EuroBasket 2017

Кој ќе го освои Евробаскетот

 • Шпанија

  Гласови: 22 30,6%
 • Србија

  Гласови: 19 26,4%
 • Хрватска

  Гласови: 3 4,2%
 • Франција

  Гласови: 1 1,4%
 • Литванија

  Гласови: 2 2,8%
 • Италија

  Гласови: 6 8,3%
 • Некој друг

  Гласови: 19 26,4%

 • Вкупно гласачи
  72
Член од
19 август 2010
Мислења
3.606
Поени од реакции
8.315
Некоја страна каде што има квалитетни стримови од првенствово??
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Шродер каква динамитка е, мења правец во милисекунда, уште да имаше шут само..
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.286
Поени од реакции
1.734
ЛУКА ДОНЧИЧ. Уметност :)
Која уметност бе во 3 утакмици 1 ќе проработи, па уште 2 пик ќе бил видија разликата измеѓу Марканен кој небеше во топ 5 а за дончич се прогнозира топ 3,ништо посебно непокажа ништо покке од рол играч во НБА
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Која уметност бе во 3 утакмици 1 ќе проработи, па уште 2 пик ќе бил видија разликата измеѓу Марканен кој небеше во топ 5 а за дончич се прогнозира топ 3,ништо посебно непокажа ништо покке од рол играч во НБА
Една ќе проработел? Друже пратиш ли ти цела сезона што праи или европсково ти е параметар за споредба? Башка тоа, првата утакмица слаба ли му беше?
11/8/8 за европска кошарка свесен си шо значи? Лука е играч кој ги полни сите колони, башка тоа што со преку 2 метра игра плеј, и е уметник и за асистирање и за дриблинг и шут и се.
И најбитно од се, Марканен е 20 годишен. За 2 години Дончич на првенство од вакво ниво ќе се шета по теренот.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.286
Поени од реакции
1.734
Дали ја гледаш шут селекцијата? Да стапни во НБА ќе видите за шо зборам

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
5.454
Словенија најитересена екипа се на првенството, тоа е кога имаат тренер од Јута :cool:. Од покажаното досега и од конкуренцијата може да истуркаат до полуфинале
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.622
Поени од реакции
10.331
Дали ја гледаш шут селекцијата? Да стапни во НБА ќе видите за шо зборам

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Абе 18 години е брат.. КОј имал добра шут селекција на овие години? :icon_lol:

На 18 години има завидна минутажа за Реал и штотуку му збрцна 20+ на грците.. Последен јак 18 годинишник на интернационално ниво беше Рубио.. Друг не памтам.. На сите му требаше време.. Американците со млади Леброн, Мело, Вејд во 2004 се изрезилија.. Голема е одговорноста
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.276
Поени од реакции
108.280
Еден Богдан кој е Бог и батина моментално во Европа не играше што се вика воопшто на годините на Дончич. Страшен играч е Лука, ќе остави овој голем траг во кошарката бидете сигурни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom