F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
копиљ кај виде дека го удре, ти изгледа стварно си ретардиран.
Колку што беше на Лампард црвен на Енфилд, толку беше и овој:tapp:


Абе неандерталец јас никаде не споменав дека топката го удрила судијата прочитај поубаво ако си писмен до толку, а КОПИЉ на мајкати дома да викаш никој ни те навредил ни па рекол нешто за тебе!


А тоа ако не беше удар или подигната нога на Лампард тогаш наместо глава на рамења fantom y носи бамбус на рамења!
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез, го омаловажи значењето на својот колега Алекс Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед. Тој тврди дека тој клуб би бил подеднакво силен без разлика дали го води шкотскиот стручњак или некој друг.

"Мене воопшто не ми е важно дали менаџер на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување од една едноставна причина: полни се со пари. Мислам дека мене воопшто ништо нема да ми се смени ако на клупата на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тешко е да се победат сега, а тешко ќе биде и тогаш кога тој ќе си оди. Богати се, можат да си дозволат да купат одлични фудбалери", порача Бенитез.

Вербалната војна меѓу менаџерите на двата првопласирани клубови во Премиер-лигата трае од декември минатата година, а ја почна Шпанецот Бенитез. Потоа по уште неколку пати си вратија еден на друг и затоа сега сите го очекуваат одговорот на Фергусон.

Ќе му се фати на ферги...една од улогите на менаџерот е да носи пари во клубот, успешно да менаџира добри играчи за мали пари за после да му ги продаде на реал(бекам, нистелрој...роналдо?)
не сум му јас крив на рафа што некој во него и во неговиот тим не видел можност за заработувачка па да вложи повеќе од Глејзерс:toe:
Играчите како андерсон, видич, нани, роналдо...кои не потекнуваат од школата на манчестер се дојдени во клубот за мала сума на пари, за сеа да се нудат многу повеќе од тоа...

на краојт на краиштата подобро е да вложиш во велбек, отколку во Јуси бенајун:helou:...бенајун ко ќе биде напаѓач од светска класа титними...може таму фрлање со камења у дачлечина, лизгање тегли по мраз, мавање топчиња со цевка од правосмукалка....или што ти ја знам некои од традиционалните спортови на островот:toe:

Не се однесува како напад врз пато, туку против рафа лузеритес
 
T

the Carpenter

Гостин
Понашањето на Руни е за љиљаков, а не за црвен картон.
 
T

the Carpenter

Гостин
Построг, ами како. Понашање во Англија нема, а и не смее да има. За FA поважен е угледот од успехот. Така било, така и ќе биде. Сличен случај беше и ланскиот, кога Маскерано му се испонаша на судијата, па јаде црвен (на Олд Трафорд).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
9.308
Построг, ами како. Понашање во Англија нема, а и не смее да има. За FA поважен е угледот од успехот. Така било, така и ќе биде. Сличен случај беше и ланскиот, кога Маскерано му се испонаша на судијата, па јаде црвен (на Олд Трафорд).
Имат разлика од тоа на Маскерано...за разлика ова со Руни.
Маскерано со намера му се испонаша на судијата, додека Руни немаше никаква намера...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имат разлика од тоа на Маскерано...за разлика ова со Руни.
Маскерано со намера му се испонаша на судијата, додека Руни немаше никаква намера...
Ај замисли дека Carlsberg му пишит напред на дресот на Руни, и кажи дали имаше намера или немаше. :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Чист црвен бе, коа ќе сфати дека треба живците во ташачето да си ги стави и да се контролира на натпревар, тогаш нема да му даваат. А до тогаш нека го пецкаат вака, па белки ке се смени.
Зар верувате во зборовите на Ферги дека не го заслужил црвениот побогу? Тоа е чисто кажано, за следниот пат кога ке збесни Вејн тогашниот судија да не му дае црвен/втор жолт ор ватевер.



Interesting to see Albert Riera and Jamie Carragher in particular using their vast and knowledgeable experience of Premier League title run-ins to pile the pressure on Man Utd.

What next? Stevie Me informing Ronaldo that his high goal tally last season doesn't count because of all the set-pieces he profited from?!
:) God bless Uk.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
9.308
Ај замисли дека Carlsberg му пишит напред на дресот на Руни, и кажи дали имаше намера или немаше. :)
Тешко е да се замислит Руни во дресот на Ливерпул:smir:.
Не гледам од навивачка гледна точка. Руни само ја даваше топката колку што забележав, а немаше намера да го удри судијата иако беше нервозен. Можеби сум грешка, не викам не.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Додавање на топка е со сила колку да стигне до местото кај шо треба да се изведува прекршокот.
Руни ја фрли доста силно, 20-30 метри зад голот на ВДС ќе одеше. :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Имат разлика од тоа на Маскерано...за разлика ова со Руни.
Маскерано со намера му се испонаша на судијата, додека Руни немаше никаква намера...
Тешко е да се замислит Руни во дресот на Ливерпул:smir:.
Не гледам од навивачка гледна точка. Руни само ја даваше топката колку што забележав, а немаше намера да го удри судијата иако беше нервозен. Можеби сум грешка, не викам не.
Да да немаше намер да му се испонаша Руни на судијата, он немаше намера и да го шутне корнер знаменцето на излегување он немаше намера ни да се роди.:nesvest::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::kesa:

А и коа ја мавна топката накај судијата немаше намера толку силно да ја фрли он само сакаше да ја додаде.:kesa::pos2::pos2::pos2::pos2::kesa:

Фергусон: Судиите ќе го избркаат Роналдо

Фудбал - Англија



Менаџерот Алекс Фергусон се вознемирени дека слабото судење во Премиер-лигата може да се покаже како одлучувачки фактор за останувањето на Кристијано Роналдо на Островот. Сите во хиерархијата на Јунајтед неколкупати досега истакнаа дека сакаат да го задржат Португалецот, но според Фергусон, Роналдо не е доволно заштитен од арбитрите и тоа може да биде голем проблем.
Причина за ваквата реакција на Јунајтед се се почестите конфликти меѓу Роналдо и судиите од кои последниот беше на дуелот со Фулам во саботата. Фергусон е категоричен дека намерните прекршоци над Роналдо од противничките фудбалери се многу практикувана тактика во Премиер-лигата, за што сведочи и статистиката. Роналдо е најчесто фаулираниот фудбалер во англиското првенство оваа сезона и тој факт може да се покаже решавачки во одлуката на најдобриот светски играч за 2008 година летово да ја прифати понудата од Реал Мадрид.
Како што е познато, Реал Мадрид веќе една година инсистира на купување на Кристијано Роналдо и највисоката понуда за него достигна сума од 85 милиони фунти.
Оти вака ми праат на Ферги ке му ги испудат сите миленичиња шо и давате да ги удрираат па нели гледате дека ги боли ееее па шо не е фер ја там тепајте ги другите!:kesa::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::nesvest::kesa:

Предлагам ова да се прогласи за ГАФ на годината!
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
ЏЕРАРД НЕ Е НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР НА СВЕТОТ-барем си признава:vozbud::vozbud::vozbud:

Англискиот интернационалец доби многу пофални зборови за формата во последно време, и Зинедин Зидан во периодот кога се играа натпреварите со Реал Мадрид рече дека Џерард е најдобар играч во светот.

Џерард постигна два погодока против Реал, потоа се запиша во листата не стрелци и поротив Манчестер Јунајтед а добриот период го заокружи со хет-трик против Астон Вила.

И покрај тоа што многумина веруваат дека тој е најдобриот, Џерард чуствува дека има многу талентирани играчи кои се на негово ниво.

“Навистина сум поласкан од тоа и разговорите за мојата игра и перформанси ми предизвикуваат насмевка.” – рече Џерард.

“Но не се сложувам со проценката дека сум најдобар играч од средниот ред во светот.”

“Има многу фантастични играчи и многу е убаво кога ме сместуваат помеѓу тие топ фудбалери.”

“Играчите чиј фан сум јас играат за Барселона. Андрес Ињеста, Лионел Меси и Чаци. Тие се фудбалерите кој ме возбудуваат кога ги гледам и си мислам дека се на ниво повисоко од сите други фудбалери.”

“Очигледно е дека Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед е исто така многу добар, но ме боли тоа што морам да го признаам бидејќи ми е ривал.”

“Исто така мислам дека имаме многу среќе поради тоа што Фернандо Торес е со нас. Тој е одлично засилување за клубот.”

“Тој е млад и веќе покаже даке е еден од најдобрите напаѓачи во светот.”
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ФА очигледно почна многу поочигледно да настапува против Манчестер Јунајтед!
Знам дека сите се против најдобрите но до олку да се проѕирни во работите кои ги коваат против јунајтед не очекував.
Сите играчи што добивале црвени пред натпреварите со Јунајтед секогаш се помилувани, за разлика од нашите кој дури може да заработат и дополнителни казни.
Последно, ФА не сакаат да го одложат натпреварот на Јунајтед за сабота иако се претставници на Англија. Сите други екипи кои настапуваат во ЛШ играат во сабота(некои играат во среда во ЛШ), а Јунајтед кој настапува во вторник не е поштеден.
Затоа челниците од ФА може само да ми го ис*ушат еднаш, и против нив ќе одиме ако треба, мамицата нивна копитарска!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ФА очигледно почна многу поочигледно да настапува против Манчестер Јунајтед!
Знам дека сите се против најдобрите но до олку да се проѕирни во работите кои ги коваат против јунајтед не очекував.
Сите играчи што добивале црвени пред натпреварите со Јунајтед секогаш се помилувани, за разлика од нашите кој дури може да заработат и дополнителни казни.
Последно, ФА не сакаат да го одложат натпреварот на Јунајтед за сабота иако се претставници на Англија. Сите други екипи кои настапуваат во ЛШ играат во сабота(некои играат во среда во ЛШ), а Јунајтед кој настапува во вторник не е поштеден.
Затоа челниците од ФА може само да ми го ис*ушат еднаш, и против нив ќе одиме ако треба, мамицата нивна копитарска!
Најдобри сте, сите ве мразат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom