може само да ми го ис*ушат еднаш, и против нив ќе одиме ако треба, мамицата нивна копитарска!
Дали Јунајтед се жали за некои картони? Тој шо се жали сигурно знај дека картоно бил безвеза, и знај оти ќе добие. То шо се случува да е спроти натпревар со Јунајтед....па од кај да знајме тогаш, можи намерата на судиите е да ги исклучуваат играчите на клубојте баш пред натпреварите со Јунајтед, со намера за нивно осакатување во корист на Јунајтед. Можеби ФА само исправува неправди направени со цел - помош од судиите за Јунајтед. Ова хипотетички само, колку да се види оти можи и ианку да е работата. :toe:

За второво, искрено не знам, дали ФА ги одредува термините? Да не се Скај и Сетанта? Плус, Серо не рече дека поважна му е Астон Вила во ПЛ (пошто тимо е во мини-криза во ПЛ), па за Порто ќе се снајди некако? (за ова не сум сигурен, мислам оти така прочитав негде :smir:).
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
...Играчите чиј фан сум јас играат за Барселона. Андрес Ињеста, Лионел Меси и Чаци. Тие се фудбалерите кој ме возбудуваат кога ги гледам...
Возбудува се типот. :drk: на нив. А, замисли пак да игра во ист тим со нив :) Гревче е Џерард бе, понекогаш
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Возбудува се типот. :drk: на нив. А, замисли пак да игра во ист тим со нив :) Гревче е Џерард бе, понекогаш

Сирошкиот тој им забута два гола на Ман Јун!:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
......... бев фан и кога во тимот го имавме глупото Бартез и ја продаваше скоро секоја утакмица......
:pos2::pos2: беше предавник но обожавував да го гледам,интересен тип беше :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom