Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.583
Поени од реакции
21.977
Ексцентричност, склоност кон лгбт и сл.
Значи по твое мислење Maneskin беа ексцентрични педери дека Евровизија го барала тоа? ОК, мислам дека ова стана pointless, се откажувам од муабетов.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
487
Поени од реакции
1.481
На тема Евровизија, најјаки ми се овие кои секоја година зборат дека не пратат евровизија, а сепак коментираат на темата. Као, океј не гледаш не гледаш, мене не ме интересира дали си гледал или не си гледал. Оставете ја темата тие што си гледале да си разменуваат мислења за песните и музичките вкусови.

На темава, вам што ви е чудно носењето штикли и шминка на сцена од страна на Италијаните веројатно не сте слушнале никогаш за глам рок! За жал, реалната слика на Балканот е таква да најпопуларниот музички жанр е турбо фолкот (Сега не сакам да бидам погрешно сфатена од љубителите на турбо фолкот, секоја музика си е убава на свој начин, ама it is definetly not my cup of tea. Можам да искочам и на турбо фолк, ама за своја душа во домашна атмосфера не сакам да го слушам!), а најпопуларната тв емисија е реално шоу од типот на велики брат и задруга.
Глам рокот е музички жанр кој се појавил за првпат во првата половина на 70 тите години од минатиот век во Велика Британија. Изведувачите посегнуваат по развратна облека, штикли со платформа, глитер и шминка кои содржат елементи на андрогеност и има за цел да ја шокира публиката и со тоа да и го привлече вниманието. Дополнително тоа се и годините на сексуалната револуција па тука се јавуваат зачетоците на гласините за сексуалната ориентација на изведувачите, голем дел од нив неточни и наметнати само за медиумско внимание. Секако и кокаинот и алкохолот се дел од сликата, ама во превод се тоа е само за фолирање во јавност.

Хајпот за швајцарската песна ич не ми беше јасен. Всушност од сите песни него не го ни забележав.

Португалецот многу ми се допадна, малку ме потсеќа на Marvin Gaye.
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.076
Поени од реакции
3.475
Реално ова е втора рок песна после победата на Лорди пред една и пол декада.
Бендот беше ексцентричен, со одличен настап, rough глас и доста адреналин.
Растурија на сцена со енергијата! И не беа ништо поразлично од сите рок бендови кога е во прашање имиџ, понашање, курчење. Погледнете малце низ историјата на рокот.

Подобра песна одамна немало што победила на Евровизија во последно време. Да не сакавте Албанецот од Швицарска да победи?
Ако не ви се свиѓа, одете слушајте ја онаа од Израел што кокодакаше, ебаве.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.658
Поени од реакции
5.256
Ајде и јас како еден од оние што не гледаат Евросонг да промрчам малку :)
Настапот на пејачот со се бендот од Италија беше класична глам рок костимографија со малку поагресивна рок музика.
Им честитам за победата, а сите оние што не знаат што е тоа глам рок нека почнат да се едуцираат за почеток со овој ФИЛМ.
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
25
Поени од реакции
7
Значи по твое мислење Maneskin беа ексцентрични педери дека Евровизија го барала тоа? ОК, мислам дека ова стана pointless, се откажувам од муабетов.
Ти рече не биле конформисти у тој контекст ти одговорив дека не биле поразлични туку баш се вклопиле во тоа што се "бара" што во случајов повеќе одговара на конформизам отколку обратно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.255
Поени од реакции
16.469
Евровизија 2021, Ротердам, презентери на настанот :

ice_screenshot_20210523-220643.jpeg

Chantal Janzen, Jan Smit, Edsilia Rombley и Nikkie de Jager ништо посебно, нели?
од двете русокоси која вие е попривлечна и можеби би сакале да ја освоите?
првата или четвртата?

ice_screenshot_20210523-220445.jpeg

еве ги пак, со креации дотерани насмеани, ама нешто не ми штима, превисока презентерка како сумо борач тотално не_елегантна, со огромни тетоважи по скоро мускулестите раце?? нешто не ми штима со презентер(ката) Nikkie de Jager?

ice_screenshot_20210523-215526.jpeg gallery-19 10.jpg

дали под овие бисери и свила се крие ,,Иван Грозни,, злочко, стојко, дик, штурац ?


... роден(а) како мушко! :facepalm: WTF!
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.550
Поени од реакции
6.209
Кажаа дека грамадава била машко порано.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.563
Поени од реакции
7.680
Да да, секако дека типов ќе земе да шмрка кокаин пред милиони гледачи и еден куп камери, како да не... Ама ич не ме изненадува ова. И Лорди кога победија имаше муабети „наркомани, сатанисти, насилници...“
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.583
Поени од реакции
21.977
Еве дечки, тестот за дрога на Дамјано е негативен, да не го мислите:


Инаку, видете педеров каков дечко има, ММЕ педерско! :tapp:

Screenshot_20210524-110551_Chrome.jpg

Screenshot_20210524-110623_Chrome.jpg

Да најдам и јас ваков дечко, со задоволство би се попедерчил. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom