F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
ФА очигледно почна многу поочигледно да настапува против Манчестер Јунајтед!
Знам дека сите се против најдобрите но до олку да се проѕирни во работите кои ги коваат против јунајтед не очекував.
Сите играчи што добивале црвени пред натпреварите со Јунајтед секогаш се помилувани, за разлика од нашите кој дури може да заработат и дополнителни казни.
Последно, ФА не сакаат да го одложат натпреварот на Јунајтед за сабота иако се претставници на Англија. Сите други екипи кои настапуваат во ЛШ играат во сабота(некои играат во среда во ЛШ), а Јунајтед кој настапува во вторник не е поштеден.
Затоа челниците од ФА може само да ми го ис*ушат еднаш, и против нив ќе одиме ако треба, мамицата нивна копитарска!


Ne mi e jasno koj ti dava pravo da pisuvas deka man_utd se najdobri....ako veke pisuvas togas stavi momentalno.....zosto najdobar klub spored site sportski pokazateli vo anglija se znae koj e!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ne mi e jasno koj ti dava pravo da pisuvas deka man_utd se najdobri....ako veke pisuvas togas stavi momentalno.....zosto najdobar klub spored site sportski pokazateli vo anglija se znae koj e!!!
O па кај си ти, те немаше добри 3-4 месеци, од кога почна да зема удочници твој Лузерпул.
Дај те молам поштеди ме, знам дека по еден месец пак ќе те нема:toe:

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
абе и со ФА и без неа ние ке сме шампиони а другите нека гледат и плачат
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ФА очигледно почна многу поочигледно да настапува против Манчестер Јунајтед!
Знам дека сите се против најдобрите но до олку да се проѕирни во работите кои ги коваат против јунајтед не очекував.
Сите играчи што добивале црвени пред натпреварите со Јунајтед секогаш се помилувани, за разлика од нашите кој дури може да заработат и дополнителни казни.
Последно, ФА не сакаат да го одложат натпреварот на Јунајтед за сабота иако се претставници на Англија. Сите други екипи кои настапуваат во ЛШ играат во сабота(некои играат во среда во ЛШ), а Јунајтед кој настапува во вторник не е поштеден.
Затоа челниците од ФА може само да ми го ис*ушат еднаш, и против нив ќе одиме ако треба, мамицата нивна копитарска!


Најбољи сте немашто ја зашо викам шо ви дават црвени еееее пе*ери маму и е*ам!:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Менаџерот на Манчестер Сити, Марк Хјуз, планира да направи сериозна чистка во својата екипа на крајот на оваа сезона. Велшанецот има намера да им даде исписница на дури 14 фудбалери кои се најдоа во поширокиот негов избор сезонава.
Само неколку стандардни првотимци нема да се спасат од чистката која се подготвува во Манчестер.
Хјуз има намера да се раздели со третиот голман Каспер Шмајхел, а исто така нема да им ги обнови договорите ниту на Мајкл Бол, Дани Милс, Дитмар Хаман и Дариус Васел. Напаѓачот Жо ќе биде оставен во Евертон каде игра под наем од јануари.
Најголемо изненадување може да претставува заминувањето на Робињо, кој на крајот на летниот период дојде во Сити за сума од 34,2 милиони фунти.
И Бразилецот се најде во списокот на непожелни кај Хјуз, заедно со неговиот сонародник Елано. Меѓу останатите кои е најавено дека ќе си одат од Сити на крајот на сезоната се и Гаридо, Берти, Фернандез, Каиседо, Еванс и Мварувари.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
хахахах :pos2::pos2::pos2::pos2: ти ли ги правиш овие слики или ги наогаш од некаде?
Не ги правам ама со малку труд ги пронајдов и сите среќни и задоволни:helou:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363



Сите среќни и задоволни!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Дури и дечињата!:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.707
Поени од реакции
9.396



Сите среќни и задоволни!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Дури и дечињата!:pos2::pos2::pos2::pos2:
Не работи со фотомонтажи брат, соочи се со реалноста!!!
А реалноста е ова...

Фил да диференс!



Хммммммммммммммммммммм
Плачко, не плачко, ама кој последен се смее, најслатко се смее!!Позз сказери.:helou:




*Не провоцирам никого,само докажувам факти кој на некого сеуште не му изгледаат како непознати
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не работи со фотомонтажи брат, соочи се со реалноста!!!
А реалноста е ова...

Фил да диференс!



Хммммммммммммммммммммм
Плачко, не плачко, ама кој последен се смее, најслатко се смее!!Позз сказери.:helou:




*Не провоцирам никого,само докажувам факти кој на некого сеуште не му изгледаат како непознати
убаво си кажа, плачко е, не велиме ние не, ама најдобар е до наредната година така да може само да му го *ушите!



 
T

the Carpenter

Гостин
Многу сте попалени по Роналдо. Се сомневам, дали навивате за Манчестер, или заради Роналдо само?

И што сте опседнати со Ливерпул до толку, не знам!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Многу сте попалени по Роналдо. Се сомневам, дали навивате за Манчестер, или заради Роналдо само?

И што сте опседнати со Ливерпул до толку, не знам!
А јас да ти поставам едно прашање. Ти и останатите скаузери го мразите само Роналдо или Јунајтед?
А опседнати сме со Ливерпул оти се конкуренција за тронот. Еве додајте си на и така преголемото его.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Многу сте попалени по Роналдо. Се сомневам, дали навивате за Манчестер, или заради Роналдо само?

И што сте опседнати со Ливерпул до толку, не знам!
Не сум воопшто попален по Роналдо, можеби си неписмен, ама горе напишав дека тој е навистина плачко ама е најдобар фудбалер во светот-ОФИЦИЈАЛНО.
А далеку дека сме опседнати со Лузерпул, само сакам да ве дупчам, да се палите и да пишувате повеќе, слабо е активна вашата тема, само кога ќе имам некоја серија од 2 победи се активирате, како полжави после дожд, а кога ќе дојде сонцето, пак ќе ве нема:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom