eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
Знае некој како да креира мсн канал за почетниците каде што ќе поставуваат прашања ама само за нив ми треба и секако 2-3 што ќе објаснуваат доколку треба ?

Ајсшутер напиша:
Знае некој како да креира мсн канал за почетниците каде што ќе поставуваат прашања ама само за нив ми треба и секако 2-3 што ќе објаснуваат доколку треба ?
Објаснување на играта и туторијали

Ај белким ќе собереме играчи.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Неможеш да кренеш зошто немаат они окупирано територии за да креваш востание тие се нивни оригинални региони ама затоа Турците нападнаа па може ќе направат нешто повеќе иначе партија да креираш чини 40 злато али подобро направете ТО на некоја политичка партија кандидирајте се за претседател во малите партии и може ќе победите.

Иначе човеков сигурно има дадено преку 1.000 евра видете го кога е регистриран колку медали има и колку злато и компании ..

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1570811
http://www.erepublik.com/en/organization/1608518

Човекот е милионер/милијардер во вистински живот и голема желба му е да биде претседател на Русија во ерепублик:tv:
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Озбилно ова или само се зафркавате ?
поозбилно здравје
само не сака да се открие кој е но е милионер/милијардер
Во контакт сум со многу Руси и тие потврдија дека човеков е некој богаташ и фрла тешки пари на играва:vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
поозбилно здравје
само не сака да се открие кој е но е милионер/милијардер
Во контакт сум со многу Руси и тие потврдија дека човеков е некој богаташ и фрла тешки пари на играва:vozbud:
Ќе му пишам "Can you donate me 500 gold, i will be back for 21313 years when i will be milioner" :pos:

Изгледа Роман Абрамович е чим аватар има таков :pos2:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Ќе му пишам "Can you donate me 500 gold, i will be back for 21313 years when i will be milioner" :pos:

Изгледа Роман Абрамович е чим аватар има таков :pos2:
Или “Can you donate me 500 gold, God will repay you" и одма дава....
Само страв ми е да не те праша дали кеш сакаш или со чек? Тоа ти ќе си одлучиш:jaj:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Дечки, доста муабети околу човеков.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ме интересира дали сакате друга битка да им помогнеме на србиве пример да удриме во последните 5-6 минути сите заедно барем да се собереме 50-тина души ќе се договориме во група креирана на мсн, ако сакате пишете тука ќе се потрудам да соберам што повеќе луѓе.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ме интересира дали сакате друга битка да им помогнеме на србиве пример да удриме во последните 5-6 минути сите заедно барем да се собереме 50-тина души ќе се договориме во група креирана на мсн, ако сакате пишете тука ќе се потрудам да соберам што повеќе луѓе.
Count on me :)
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
75
Знае некој како да креира мсн канал за почетниците каде што ќе поставуваат прашања ама само за нив ми треба и секако 2-3 што ќе објаснуваат доколку треба ?



Објаснување на играта и туторијали

Ај белким ќе собереме играчи.

Веќе има Скајп канал.....имате напишано претходно кое име треба да додадете.....

а од синоќа,до сега се приклучија околу 50 души..преку мојот линк....и гледам дека 90% од нив се активни...
 
Член од
7 август 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Турците ке ги нападнат сите делови на Грција.
Сеа се нападнати Крит и Пелапонез.
А се чека на одлку на претседателот за напад на Атика,Македонија,Централна Грција..
НЕмозите да ги земете Грција има 10 во алијанса.
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
75
луѓе....може ли кандидатот сам за себе да гласа???? на избори?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom