eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Државјанствата нема да им помогнат на новите земји што допрва треба да се додадат. Зошто? Затоа што во прво време сите што ќе се преселат таму по автоматизам добиваат државјанство :)

Кажав јас што имав прееска и сметам дека не е во ред некој (не ти) на кого после месец дена играње му е досадно вака сам, без воопшто да се консултира со некој од поискусните играчи, да влече потези кои ги засегаат сите еМакедонци, за потоа оние кои ќе му се спротистават да ги нарекува не-Македонци. Да биде иронијата уште поголема, истиот тој играч работи и живее во Бугарија (и во eRep и во RL).

И така.. :)
Виакм само ако некој сака да прави ТО,ако ние му дозволиме ќе го направи тоа,со листа или не.А весникот колку е читан докажуваат само 25 гласови.Иначе и ние можеме да носиме луѓе за ТО,не е тоа проблем.
И ако некој е крив за тоа со листата тоа сум јас,јас прв направив листа( не на ерепублик додуше),али јас ја почнав фркава со листите.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Виакм само ако некој сака да прави ТО,ако ние му дозволиме ќе го направи тоа,со листа или не.А весникот колку е читан докажуваат само 25 гласови.Иначе и ние можеме да носиме луѓе за ТО,не е тоа проблем.
И ако некој е крив за тоа со листата тоа сум јас,јас прв направив листа( не на ерепублик додуше),али јас ја почнав фркава со листите.
Финтава е што и ние не гласаме на весникот.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Да биде иронијата уште поголема, истиот тој играч работи и живее во Бугарија (и во eRep и во RL).

И така.. :)
„Не излегувајте надвор од рамките на темата.“

Освен на форумов т.е. во овие 378 страни каде можеме да ги најдеме групно сите еМакедонци за совети ? Да не повторувам повторно - Вие си знаете :tv:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Продава ли некој 8Q оружја за 1 голд, нека ми прати пп на еРепублик-CikoMKD.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Продава ли некој 8Q оружја за 1 голд, нека ми прати пп на еРепублик-CikoMKD.
Провери ПП ќе ти пратам лозинка и јусернејм од моја организација во Турција за тие пари ќе си зимаш кога сакаш можеш да се логираш купиш и да си ги префрлиш, таа организација ја користиме јас и TonInter до сега.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Провери ПП ќе ти пратам лозинка и јусернејм од моја организација во Турција за тие пари ќе си зимаш кога сакаш можеш да се логираш купиш и да си ги префрлиш, таа организација ја користиме јас и TonInter до сега.
И јас сакам 8 за 1. Прво пишчоли, па одма 1 злато. Мојт ? :helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
И јас сакам 8 за 1. Прво пишчоли, па одма 1 злато. Мојт ? :helou:
За 8 оружја мора да платиш 98 турски пари како што гледам а 1 злато е 100 турски пари, отидете таму и земете или јавете се кај United Macedonia он дава 8x q1 за 1 злато, јас веќе не користам Q1 гледам да зимам што поквалитетни да што побрзо стигнам со чин Field Marshal има време ама со поквалитетно оружје побрзо се крева.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
пак да не има некои проблеми на erepublik?... аватарот не ми го покажува туку како да нема слика ставено:toe:
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
пак да не има некои проблеми на erepublik?... аватарот не ми го покажува туку како да нема слика ставено:toe:
заебава така понекогаш! ќе се оправи!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Го оставам горниов коментар како последна реплика на претходните од таа дискусија.. повеќе не сакам да видам ниту еден сличен на оваа тема.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Уште 16xp и 19 левел хуху.
ако не ни дадат држава ќе ги испцујам и нема да играм више
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom