EuroBasket 2017

Кој ќе го освои Евробаскетот

 • Шпанија

  Гласови: 22 30,6%
 • Србија

  Гласови: 19 26,4%
 • Хрватска

  Гласови: 3 4,2%
 • Франција

  Гласови: 1 1,4%
 • Литванија

  Гласови: 2 2,8%
 • Италија

  Гласови: 6 8,3%
 • Некој друг

  Гласови: 19 26,4%

 • Вкупно гласачи
  72
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.555
Поени од реакции
3.818
Зошто Швед не играше во последната четвртина со Шпанија?
Затоа што без него ја стопија разликата на Шпанците и не им беше потребен на паркет изморен да форсира.
Драгиќ :cuc:, на таква кариера заслужи и една титула да има зад свое име. Најдобар Екс-Ју играч во последниве 15-ина години, после онаа генерација на Србите од Индијанаполис. Не само МВП на турниров, туку и воопшто еден од најдобро одиграни турнири кои сум ги видел од еден играч, ако не и најдобар.
Секоја чест и за Србите, без сите тие играчи дојдоа на чекор од злато. Докажаа дека се вистинска колевка на кошарката и дека не можат они да бидат слаба репрезентација, без разлика во каков состав и да се појавиле. Кокошков може сега е попопуларен, меѓутоа и Ѓорѓевиќ врши одлична работа со репрезентацијата, нема ништо за што можат да му замерат Србите за сите овие години и да мислат дека со друг селектор би имале повеќе успеси.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.334
Поени од реакции
108.612
Не пратам интензивно кошарка, ама далеку е ова од страшна генерација. Какви генерации кошаркари имале србите, ова е една просечна генерација.
Што зборуваш бе Ставро, па знаеш ли каков тим имаат ако се комплетни? Јокиќ, Бјелица, Теодосиќ, Калиниќ и да не набројувам имаа таму уште изостаноци. Не заебавај страшна им е генерацијава, Богдан и Јокиќ треба да ја носат Србија на грб во наредните десетина години без проблем.[DOUBLEPOST=1505738678][/DOUBLEPOST]
Најдобар Екс-Ју играч во последниве 15-ина години, после онаа генерација на Србите од Индијанаполис
Се е во ред друже, екстра играч е Драгиќ али кочи малце, Дивац, Пеџа, Бодирога, не мислат баш така. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Што зборуваш бе Ставро, па знаеш ли каков тим имаат ако се комплетни? Јокиќ, Бјелица, Теодосиќ, Калиниќ и да не набројувам имаа таму уште изостаноци. Не заебавај страшна им е генерацијава, Богдан и Јокиќ треба да ја носат Србија на грб во наредните десетина години без проблем.
ОК е тоа, само ти гарантирам дека Србите имале генерации каде што никој од горе набројаните нема да стигне да биде резерва, со исклучок на Богданович кој би бил 10 играч во тимот.

Зошто ми се чини дека го имаме правено овај муабет? :confused::confused::confused:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.555
Поени од реакции
3.818
Се е во ред друже, екстра играч е Драгиќ али кочи малце, Дивац, Пеџа, Бодирога, не мислат баш така. :)
Аман бе друже по втор пат не ме сфаќаш што сакам да кажам. Пишав најдобар после таа генерација на Србите што им донесе злато во Индијанаполис, овие сите што ги наброја се од таа генерација. Значи сите што ги наброја се подобри играчи и за мене.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.334
Поени од реакции
108.612
ОК е тоа, само ти гарантирам дека Србите имале генерации каде што никој од горе набројаните нема да стигне да биде резерва, со исклучок на Богданович кој би бил 10 играч во тимот.

Зошто ми се чини дека го имаме правено овај муабет? :confused::confused::confused:
Не знам. :pos:

Ќе видиш дека имаат прејака генерација, еве следните првенства ќе го покажат тоа. :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
ОК е тоа, само ти гарантирам дека Србите имале генерации каде што никој од горе набројаните нема да стигне да биде резерва, со исклучок на Богданович кој би бил 10 играч во тимот.

Зошто ми се чини дека го имаме правено овај муабет? :confused::confused::confused:
Го потценуваш Јокич многу, каква сезона одигра лани а тек втора сезона му е, моментално е сигурно во топ 5 центри во НБА.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нема потреба Јокиќ веќе да игра. Со прејаки соиграчи и јас знам да се курчам. Ти ебам лингурот, виде осакатена цела репрезентација па што има да се замара големиот играч и да игра со Штимац и Кузмиќ. Никад веќе не смее да добие повик па макар и Штимац бил прв избор за центар.
Лигле, мрш.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Тапа тренер Сале :)))
Србите со оваа екипа (и тие што не дојдоа на ова ЕП, цела петорка) има да владеат бааѓи време, само да немаат повреди, и да не им влијае НБА на дел од играчите.
На првенството сосем заслужен триумф на словенците, Драгиќ - Дончиќ каков тандем.. алал!:cuc:


..инаку тек ќе биде смешка коа ќе почнат квалификациите за СП во Кина 2019, а тоа е за два месеци, коа ниту НБА ниту Евролига играчите ќе играат за нивните репрезентации, па од ова што го глеавме на ЕП 90% ќе се со изменети ростери.

Мамата им ја еба „војната“ помеѓу УЛЕБ и ФИБА, за тоа и треторазредни судии и судии надвор од Европа имаше, и катастрофа судење низ цело првенство.


Башка дебаклот со посетеност:tapp:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.118
Поени од реакции
9.966
Реков Словенците играат најдобра кошарка на турниров и мило ми е што освоија злато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom