eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
Прати го голдот овде http://www.erepublik.com/en/organization/1854653 и одма добиваш оружја Македонски Оружја е од еден мој другар
Огранизацијава е твоја нели, и не играјте со мулти акаунти кога тогаш ќе ве банираат зар вреди да играш 5-6 месеци и на крај за што ќе земеш 20-30 злато да ве банираат.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Или откажете го едниот акаунт(оставете го да умре и сите пари префрлете ги на некоја македонска организација) или дајте го на некој друг да игра,некој што нема свој,или некој што го банирале.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Член од
7 август 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Огранизацијава е твоја нели, и не играјте со мулти акаунти кога тогаш ќе ве банираат зар вреди да играш 5-6 месеци и на крај за што ќе земеш 20-30 злато да ве банираат.
Ne se ispalati ako razmisuvas jas ke igram do kaj 2-3 pati hard worker i ednas sila 5 i ke go ostam pa nov:D
Od mojot vtor akaunt imam zemeno 15 gold
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Огранизацијава е твоја нели, и не играјте со мулти акаунти кога тогаш ќе ве банираат зар вреди да играш 5-6 месеци и на крај за што ќе земеш 20-30 злато да ве банираат.
Не е моја организацијава туку од еден мој другар кој го банираа и сега почна од почеток и јас известувам за него кога продава нешто за кога ке стигне поголем левел да си има заработено нешто пари.И ако може да знам што е тоа еАрмија ?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Не е моја организацијава туку од еден мој другар кој го банираа и сега почна од почеток и јас известувам за него кога продава нешто за кога ке стигне поголем левел да си има заработено нешто пари.И ако може да знам што е тоа еАрмија ?
Епа кажи го кој е тој твој другар не го криј и кажи кој ја управува организацијата сеа за да знам кој ми пишеше пораки вчера? не еАрмија инаку пише
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ne se ispalati ako razmisuvas jas ke igram do kaj 2-3 pati hard worker i ednas sila 5 i ke go ostam pa nov:D
Od mojot vtor akaunt imam zemeno 15 gold
Па ако имаш,вишок акаунт,прашај некој баниран дали сака да го игра.Дај му на него,не ги качувај така и на крај да иг оставиш да умрат.А и плус секој ден што играш со повеќе акаунти,шансата да те фатат е поголема.Незнаеш,можда утре да те банираат.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Од кога трае прекинот на eRepublik и дали беше претходно најавен?

edit: We're back in business.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Не е моја организацијава туку од еден мој другар кој го банираа и сега почна од почеток и јас известувам за него кога продава нешто за кога ке стигне поголем левел да си има заработено нешто пари.
ja колку што знам кога банираат некого му банираат и фирми и организации и се`!! Што значи ако го банирале "другар ти" и организацијата ќе му беше банирана а ниту ќе има што да продава а посебно не оружја зошто и фирмата ќе му беше одземена!


инаку како сигурни за купување оружје на црно ви ги препорачувам(додуша и самите ги знаете) Macedonian_Lion (така нешто беше никот) и United Macedonia.
и од двајцата сум купувал и немало проблеми.

сега зборам општо, не покажувам прст кон никој посебно ама ако некој мисли со лажење да дојде до ВИРТУЕЛНИ пари нека знае дека ќе биде бојкотиран, покажан со прст и дека никој нема да го дружи нит на роЃендани да го вика! :pipi:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
ja колку што знам кога банираат некого му банираат и фирми и организации и се`!! Што значи ако го банирале "другар ти" и организацијата ќе му беше банирана а ниту ќе има што да продава а посебно не оружја зошто и фирмата ќе му беше одземена!


инаку како сигурни за купување оружје на црно ви ги препорачувам(додуша и самите ги знаете) Macedonian_Lion (така нешто беше никот) и United Macedonia.
и од двајцата сум купувал и немало проблеми.

сега зборам општо, не покажувам прст кон никој посебно ама ако некој мисли со лажење да дојде до ВИРТУЕЛНИ пари нека знае дека ќе биде бојкотиран, покажан со прст и дека никој нема да го дружи нит на роЃендани да го вика! :pipi:
Јас покажувам со прст кон Makedonski Oruzja, не се лажете да купувате од него

Причини:

1. Имаше оставено оглас и го контактирав дали сеуште е актуелен огласот, рече дека е. Му реков да направи договор дека не се работи за мала сума (над 30 злато). Го игнорираше барањето за договорот, а ми врати да му пратам златото па тој ќе ми прател одпосле. Го прашав кој му е акаунтот на човечето дека цело време ми враќаше од организацијата и се понудив јас да напишам договор ако не знае или го мрзи. Нити ми одговори кој е, нити пак за договорот нешто спомна. Ми пиша дека некој му понудил повеќе, ама ќе ми ја продал за помалку мене дека драгон (другар му) така му рекол. Се согласив и на сумата која му била понудена, (за неколку злато појќе), само да биде се со договор. После ни трага ни глас.

Инаку ваква тактика имаат и едни хрвати што се нарекуваат пирати. Даваат огласи дека продаваат нешто испод цена да им пратиш злато, ама спомнеш ли им договор, се вадат аааа продадов, ааа друг појќе ми понуди.

2 Нз зашо би си криел идентитет ако не е еАрамија.

3 Ко шо кажа Лазароса приказната на овој другар му драгон не му држи вода, така да... а и пораките со организацијата во интервал од 10 минути ми ги праќаа. Така да најверојатно овој што се претставува за другар на тој банираниот Александарррр најверојтно ја управува организацијата, а тој Александарррр прашање е дали постои.

Знаев дека има измамници, ама не и дека и меѓу нас Македонците ќе се лажеме.

Е сеа ќе речеш добро не си се излажал не си му пратил злато и нема штета, ама сепак има. Мене штетата ми е што вчера цел ден се будалев со него и испуштив неколку добри зделки, а освен тоа и си продадов куќата за да ми стигне златото....
 
А

Ајсшутер

Гостин
Од кога трае прекинот на eRepublik и дали беше претходно најавен?

edit: We're back in business.
Беше најавен али не прочитав до кога.
ja колку што знам кога банираат некого му банираат и фирми и организации и се`!! Што значи ако го банирале "другар ти" и организацијата ќе му беше банирана а ниту ќе има што да продава а посебно не оружја зошто и фирмата ќе му беше одземена!
Не ги банираат организациите секогаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom