EURO 2016

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Срамота за турците.

 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
http://www.gol.mk/fudbal/tatko-go-spasuva-svoeto-dete-od-huliganskata-vojna-vo-marsej
Еве шo мoжи дa се деси кaј шo се напаѓат oбични фaнoви.Мoжи некoе дете вo стaмпедo или сличнo срaње дa нaстрaдa.


Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Ама ти не разбираш, некои пијани енглези надвор се бришеле со руското знаме и сега ова е оправдано. Пошто нели тие децата се криви.
Кретени има и кај енглезите, сите што сме биле на одмор по грција го знаеме тоа, ама Русиве се сосема друго ниво. До негде ќе разберам надвор од стадион да се истепаш со Милвол и такви некои екипи што се дојдени исто така за тепање. Ама ти со цел памет да улеташ на трибини каде што има мали деца дојдени со родителите треба да си малоумен. Па едно дете да се сопне во стампедото и да го изгазат, што ќе биде после?

Иначе баш ради ваквите кретени сите навивачи ги бие лош глас и трпат репресии ама кој да го сфати тоа?
И да уефа е мафија. Да не беше мафија до сега ќе ги банираше сто пати ама слатки се милионите од гаспром.[DOUBLEPOST=1465729183][/DOUBLEPOST]
Срамота за турците.

Првенствово испадна натпревар кој ќе испадне поголем кретен.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Абе ај тоа .. ама дали на некој му дојде идејава што ако се погоди Русија - Албанија доколку пројдат и да се сретнат у 1/8 финале бидејки изгледа ждреб ке има нема како порано тој со тој се игра па се знае .. леле тоа не дај Боже ... у тие 2 дена што ке има пауза до тој натпревар ако не дојде пола Србија па ете .. е тоа ке бидне бркотница низ цел град и расчистување сметки ...
ИЛИ ... РУСИЈА-ТУРЦИЈА .... ке наплатат за мигот убаво хахахах
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Ама ти не разбираш, некои пијани енглези надвор се бришеле со руското знаме и сега ова е оправдано. Пошто нели тие децата се криви.
Кретени има и кај енглезите, сите што сме биле на одмор по грција го знаеме тоа, ама Русиве се сосема друго ниво. До негде ќе разберам надвор од стадион да се истепаш со Милвол и такви некои екипи што се дојдени исто така за тепање. Ама ти со цел памет да улеташ на трибини каде што има мали деца дојдени со родителите треба да си малоумен. Па едно дете да се сопне во стампедото и да го изгазат, што ќе биде после?

Иначе баш ради ваквите кретени сите навивачи ги бие лош глас и трпат репресии ама кој да го сфати тоа?
И да уефа е мафија. Да не беше мафија до сега ќе ги банираше сто пати ама слатки се милионите од гаспром.[DOUBLEPOST=1465729183][/DOUBLEPOST]
.
Не е надвор, на сам стадион е, и ако ти не го почитуваш твоето знаме и за него кур те боли, за некој тоа е светотст.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Според клипов не е баш точно дека енглезиве си седеле у паб, си пиеле пиво и овие од чиста мира ги нападнале, уште пред да дојде до тепачка со русите, енглезиве имаат конфликт со полицијата, фрлаат со флаши по нив, а ете на 6:30 таму негде, не ми делува дека енглезите се обични фанови :) Е сеа проблемот е што, веројатно англичаниве биле сите на едно место собрани, па у близина сигурно имало и „обични“ фанови, ама не верувам дека тие биле тепани или настрадале, можда некој од нив случајно, ама се глеа по клиповиве и сликиве кои се во први редови и кои се бркаат и тепаат.. Не ги оправдувам ни едните ни другите, ама си ја барале бељата самите. Е сеа тоа на стадион не им требаше, се знае дека тие најватрените англичани се на трибината позади другиот гол, вака улетаа кај што имаше мешано и енглези и туристи и жени, не дека ги тепале нив, ама самата паника што се створи можеше да биде кобна..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Fakt e deka Rusive se najzaebani , rekov ja tie se fajteri i mozat so site da se tepaat i dosta go izedoa Anglicanive , ne deka i Anglicanive se cvekje za mirisanje ali realno oni povekje odat za fudbal nego li za tepanje .Rusive prvi napadnale i normalno Anrglicanive se branele ama dosta go izedoa , Rusite imaat za cel da se dokazuvaat i tepaat sekoj sto ke fatat , gi napagjaat po pabovi moze i pederski ama takov mentalitet imaat jbg .. Loso e ako ima covecki zagubi , gledam Anglicanec se bori za zivot se nadevam e podobar
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
http://www.gol.mk/fudbal/tatko-go-spasuva-svoeto-dete-od-huliganskata-vojna-vo-marsej
Еве шo мoжи дa се деси кaј шo се напаѓат oбични фaнoви.Мoжи некoе дете вo стaмпедo или сличнo срaње дa нaстрaдa.


Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Ајде еве во право си,и јас не сум за такви случки на стадион во присуство на жени и деца со цела фамилија,ама баш ме интересира зошто гледате од призмата на просечен Русин како провокатор и иницијатор на немили сцени и нереди ?

Или не ги познаваш доволно англичаните какви говеда се или пак ги мразиш русите,не знам што друго би било.

Русите иницијатори на случките во Велодром не се од проста причина што група англичани на трибина блиску до нив си го бришеле газот со руското знаме.Тоа за националист како русинот е рамно на како да си му убил најмило.

Ете Русите не размислиле и не гледале околу дали има деца и жени,само сакале да дојдат до провокаторите и да им кажат два муабети,

Aj oд призмата на просечен енглез да видиме,зошто тие пред да провоцираат со нешто свето за одреден народ не размислиле што би се случило ако се пуштат во таа топла русите,зошто не увиделе дека околу нив има голем број на жени и деца,беспомошни во таква случка каде што не се гледа кој мава кој прима удари ?

Многу еднострано размислување имате дел од тие што пишувате на темава,гледајте ја пошироката и целосната слика,а не да пишувате колку да се пише нешто.

Ако знамето за нас е ништо и дозволуваме да ни го симнуваат од јарболи,да ни го газат и да ни го палат,за нив значи многу повеќе од обично знаме.Затоа се и народ за почит,не дозволуваат да бидат газени и понижувани од обични серковци како англичаните
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Ајде еве во право си,и јас не сум за такви случки на стадион во присуство на жени и деца со цела фамилија,ама баш ме интересира зошто гледате од призмата на просечен Русин како провокатор и иницијатор на немили сцени и нереди ?

Или не ги познаваш доволно англичаните какви говеда се или пак ги мразиш русите,не знам што друго би било.

Русите иницијатори на случките во Велодром не се од проста причина што група англичани на трибина блиску до нив си го бришеле газот со руското знаме.Тоа за националист како русинот е рамно на како да си му убил најмило.

Ете Русите не размислиле и не гледале околу дали има деца и жени,само сакале да дојдат до провокаторите и да им кажат два муабети,

Aj oд призмата на просечен енглез да видиме,зошто тие пред да провоцираат со нешто свето за одреден народ не размислиле што би се случило ако се пуштат во таа топла русите,зошто не увиделе дека околу нив има голем број на жени и деца,беспомошни во таква случка каде што не се гледа кој мава кој прима удари ?

Многу еднострано размислување имате дел од тие што пишувате на темава,гледајте ја пошироката и целосната слика,а не да пишувате колку да се пише нешто.

Ако знамето за нас е ништо и дозволуваме да ни го симнуваат од јарболи,да ни го газат и да ни го палат,за нив значи многу повеќе од обично знаме.Затоа се и народ за почит,не дозволуваат да бидат газени и понижувани од обични серковци како англичаните
Зaр мислиш декa спoнтaнo нaпaднaле декa демек сo знaме се бришеле. Тoa билo 100% смислен нaпaд кaј шo нaјгoлем прoпуст е нa oбезбедувaеетo.

Инaку не сум ни прoтив Руси ни прoтив Англичaни туку сум прoтив нaпaди нa екипи дoјдени зa фaјт нa oбични нaвивaчи кaј шo се дoјдени дa уживaт a и некoј се сo децa.

Акo сaкaт дa си гo мерaт се знaј кaкo се прaј. А види oд другa стрaнa мoжи и aнглискa фaјт екипa дa нaчекa руси кoи дoјдени кaкo oбичнa публикa.Пa тoгaш целo тифo движење дa oди вo непoсaкoвaн прaвец.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Или не ги познаваш доволно англичаните какви говеда се или пак ги мразиш русите,не знам што друго би било.

Русите иницијатори на случките во Велодром не се од проста причина што група англичани на трибина блиску до нив си го бришеле газот со руското знаме.Тоа за националист како русинот е рамно на како да си му убил најмило.

Ете Русите не размислиле и не гледале околу дали има деца и жени,само сакале да дојдат до провокаторите и да им кажат два муабети,

Aj oд призмата на просечен енглез да видиме,зошто тие пред да провоцираат со нешто свето за одреден народ не размислиле што би се случило ако се пуштат во таа топла русите,зошто не увиделе дека околу нив има голем број на жени и деца,беспомошни во таква случка каде што не се гледа кој мава кој прима удари ?
Еве јас ги познавам англичаните какви малоумни говеда се, и има симпатии спрема русите.
Сепак нема никакво оправдување за упадот на русите на трибина каде што има голем број на жени и деца. Друга работа, ваков напад не се случува спонтано заради знаме. Сите го знаеме тоа.
Да се разбереме овие енглези што се тепаат и бришат гз со знамиња не се просечни енглези. Исто и за нивното однесување нема оправдување. Да е способна француската полиција треба да ги уапси и тие и тие и чао пријатно. Ама за жал не е, па можеме да очекуваме уште вакви немили сцени.

Како и да е најголема кривица за ова има француската полиција. Бем ти неспособната држава. Сега ми е јасно како секое муџахединско говедо успеа во своите намери. Изгледа Наполеон сите способни мажи ги оставил во русија да измрзнат, па сега им останаа само килавите.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Еве ги старците и децата и жените.....

факинг венкерс едн кантс на Милвол со знаме на трибина меѓу руси

 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Овакви антифа и леви у мозокот, нежни дечки и борци за права нека не коментираат на тема поврзана со спорт ќе ги замолам. Таквите ко тебе нека земат еден чадор и нека го брцнат у гз, нека го отворат и нека седат така 5-10 минути и нека се воздржат од пишување на оваа тема. Бар нема да читаме вакви глупости... :kafence:
штета што не можеш ова да ми го кажеш во лице, па да видиш колку сум нежен со амеби како тебе и тој другиот морон што го сфаќа спортот како прилика да се истепа некој затоа што носи друго знаме од твоето.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Полицијата што е килава јасно е уште од нападите у Париз. Втор пример е како дозволиле нивните најрадикални тифози од ПСЖ и Марсеј да дојдат у контакт прво меѓу себе после тоа и со Англичани и со Руси. Котрола тие кога немаат на нивните уште помалце ке имаат врз гостинските.
Но тифозиве ако сакаат туча нека се дооворат и нека се изгазат асално а не по кафичи да тепаат страци, деца и фуфици со штикли што отишле да уживаат. Така колку се гомна едните толку се и другите.[DOUBLEPOST=1465745681][/DOUBLEPOST]
штета што не можеш ова да ми го кажеш во лице, па да видиш колку сум нежен со амеби како тебе и тој другиот морон што го сфаќа спортот како прилика да се истепа некој затоа што носи друго знаме од твоето.
Седи опасен :uzi:
Нас не тепаш уште од темана за емигрантине и мултикултурализмот.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Се срамел Волвокс шо сме иста вера. :facepalm:
Абе треба да се гордееш. Оти само тие останаа достоинствени да се бранат од другите. Да, точно е, им се клецат сестрите за пари, како и нашите и сите останати. Кажи нација каде што жените не се клецаат за пари? Многу сте смешни.
Кога швабите ги нападнаа без да ги предупредат 41’ и им убија 28 милиони луѓе никому ништо, ама овој денес со стол мавнал и ајде сега срам го било. А знаеме какви гнаси се англичаните. Не е ништо случајно. Англичаните пијат и провоцираат, со нивниот хулигански филм дека се некој и нешто, а Русите исто така се незгодни.
Каде се англичаните, кои пред 18 години во истава држава секој ден нереди правеа? Се попакистанчија сите.
Пред да се коментира треба да се размисли малку. Не можеш да даваш слика на нешто ако два пати во животот си се сретнал со него во скопје.

Најјаки муабети за фудбал се кога се почне за древни истории и секогаш ќе се најде некој да поврзува нешто, да ја мачи и убива кутрата логика. Туку да ти помогнам, тие самите си потепале многу повеќе луѓе отколку што им потепале ``швабите``, чистки, глад, болести, логори, значи треба да се тепаат самите себе...или?[DOUBLEPOST=1465746685][/DOUBLEPOST]
Тој што е во критична состојба е од срцев удар, нема врска со инциденти.Второ кога ве читам како Македонци го бранат најгеноцидниот нард у свет, оние кои избришаа еден куп народи на овој бел свет, па и нас сакаа да не избришат ми се гади.Нема поштени англичани, само да го најдам видеото кога идат Русите и дигат англичаните рака од типот а ние сме обични, русите не ги чепкат и гледаш кога иде хордата англиска у прв ред се тепат исите тие.
Колку што гледам никој не брани никого според националност и англиски и руски и секакви хулигани се морони, ти мастурбираш на руските ултраси тоа е разликата и нешто геноциден народ ова она, имаш гугл замисли го тоа, прочитај Холодомор, Колима ваму таму само што не знам каква врска има сето тоа со фудбалот?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom